امتیاز موضوع:
  • 54 رأی - میانگین امتیازات: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

آیا میدانید بهترین مشاور خانواده در زمینه های مختلف روانشناسی در تهران چه کسی‌ست؟

#1
[rtl]سمیه رادفر محقق و دانشجوی دکترای روانشناسی و مشاوره در مطلبی در «زنان امروز» نوشت: 


این روزها در گوشه و کنار می شنویم که مردم اعتقاد چندانی به مشاورین خانواده و نقش مثبت آنها در بهبود وضعیت زندگی شان ندارند، اما تعداد بالای مراجعین چند مشاور معروف تهران عکس این شایعات را به اثبات می رساند و نشان می دهد که بسیاری از مردم اگر احساس کنند مشاور مشکلات آنها را بخوبی درک کرده و برایش راهکارهای مناسبی دارد، قطعاً بسوی او جذب خواهند شد. 


بررسی های ما نشان می دهد برخی از افرادی که مشاور خانواده را تجربه کرده اند از عملکرد آنها ناراضی بوده اند. در تحقیقی که از مراجعین بیش از 50 مشاور خانواده در مناطق مختلف شهر تهران داشته ایم ، آنها دلایل زیر را به عنوان نقاط ضعف مشاورین خود برشمرده اند:


ارائه راه حل های کلیشه ای و به دور از واقعیت، پاک کردن صورت مسأله ، بی توجهی به صحبتهای مراجع ، فقدان درک صحیح از مشکلات فرد، عدم حفظ اسرار مراجع ، شلوغ بودن دفتر مشاور ، جانبداری از یکی از طرفین و رعایت نکردن اصل بی طرفی ، القای حس ناامیدی و شکست در مراجعه کننده و دلسرد کردن او به ادامه زندگی مشترک با همسر و بعضاً مشکل اخلاقی و پیشنهاد برقراری رابطه دوستی از سوی مشاور.


البته در این مطلب قصد سیاه نمایی محیط مشاوره خانواده را نداریم، بلکه بررسی های ما آن روی سکه نیز دارد و نشان می دهد که هنوز هم مشاورین خانواده متعهد و بسیار توانمندی وجود دارند که با تخصص بالای خود می توانند زندگی هایی که تنها به تار مویی بند است را مجدداً بازسازی کرده و رابطه زوجین را بخوبی ترمیم نمایند. 
بهترین مشاور درمان افسردگی :


اگر انسانها کاملاً شبیه به هم بودند، شناخت علل افسردگی و درمان آن بسیار ساده تر بود. اما هر انسانی تجارب منحصر به فردی دارد. تفاوتهای فردی، ذاتی و زیست شناختی که افراد مختلف با یکدیگر دارند درمان افسردگی را پیچیده می سازد. به همین دلیل یک نوع درمان برای همه ی افراد مناسب نیست. اما تحقیقات نشان می دهند که درمانهای ترکیبی شامل دارو و سایر روشهای درمانی برای بیشتر بیماران مفید است. 


رتبه اول بهترین مشاور خانواده در زمینه درمان افسردگی متعلق به دکتر عیسی جلالی است. مشاوری با تجربه و زبانزد که در بسیاری از برنامه های رادیو و تلویزیونی نیز به عنوان کارشناس حضور دارد. دکتر جلالی از نظر قیمت جزء مشاورین نسبتاً ارزان قیمت محسوب می شود. مراجعین وی سعه صدر بالا ، امانتداری ، احترام به مراجع ، اجازه صحبت دادن و قطع نکردن صحبتهای مراجع ، رعایت انصاف و اصل بی طرفی در کنار راهکارهای منحصربفرد را از امتیازات خاص این مشاور با تجربه قلمداد می کنند. 
دکتر عیسی جلالی مشاور شخصی بسیاری از چهره های هنری، سیاسی و اقتصادی کشور نیز هست. پیش گفتار کتاب " عشق هرگز کافی نیست " توسط این متخصص مشهور نوشته شده است.
بهترین مشاور روابط زناشویی و خیانت همسران:


اگر گشت و گذاری در فضای نشریات و رسانه های دیجیتال بنمایید، شما نیز با مخاطبان نظرسنجی ما هم عقیده خواهید بود که رتبه نخست بهترین مشاورین روابط زناشویی و خیانت زوجین متعلق به حمید ایروانی و مهدی آریافر است، متخصصینی از گروه مشاورین درس زندگی که با رویکرد جدیدشان به مقوله خیانت همسر جایگاه ویژه ای را در میان زنان و مردان متأهل پیدا کرده اند.


هرچند کارشناسان حوزه خانواده این دو مشاور را در زمره مشاورین گرانقیمت طبقه خاص و مرفه جامعه قرار می دهند اما زنان و مردان بسیاری از طبقه متوسط به بالای جامعه نیز اعتقاد و باور قلبی شدیدی به توانایی های این دو متخصص دارند و از خدماتشان بهره می گیرند.


حمید ایروانی همسر امیا اوزلو میکاپ آرتیست ترک تبار و از سهامداران محصولات آرایشی امیا می باشد. این برند متعلق به خانواده پدری امیا بوده و پن کیک ، رژگونه و مدادهای آرایشی آن گوی سبقت را از رقبای برجسته فرانسوی و آمریکایی خود ربوده است. این محصولات به تازگی وارد ایران نیز شده است. 


گفتنی است امیا اوزلو که فعالیت خود را از مناطق مرفه نشین استانبول ترکیه به تهران کشانده ، چندی پیش از سوی دنیای اقتصاد به عنوان بهترین و پردرآمدترین میکاپ کار تهران برگزیده شد. او اکنون در کنار همسر مشاورش زوج کاری بسیار خوبی را تشکیل داده اند.


نظرسنجی ها حاکی از آن است که برخورد متواضعانه و توأم با صبر ، احترام به مراجع و توجه دقیق به صحبتهای وی، ارائه مشاوره بی طرفانه در کنار ایجاد فضای ساکت و آرامش بخش ، حفظ اسرار مخاطب در برابر همسر و ارائه راهکاری واقع بینانه و هوشمندانه در کنار سلامت اخلاقی از خصوصیات بارز این مشاور توانمند است. حمید ایروانی اعتقادی به ارائه راهکارهای منفی نظیر طلاق و جدایی ندارد و معتقد است زندگی تخریب شده را می توان مجدداً بازسازی کرد.
مهدی آریافر متخصص جوان روابط موثر میان زوجین و یکی دیگر از بهترین مشاورین حوزه خیانت همسران است. او نخستین مشاوری است که در مقوله خیانت همسر، هر دو طرف ماجرا را مورد نقد عادلانه قرار داده زیرا معتقد است فردی هم که خیانت دیده به اندازه خودش در بروز و شکل گیری خیانت همسر خود مقصر بوده و لازم است تا هم فرد خیانت کرده و هم فرد خیانت دیده هردو به تغییر رفتاری و جنسی جدیدی گرایش یابند. 
خانم خانه داری که به دفتر این مشاور گرانقیمت مراجعه کرده است می گوید: " متأسفانه برخی از مشاورینی که من به آنها مراجعه کرده ام، این تصور را در بین زوج‌ها به وجود می‌آورند که رابطه آن‌ها پایان یافته است و امیدی به بهبود آن وجود ندارد و تنها راه ، جدایی و طلاق است و این موضوع احساس شکست و پایان یافتن رابطه را در انسان تقویت می کند. حال آنکه آقای آریافر در طی چند جلسه مشکل من و همسرم را بخوبی مدیریت و حل کرد. "
مراجعین این مشاور برجسته حمایت لحظه ای از فرد آسیب دیده از خیانت ، عدم قضاوت عجولانه و شنیدن حرفهای طرفین یک رابطه زناشویی ، احترام به مخاطب و رعایت اصل بی طرفی ، القای حس خودباوری و عزت نفس بویژه در زنان و صراحت کلام را در کنار سلامت اخلاقی از ویژگی های مثبت این متخصص برشمرده اند.
بهترین مشاور ارتباطات کلامی میان افراد و بویژه زوجین :


شاید اگر دکتر ابراهیم میثاق روزی می دانست که سخنران و مجری خوب و با استعدادی خواهد شد. هیچگاه مشاور خانواده نمی شد. اما باید اعتراف کنیم که او روانشناسی را با زبانی ساده در میان خانواده هایی که به برنامه های صداوسیمای ایران علاقه دارند، جا انداخته است. مشاوری که با زبانی ساده و شیوا سخن می گوید در حوزه نحوه ارتباط صحیح کلامی با همسر و اطرافیان متخصصی مستعد است.
 
هرچند عده ای سبک کاری وی را نمی پذیرند و انتقادات جدی بر آن دارند اما همین سبک توانسته است خانواده های بسیاری را بسوی خود جذب کند. مراجعین این مشاور برجسته که طبع شاعری خوبی هم دارد ، برخورد متواضعانه، احترام به مراجع و گوش دادن به صحبتهای وی، ارائه مشاوره بی طرفانه ، در کنار حفظ اسرار مخاطب در برابر همسر را از خصوصیات بارز این مشاور می دانند. 


بهترین مشاور تربیت کودکان و نوجوانان:


خانم دکتر نغمه کاضمیان دکتر میانسالی که در يکي از دانشگاه هاي داخلی نيز سابقه تدريس و فعاليت داشته و مطبش در میدان کاج سعادت آباد است، در نظر سنجی ما جزء بهترین های روانشناسی کودک و نوجوان است. 
خانم جواني که از يکي از محلات جنوبي تر شهر به مطب اين روان شناس آمده است از نبود روان شناس متخصص در سطح دکترا در منطقه محل سکونتش گلايه دارد و مي گويد: چند جلسه ای است که براي رفع مشکلي که بين من و فرزند نوجوانم پیش آمده به خانم دکتر مراجعه کرده و بی نهایت از کار ایشان راضی هستم هرچند پس از انتظار طولاني بالاخره موفق شدم از خانم دکتر وقت بگيرم. 


خانم دکتر کاظمیان در میان مشاورین شمال شهر تهران ، کمترین تعرفه یک مشاور معروف خانواده را دریافت می کند. مراجعین وی سعه صدر بالا در برخورد با رفتارهای نابهنجار کودکان و نوجوانان، برقراری ارتباطی شایسته و دوستانه با آنها و قیمت مناسب را از امتیازات بالای این روانشناس برشمرده اند.


بهترین مشاور در زمینه مشاوره قبل از ازدواج


به گفته مجری سابق برنامه روز از نو که دو سال قبل از شبکه دوم سیما پخش می شد، اگر خانم دکتر بدری سادات بهرامی کمی لبخند را نیز چاشنی چهره خود کند ، قطعاً در کارش موفقتر خواهد بود. خانم دکتر بهرامی مدیر مرکز مشاوره شکیبا و جزء آن دسته از مشاورینی است که دانشجوی ممتاز دانشگاه نیز بوده است ، هرچند او در زمینه های مختلف روانشناسی مشاوره می دهد اما موفقیت وی بیشتر در حوزه مشاوره قبل از ازدواج است. خانم دکتر بهرامی که به برکت حضورش در برنامه های صداوسیما به شهرت رسیده است، برای هر جلسه 60 دقیقه ای بالغ بر 200 هزارتومان دریافت می کند و انصافاً در زمینه تخصصی خود یکی از بهترین ها می باشد. تنها نقطه ضعف این مشاور توانمند فاصله زیاد بین جلسات مشاوره هایش است و اگر بخواهید از این مشاور پرکار وقت بگیرید باید حداقل یک ماه تا جلسه بعدی صبر کنید. 
خانم میانسالی که خود را دبیر معرفی می کند، از نحوه وقت دهی منشی خانم دکتر ناراضی به نظر می رسد، او به منشی می گوید: وقتی که شما به من داده اید برای 30 روز دیگر است و تا آن زمان من نمی توانم صبر کنم زیرا زندگی ام از هم می پاشد، لطفا وقت نزدیکتری به من بدهید. اما منشی خانم دکتر که با سیل عظیم تماس های تلفنی مواجه است، پاسخ می دهد : من نزدیکترین وقت را برایتان تعیین کردم .
مراجعین این متخصص خوشنام، مذهبی بودن ، شفافیت در کلام ، احترام به مخاطب در حین صحبت و درایت بالا را از ویژگی های ستودنی وی دانسته اند.


در انتها باید اضافه کنیم که ضعف علمی فارغ التحصیلان دانشگاههای داخلی، بروز نبودن کتب دانشگاهی و عملکرد ضعیف آنها در کنار عملکرد بسیار خوب مشاورین تراز اول در گرایش مردم به سوی مشاورین موفق نقش بسزایی داشته است.[/rtl]
پاسخ اخطار


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ایده های نو در زمینه دکوراسیون joomir 1 525 ۱۳۹۸-۲-۲۳، ۰۸:۰۶ عصر
آخرین ارسال: asmanaran
  آگاهانه و آسان ، بهترین را بخریم modagah.com 0 686 ۱۳۹۶-۱۰-۲۰، ۰۵:۰۰ عصر
آخرین ارسال: modagah.com
  ایده های نو در زمینه دکوراسیون joomir 0 628 ۱۳۹۴-۹-۲۸، ۰۴:۳۴ عصر
آخرین ارسال: joomir
  ایده های نو در زمینه دکوراسیون-فروشگاه مبل کرال shivashiva 0 533 ۱۳۹۴-۹-۲۳، ۰۵:۳۱ عصر
آخرین ارسال: shivashivaکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان