امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امتیازات: 3.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آغاز اجرای طرح خط سفید
#1
روابط عمومی تاویار محافظ پارسه-با اصلاح زيرساخت هاي ترافيکي در مناطق 6و 8 ؛ طرح انضباط بخشي ترافيکي از شنبه 6 دي ماه آغاز مي شود
به گزارش روابط عمومی تاویار محافظ پارسه، سيدجعفر تشکري هاشمي  معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران با تاکيد بر اينکه اصلاح زير ساخت هاي ترافيکي در مناطق 6 و 8 پايتخت به اتمام رسيده است، گفت: طرح انضباط بخشي ترافيکي (خط سفيد) شنبه 6 دي ماه اجرايي مي شود .
وي با تاکيد بر اينکه خط سفيد به عنوان نماد انضباط بخشي ترافيکي مورد تاکيد مديريت شهري قرار گرفته است، گفت: متاسفانه عدم حرکت خودروها بين خطوط ، تجاوز خودرو و موتورسيکلت به گذرگاه عابر پياده، تردد عابران از عرض خيابان، عدم استفاده از گذرگاه عابر پياده و ورودهاي غير مجاز به محل هاي ممنوعه و توقف در اين محل ها از جمله مواردي است که در شهر با آنها مواجه هستيم .

عدم آموزش صحيح رانندگي و رعايت قوانين از اصلي ترين چالش ها
وي با اشاره به اينکه يکي از اصلي ترين چالش ها در حوزه ترافيک، عدم آموزش صحيح رانندگي و رعايت قوانين از سوي شهروندان است، اظهارکرد: شهرداري تهران به اين جمع بندي رسيده که مردم بايد با نظم و انضباط قوانين ترافيکي را رعايت کنند که اين مهم در سايه اصلاح زيرساخت ها و آموزش فرهنگ ترافيکي به شهروندان محقق خواهد شد.
معاون شهردار تهران با تاکيد بر اينکه استفاده از خط سفيد به عنوان زبان هدايتگر ترافيک و نيز اصلاح المان هاي ترافيکي در برنامه 5ساله دوم شهرداري مورد تاکيد قرار گرفته است، گفت: براساس آن تمام خطوط ترافيکي پايتخت اصلاح و زيرساخت هاي مناسب براي رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي فراهم مي شود. بر اين اساس خط کشي هاي جديد در محل هاي مورد نياز، خط ايست در تقاطع هاي داراي حق تقدم، هماهنگ سازي تابلوها و خط‏ کشي ها و امحاي خط کشي هاي قديمي در محل هاي غيرضروري از جمله اقداماتي محسوب مي شوند که در اين حوزه در حال انجام است .

ساماندهي و اصلاح زيرساخت هاي ترافيکي در مناطق 6 و 8 پايتخت
به گفته تشکري هاشمي اکنون تمامي زيرساخت هاي ترافيکي در مناطق 6 و 8 پايتخت ساماندهي و اصلاح شده است. به طوري که در گام نخست دوربين هاي نظارت تصويري ، دوربين هاي ثبت تخلف سرعت ، دوربين هاي ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز و سيستم هاي هوشمند زمان بندي تقاطع ها تجهيز شده اند .
وي گفت: در تمامي تقاطع ها کانال عابر پياده جايگزين خط کشي گذرگاه عابر پياده شده و دو خط موازي به عنوان کانال گذرگاهي عابر پياده در تقاطع ها ترسيم شده و نوار قرمز رنگ ايست در پشت گذرگاه ها قابل رويت است تا رانندگان بادقت بيشتري در پشت محل عبور عابر پياده ايست کنند .
معاون شهردار تهران با تاکيد بر اينکه المان هاي ترافيکي در نقطه به نقطه مناطق 6 و 8 شهر تهران بازنگري و ساماندهي شده اند، اظهارکرد: انتظار مي رود با اصلاح زير ساخت ها شهروندان با دقت بيشتري، با نظم و انضباط و در عين حال رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي تردد کنند.
تشکري هاشمي با اشاره به اين که نوع رانندگي و رفتارهاي ترافيکي شهروندان، نمايانگر سبک زندگي آن‌ها و معرّف ميزان توسعه يافتگي جامعه است، اظهار کرد: بخش قابل توجهي از اختلال در جريان ترافيک شهر، مرتبط با فقر فرهنگي است و فرهنگ‏ سازي و ارائه آموزش‌هاي فراگير با استفاده از قالب‌هاي فرهنگي و هنري در تمامي عرصه‌ها و بسترهاي اجتماعي، باعث کاهش حجم ترافيک، رعايت حقوق متقابل رانندگان و عابران پياده و نيز رانندگي اصولي و رفتارهاي منطقي در سطح شهر مي شود.
وي تاکيد کرد: فراموش نکنيم حتي يک خطاي رانندگي، يک اشتباه و رفتار غلط ترافيکي تمامي جريان ترافيک را مختل مي سازد. اين در حالي است که شهروندان بايد عبور بين دو خط سفيد را به عنوان نمادي از نظم و انضباط رعايت کنند.
منبع : دوربین مداربسته
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چگونه چند کارمند دولت جلوی اجرای قانون ایستادند؟ *Ertebat* 0 152 1393-10-24، 02:22 عصر
آخرین ارسال: *Ertebat*

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان