امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آخرین پاپ جهان،پیش از،آمدن ،حضرت مسیح( علیه السلام )،
#1
[rtl]کناره گیری پاپ بِنِدِیکْت شانزدهم رهبر کاتولیکهای جهان که از آوریل 2005 به عنوان دویست و شصت و پنجمین پاپ انتخاب شد، نخستین کناره گیری ای است که پس از 600 سال رخ می دهد، و اعلان خبر این تصمیم ناگهانی در 11 فوریه 2013 مقامات واتیکان را شگفت زده کرده است. گروهی آن را از نشانه های آخرالزّمان و ظهور عیسی مسیح به شمار می آورند و بر این باورند که پاپ جدید آخرین پاپ این دوران خواهد بود، و گروهی دیگر آن را نشانۀ نحوست و نزول عذاب الهی می دانند که نتیجۀ کارهای زشت آدمیان و رشد فزایندۀ فساد در میان بشر امروزی و حتّی در میان کشیشان مسیحی است. طیِّ سالهای اخیر میلیونها نفر از کلیساها خارج و به طور رسمی از دین مسیحیّت دوری جسته اند.
[/rtl]
[rtl]پاپ جوزِف راتْزِینْگر 85 ساله دلیل کناره‌ گیری خود از این سمت را در نامه‌ ای چنین بیان کرده است: کهولت سن و سرعت تحوّلات دنیای مدرن باعث شده که نتوانم به خوبی مسئولیّتی که به من واگذار شده را انجام دهم. به همین سبب و با آگاهی کامل از اهمّیّت این عمل، من با آزادی کامل اعلان می کنم که مقام اسقفی کلیسای رم را ترک خواهم کرد.
[/rtl]
[rtl]سخنگوی واتیکان گفت: پاپ 85 ساله ساعت نوزده به وقت گرینویچ تاریخ 28 فوریه کناره گیری خواهد کرد و تا زمان انتخاب جانشین برای وی، این منصب خالی خواهد ماند. قرار است کاردینالهای کلیسای واتیکان در ماه مارس تشکیل جلسه دهند و پاپ جدید را برگزینند.
[/rtl]
[rtl]پیشگویی سنت مالاچی در بارۀ آخرین پاپ جهان
[/rtl]
[rtl]یکی از مشهورترین پیشگوییهایی که در مورد پاپها وجود دارد، پیشگویی سَنْت مالاچی است که از قدّیسان ایرلندی و اسقف اعظمی بود که میان سالهای 1094 تا 1148م می زیست.
[/rtl]
[rtl]او در الهامات تصویری ای که داشته است، ویژگیهای ۱۱۲ پاپ پس از خودش را به گونه ای استعاری در عنوانهایی کوتاه بیان کرده است. از دیدگاه وی، پس از این پاپها دنیا به پایان می رسد، و این، سرآغاز رستاخیز خواهد بود.
[/rtl]
[rtl]پاپ به باور برخی مفسّران، وصف «شکوه زیتون» را که مالاچی در بارۀ پاپ پیش از پایان ارائه کرده است، با پاپ بندیکت شانزدهم تطابق دارد. هرچند پاپ بندیکت شانزدهم از فرقۀ کشیشان بندیکتی نیست، امّا پس از رسیدن به این سمت، لقب بندیکت را به یاد بندیکت مقدّس نِرسِیا برای خودش برگزید. بندیکت که در نشر مسیحیّت بسیار نقش داشته، بنیادگذار سلسلۀ بندیکتهاست، و نشان خانوادگی بندیکتها شاخۀ زیتون می باشد. برخی می گویند، اینکه مالاچی از پاپ پیش از پایان با عنوان «شکوه زیتون» یاد کرده است، اشاره به تلاشهایی دارد که پاپ بندیکت شانزدهم برای برقراری صلح در جهان انجام داد، و چنان که می دانید، شاخۀ زیتون سمبل صلح است. بنا بر این، نتیجه می گیریم، پاپ بندیکت شانزدهم باید پاپ پیش از پایان باشد و جانشین او آخرین جهان خواهد بود.
[/rtl]
[rtl]سنت مالاچی از پاپ سد و دوازدهم با عنوان «پیتر رمی» یاد کرده است و در بارۀ وی چنین پیشگویی می کند:
[/rtl]
[rtl]با آخرین پیگیریهای کلیسای مقدّس رم، پیتر رمی آنجا خواهد نشست؛
[/rtl]
[rtl]کسی که گوسفندانش را در سختیهای بسیار خواهد چراند،
[/rtl]
[rtl]و هنگامی که این سختیها به پایان رسند، شهر هفت تپه ویران خواهد شد،
[/rtl]
[rtl]و قاضی ترسناک در بارۀ مردمش قضاوت خواهد کرد. پایان.(1)
[/rtl]
[rtl]گفتنی است، در سخنان سنت مالاچی، مراد از «گوسفندان» مردم پیرو آیین مسیحیّت، و مقصود از شهر «هفت تپه» شهر باستانی رم در کشور ایتالیاست که واتیکان، محلّ اقامت پاپ -رهبر کاتولیکهای جهان- و مرکز کلیسای کاتولیک، در آنجا قرار دارد.
[/rtl]
[rtl]نیز شایستۀ یادآوری است، به زودی درستی یا نادرستی پیشگویی سنت مالاچی در بارۀ پیتر رمی بودن آخرین پاپ بر ما روشن خواهد شد.
[/rtl]
[rtl]پیشگویی نوسترادموس در بارۀ آخرین پاپ جهان
[/rtl]
[rtl]نوسترادموس، پیشگوی فرانسوی نیز، در بارۀ آخرین پاپ در آخرالزّمان، چنین می گوید:
[/rtl]
[rtl]ستارۀ بزرگ مدّت هفت روز شعله ور خواهد شد،
[/rtl]
[rtl]ابر تیره سبب نمایان شدن دو خورشید می شود.                                    سگ «ماستیف» بزرگ سراسر شب زوزه خواهد کشید،                        هنگامی که کشیش بزرگ قلمروش را تغییر دهد(2).
[/rtl]
[rtl]مراد پیشگو از «ستارۀ بزرگ»، دنباله دار ناشناسی است که در آخرالزّمان پدیدار می شود و هفت شب برای زمینیان نورافشانی می کند و با گازها و غبارهایی که همراه دارد، سبب پیدایش ابری تیره در آسمان می شود.
[/rtl]
[rtl]شاید بتوان گفت، مقصود پیشگو از نمایان شدن دو خورشید در آسمان این است که نخست خورشید در آسمان می درخشد و سپس ابرهای تیره سبب پنهان شدن آن طیّ ساعاتی از روز می شود و دیگر بار ابرها کنار رفته و خورشید آشکار می شود، و چنین می نماید که دو خورشید در آسمان درخشیده است.
[/rtl]
[rtl]سگ «ماستیف» گونه‎ای مشهور از سگهای انگلیسی است که از حدود دو هزار سال پیش به این سو، برای نگهبانی و مبارزه تربیت می‎شود.
[/rtl]
[rtl]طبق این پیشگویی، در سال آشکارشدن ستارۀ دنباله دار، پاپ ناچار می شود جایگاه اقامت خود در واتیکان و شهر رم را رها و به جایی دیگر کوچ کند.

[/rtl]
[rtl]1. متن انگلیسی «پیش بینی پاپها»، نوشتۀ سنت مالاچی، مندرج در: ویکی پدیا، ترجمۀ مهندس سیّد علی شمس.
[/rtl]
[rtl]2. متن انگلیسی و فرانسوی آثار نوسترادموس، سانتوری 2، رباعی 41، ترجمۀ مهندس سیّد علی شمس.
[/rtl]
او چرا نمی آید من مات ولم یعرف امام زمانه مات میتة جاهلیه
هرکس امام زمان خود را نشناسد وبمیرد به مرگ جاهلیت مرده است:>پیامبر اکرم (ص) (المعجم الکبیر جلد19 ص388)  
 برای تعجیل درفرج آقا امام زمان ارواحنا له الفدا ء صلوات 
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Heart آغاز ولایت عهدی و امامت حضرت مهدی ( عج ) ADMIN 1 591 1393-10-14، 07:32 عصر
آخرین ارسال: khodshirin
Bug شعارپرچم حضرت مهدی (عج) در هنگام ظهود متین 0 613 1392-6-10، 03:41 صبح
آخرین ارسال: متین
  دعا برای ظهور حضرت مهدی ( عج ) هادی 31 8,723 1392-3-25، 12:35 عصر
آخرین ارسال: ~~sara~~
Lightbulb ازدواج امام زمان(عليه السلام) ADMIN 1 1,302 1391-11-26، 11:54 عصر
آخرین ارسال: متین
  حضرت مهدي ( علیه السلام ) ali 4 1,970 1391-11-26، 02:58 عصر
آخرین ارسال: محمدی پور
  پرسش و پاسخ از امام علي عليه السلام sarah 0 827 1391-10-17، 10:16 صبح
آخرین ارسال: sarah
  آخرین گفتگوی اما جسین ( علیه السلام )با برادرش ابوالفضل( علیه السلام ) متین 0 462 1391-10-14، 07:53 صبح
آخرین ارسال: متین
  راهكار عملی ارتباط با حضرت صاحب (عج) ADMIN 3 1,472 1390-11-19، 05:54 عصر
آخرین ارسال: هادی

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان