امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

احادیث جنسی از امامان

#1
بسیاری از زندگی ها که از هم می پاشند به دلیل وجود نقص و ضعف در نوع برقراری روابط جنسی بین همسران است. یا مرد مشکلاتی دارد و یا زن و چه بسا گاهی در هر دو طرف مشکل و معضل موجود است و همین نقصان و کمبود در نحوه برقراری روابط جنسی بین همسران موجبات دلسردی و دلمردگی از زندگی مشترک را پدید آورده و رغبت برای ادامه آن را کم کرده و گاهی از بین می برد. پس چه بهتر؛ جوانانی که در آستانه ازدواج اند و یا زوجینی که مدتی از عمر ازدواج شان نمی گذرد و هنوز سرحال و توانمنداند در رابطه با شیوه های بهتر برقراری رابطه جنسی با همسر خود مطالعه کنند و آگاهی کاملی به دست بیآورند.

در این ارتباط کتاب های زیادی نوشته شده اما گمان نکنم هیچ دانشمند و شخصیتی مثل امامان معصوم(ع) در رابطه با برقراری روابط جنسی بین همسران نگاه کارشناسانه و دقیقی داشته باشد. وقتی روایاتی در این رابطه مطالعه می کنیم تعجب می کنیم که امامان ما آن هم چندین قرن قبل چه نکات مهم و بسیار بسیار ظریفی را آن هم در حوزه شیوه برقراری روابط جنسی با همسران مطرح کرده اند. از این رو به جوانان توصیه می شود تا برای بهتر درک کردن این رویه، به نگاه امامان(ع) توجه نموده احادیث و روایات آنان را مورد مطالعه و مداقه قرار دهند.

چند نمونه از این روایات را برای خوانندگان سایت خبرگزاری آوا قرار دادیم و به همه جوانان و همسران تاکید می کنیم تا با حوصله این چند روایت را مطالعه کنند.

* چون عروسی به خانه آوردید، با محبت و تواضع کفش هایش را در آورده، پاهایش را بشویید آن گاه او را به حجله دعوت کنید .این چنین است که مهر، برکت و رحمت برخانه و عروستان سایه می افکند.
" پیامبر اکرم (ص)، من لا یحضره الفقیه،ج۳.ص۳۵۸ "

* وقتی عروس به حجله آمد به کعبه رو کنید، گیسوان او را نوازش کرده زلف تاب دارش را به چنگ گیرید و آرام بگویید ((خدایا!این امانت توست که به من سپردی. با گفته ی تو او را به خود حلال کرده ام ، فرزندم را مبارک ، پارسا و از پیروان پیامبرت قرار ده و شیطان را از او دور فرما))
" امام صادق(ع)، فروع کافی ج۵ ص۵۰۰ "

* آن گاه وضو سازید، تن و روان خویش طراوت بخشید، رو به خدای مهربان کنید و دو رکعت نماز عشق به جای آورید. به عروس خود نیز بگویید همین کار را بکند.
" امام صادق(ع)، مکارم الاخلاق ص ۲۳۹ "

*پیش از این که با عروس خویش به بستر زفاف روید، هدیه ای به وی بدهید ، با این کار عشق و آرامش را به او هدیه کرده اید.
" امام صادق(ع)، وسائل الشیعه ج۲۱۵ ص۱۲ "

* شب هنگام که شوهرتان در بستر آرمیده و منتظر آغوش گرم شماست، خود را به کاری سر گرم نکنید، زمان را طول ندهید، مبادا همسرتان به خواب برود، چرا که زنی این چنین، تا بیداری شوهر همواره مورد نفرین فرشتگان است.
" پیامبر اکرم(ص)، همان ص ۱۷ "

* خانمها! شرم و آرزم صفت پسندیده و نیکوی شماست، اما حیا از شوهر، ناپسند و بیجا. بهترین شما کسی است که چون با شوهر خلوت کند، لباس حیا از خود بیفکند و چون لباس بپوشد، جامه ی شرم و حیا را نیز بپوشد و زیبایی ها و دل ربایی های خود را به دیگران عرضه مدارد.
" امام صادق(ع)، همان،ص۱۴ "

* شب هنگام که پرده ها فرو می افتد، خواب بر پلک ها چیره می شود بر هیچ بانویی روا نیست که بخوابد، مگر آن که خویشتن را به آغوش شوهر بسپارد .باید لباس از تن به در آید ،کنار شوهر بیارامید و پوست بدن خویش به بدن شوهر بچسبانید .این چنین خود را به شوهر عرضه داشته اید .
" پیامبر اکرم(ص)، همان ، ج۱۴ ،ص۱۲۶ "

* هر جا که شوهرتان شما را به خلوت بخواند، همان جا بهشت شماست! روا نیست شوهر خود را از بهره وری جنسی و لذت حلال منع کنید .
" پیامبر اکرم(ص)، همان ،ص۱۱۲ "

* دنیا و خوشی های آن برای شما آفریده شده است. لذیذ ترین چیزها در این دنیا آمیزش با همسر است. چنان که لذت بخش ترین کاردر باغ بهشت نیز همین است.
" امام صادق(ع)، کافی ،ج۵،ص۳۲۱ "

* چه لذتی بالاتر و چشم نواز تر از دیدن بدن عریان همسر است. قبل از هم خوابگی خود را از شوهرتان دریغ مدارید، بگذارید شوهرتان شما را ببوید و ببوسد.
" امام صادق(ع)، حلیه المتقین ،ص۷۱ "

* وقتی به سوی همسرتان می روید، در آغوش فرشتگانید. چون به آمیزش می پردازید گناهانتان چون برگ درختان فرو می ریزد و چون غسل می کنید خود را می شویید، از گناهان بیرون می روید .
"پیامبر اکرم(ص)، کافی، ج۵، ص۴۹۶ "

* هنگام آمیزش به طور کامل برهنه و عریان نشوید و زیر پوشی هر چند نازک به تن داشته باشید .
" پیامبر اکرم(ص)، وسائل الشیعه ،ج۱۴ ،ص۸۵ "

* مرد را به حال خود بگذارید با وی در نیاویزید او را به اجبار به سوی خود نخوانید مرد نیازمند عشوه گری و طنازی است نه زور و اجبار.
" پیامبر اکرم(ص)، حلیه المتقین ،ص۶۷ "

* سخن گفتن با پروردگار لذت بخش و روح افزاست، اما وقتی شوهرتان شما را به خلوت خویش می خواند، نماز را طول ندهید و خرامان به سویش بشتابید.
" پیامبر اکرم(ص)، کافی ج ۵ ص ۵۰۸ "

* هنگام در آمیختن با همسر خویش، یکدیگر را ببویید، ببوسید، عشق بازی کنید و با سخنان محبت امیز، عشق را به او پیش کش کنید .
" پیامبر اکرم (ص)، محجه البیضاء ،ج۳،ص۱۱۰ "

* هنگام آمیزش چون پرندگان شتاب نکنید صبر پیشه ی خود سازید، زنها نیازمند وقت بیشتری هستند مدتی نه چندان طولانی به عشق بازی بپردازید همسرتان را کاملا" آماده سازید. آمادگی دو سویه آمیزش را فرح بخش و کامل می کند.
" امام علی(ع) وسائل الشیعه ج۱۴ ،ص۸۳ ، امام صادق (ع) کافی ج۵،ص۴۹۷ "

* آمیزش مکن مگر اینکه با همسرت بسیار بازی کنی و سینه هایش را آرام بفشاری چون چنین کنی آمادگی لازم را برای در آمیختن پیدا می کند. در این حالت، شهوت از صورت و چشمان او نمایان می شود و از تو همان می طلبد که تو از وی می خواهی.
" امام رضا(ع)، سفینه البحار ،ج۱،باب الجمع "

* هیچ گاه با شکم سیر با همسر خود هم بستر نشوید، این کار موجب بیماری و چه بسا موجب مرگ خواهد شد .
" امام صادق (ع)، وسائل الشیعه ج۱۴،ص۱۹۱ "

* چون شب از سفر بر می گردی، خستگی راه آرامش از تو می ستاند، بهتر است آمیزش با همسرت را تا صبح به تاخیر اندازی.
" امام صادق(ع)،همان ص۹۳ "

* گاه وقتی قصد مسافرت داری، دل شوره عجیب به سراغت می آید، همسرت نیز مضطرب و نگران است آیا بهتر نیست در آستانه ی سفر از هم آغوشی و نزدیکی با او بگذری؟!
" امام صادق(ع)،همان "

* سفر با شریک زندگی، آرام ساز و غم زداست. سفر خستگی و اضطراب نیز دارد. در سفر گاه همه چیز برایت مهیا نیست. گاه شرایط سفر شرایطی غیر عادیست ، بهتر است در این شرایط غیر عادی از هم خوابگی با یار زندگیت بپرهیزی.
" امام صادق (ع) ، همان "

* چون به آمیزش پرداختی سخن کوتاه کن، مبادا فرزندی لال نصیب تو گردد.
" امام علی (ع)، همان ص۸۷ "

* وقتی به قصد فرزند، خرامان به سوی همسر خویش می شتابی به عورت او نگاه مکن! مبادا فرزندی نابیننا تو را پدید آید.
" امام علی (ع) ،همان ص۸۷

* چون به قصد بارور کردن رحم همسرت، نزد او آرمیدی،با نیتی پاک و زبانی گویا با خدای مهربان چنین بگو (( خدایا مرا فرزندی عنایت فرما و او را پاکیزه و سالم قرار ده که در خلقت او زیاد و کم نباشد و او را عاقبت به خیر گردان))
" امام محمد باقر (ع)،همان ج۱۵،ص۱۰۶ "

* در حال جنابت، به قصد بچه دار شدن، با همسرت هم آغوش مگرد، بهتر است غسل کنی، اندکی آرام گیری، پاک و طاهر شوی و سپس . . . اگر چنین نکردی و فرزندی مجنون و کم عقل نصیبت شد کس دیگری جز خود را نکوهش مکن .
" پیامبر اکرم(ص)، همان ج۱،ص۹۹ "

* اندیشه آدمی به هر جا روان است. در اندیشه ی دیگری بودن نا میمون است. در این هنگام با شهوت زن دیگر نباید با زن خود هم بستر شوی.
"پیامبر اکرم(ص)،همان ص۱۲۰ "

* شیطان خودش خواسته که در فرزندان آدم شریک شود و این مایه ی بسی نگرانی است، نگران مباشید! هنگام آمیزش با ذکر ((بسم الله الرحمن الرحیم)) خدا را یاد کنید و از شر شیطان به خالق نیکی ها پناه ببرید اگر چنین نکنید ممکن است فرزندتان محبت اهل بیت (ع) را در دل نداشته باشد .
" امام علی (ع)،همان ص۹۶ "

* وقتی به قصد آمیزش کنار یکدیگر آرمیدید، دو دستمال تمیز و پاک در کنار خود قرار دهید، هر کدام از دستمال جدا گانه استفاده کنید.
" پیامبر اکرم(ص)،همان ص۱۸۸ "

* هنگامی که به اوج لذت جنسی نزدیک شده اید، حتی الامکان از ریختن نطفه ی خود به بیرون خود داری مکنید، بگذارید غدد جنسی آزادانه به تخلیه بپردازند، خود داری از تخلیه ی نطفه، موجب سنگ مثانه خواهد شد .
" امام رضا(ع)، سفینه البحار،ج۱،باب الجمع "

* اگر به هر دلیل عمل آمیزش به طول انجامید و عمل انزال صورت نگیرد، چه بسا موجبات سنگ مثانه فراهم گردد. از طولانی کردن مدت هم بستری بدون انزال پرهیز کنید .
" امام رضا(ع)، سفینه البحار،ج۱،باب الجمع "

* پس از آمیزش یکباره بلند مشوید و ننشینید، بلکه ابتدا به طرف راست بچرخید و اندکی بعد برای ادرار ولو اندک برخیزید، پس از آن برای رسیدن به تعادل وآرامش غسل کنید، با رعایت این آداب از سنگ مثانه در امان خواهید ماند.
" امام رضا (ع) ،همان "

* مکانی خلوت در زمانی بی سرو صدا، با دلی آرام شرایط مناسبی برای هم بستری است. اگر آمیزش و انعقاد نطفه با دلی آرام و خالی از اضطراب صورت پذیرد، خون به صورت طبیعی در رگ ها جریان می یابد، انتقال ژن ها طبیعی تر انجام می گیرد و در نتیجه فرزند، به پدر و مادرش بیش تر شبیه خواهد شد.
" امام حسن (ع) ،بحار الانوار ،ج۶ ،ص۳۵۹ "

* پرندگان هر کدام صفاتی دارند: شایست و ناشایست، در آمیزش نیز آدابی دارند ،"کلاغ" علی رغم پرو بال سیاه و صدای ناهنجارش، در آمیزش مخفی کاراست، آمیزش مخفی کارانه را از کلاغ بیاموزید.
" امام صادق(ع)،وسائل الشیعه ،ج۱۴،ص۱۰۰ "

* وقتی کودکی در اتاق است و شما را می پاید و حتی بی اختیار نفس و صدای شما را می شنود، از خیر این لحظات دل نشین و بهشتی در گذرید، مبادا آن کودک در بزرگی به رابطه نامشروع تن در دهد که رستگار نمی گردد.
" پیامبر اکرم (ص)،همان ص۹۵و فروع کافی ج۵، ص۵۰۰ "

* خانم ها! از آرایش دریغ مکنید، بهترین، ملایم ترین و دل نواز ترین عطر را به کار برید، زیبا ترین و دلربا ترین لباس را به اندام خویش بپوشانید خود را حداقل با یک گردنبند زینت بخشید و صبح و شام خود را به شوهر عرضه دارید، در یک کلام چشم و دل شریک زندگیتان را هنرمندانه بربایید .
" پیامبر اکرم(ص) ،وسایل ،همان ،ص۱۱۲ "

* آقایان! مطابق میل خانمتان لباس بپوشید، در خانه نیز آراسته و دل ربا باشید، هوش و حواس همسرتان را ماهرانه به خود جلب کنید ،با این کار غدد جنسی او را نسبت به خود فعال کنید و عفت او را نسبت به دیگران فزونی می بخشید.
" امام رضا(ع)، مکارم الاخلاق ،ص۸۰ "

* حلالی لذت بخش تر از هم بستر شدن با همسر نیست، ولی زیاده روی در این امر نارواست، میانه روی در آمیزش به سلامت آدمی می افزاید و عمر را زیاد می کند.
" امام صادق (ع) ،وسائل الشیعه ،ج۱۴،ص۹۶ "

* مرد باید مقداری از شهوت خود را نگه دارد که همواره توانایی جنسی داشته باشد، زیرا زن شوهر خود را در امور جنسی توانا بیابد، بهتر از این است که او را ناتوان ببیند، مرد ناتوان نمی تواند همسر خود را راضی نگه دارد .
" امام علی(ع) همان، ص۱۸۰ "

* همان گونه که در امور جنسی زیاده روی نارواست ،کم گذاردن و سستی به خرج دادن نیز ناشایست است ،روا نیست مرد بیش از ۴ ماه ،امیزش جنسی با همسر جوان خود را ترک کند حتی اگر مثیبت دیده باشد .
" امام رضا (ع)،همان ،۱۸۸ "

* مراقب باشید، رو و پشت به قبله با همسر خویش هم بستر شدن، زشت و ناپسند است. حرمت کعبه را نگه دارید و خدا و فرشتگان را از خویش نا خرسند مسازید.
" امام صادق(ع)،همان ص۱۴ "

* در این اوقات آمیزش نکنید : ۱- بین اذان صبح و طلوع خورشید ۲- بین غروب تا تاریک شدن هوا ۳-هنگام خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی ۴- هنگام زلزله
" امام صادق (ع)،همان ،ص۹۶ "

* در اول شب چه زمستان و چه تابستان، آمیزش نکنید زیرا معده و رگها پر است و موجب بیماری نقرس، سنگ مثانه، ضعف چشم و چکیدن ادرار می گردد.
" پیامبر اکرم (ص)، همان ص۹۱ "

* اگر فرزند کم عقل ودیوانه و جذامی نمی خواهید در اول، وسط و آخر ماه (قمری ) با همسر خود در نیامیزید چه بسا ممکن است آن چه نمی خواهید صورت پذیرد.
" پیامبر اکرم (ص)، همان ص۹۱ "

* در شب عید فطر، عید قربان و نیمه شعبان نیز آمیزش به قصد فرزند دار شدن دوری گزینید چرا که ممکن است فرزند شما شرور، معلول، بد یمن و زشت رو گردد .
" پیامبر اکرم (ص)،وسایل الشیعه ج۱۴ ،ص۱۸۷ "

* اگر گاه چشمانت بی اختیار یا با اختیار به زنی افتاد و مسحور او شد و دلت لرزید، پیش از این که پایت بلغزد، چشم فرو بند و در اولین فرصت با همسرت هم بستر شو، چرا که زنان همگی مانند همند.
" امام علی (ع)،همان ص۷۳ "

* چون همسرت باردار شد، از آمیزش بپرهیز، تنها در ماه های اول (با مشورت پزشک ) می توانی با وضو به نزدیکی اقدام کنی، جنینی که در رحم همسرت است بسیار مقدس و قابل احترام است.
" پیامبر اکرم (ص)،همان ج۱۴ ص۱۸۸ "

* زنان به قدر کافی از عادت ماهیانه رنج می برند روا نیست با آمیزش در این دوران به رنج آنها بیفزاییم . این عمل علاوه بر حرمت شرعی، غیر اخلاقی و غیر بهداشتی نیز می باشد، در این اوقات می توان از دیگر اعضا بهره برد.
" امام صادق(ع)،همان ج۱ ،ص۵۷۱ "

* عشق به همسر گرما بخش و انرژی زاست، با اعلام این عشق به او قلب وی را تسخیر کنید. ((دوستت دارم عزیزم )) جمله ای که هیچ گاه از قلب زن بیرون رفتنی نیست ، همسر خود را از این کلام آتشین محروم نسازید.
" پیامبر اکرم (ص)،همان ص۱۰ "

* هر کار از راه خود به انجام رسد نیکوست. آمیزش با همسر نیز باید از طریق معمول صورت پذیرد تا آرامش جنسی و روانی حصل آید. نزدیکی با او از پشت به شدت مکروه، نامیمون و غیر بهداشتی است .
" پیامبر اکرم (ص)، همان "

* گاهی سر بر بالین همسرتان بگذارید، با او گفت و گو کنید، کلمات سوزان و عاشقانه رد و بدل کنید، یکدیگر را در آغوش بفشارید، عشق بازی با همسر سرگرمی مومن است.
" پیامبر اکرم (ص)،همان ص۸۲ "

* هم آغوشی را برای آخر شب بگذارید زیرا برای بدن مناسب، برای فرزند دار شدن امید وارتر و فرزند عاقل تر خواهد شد .
" امام رضا(ع)،سفینه البحار ،
همان "

* و بالاخره وقتی در بدن احساس ناراحتی می کنید و علتی برای آن نمی یابید، وقتی احساس می کنید حرارت بدنتان بالا رفته و عضلات بدن شما رو به تحلیل می رود و هنگامی که به دنبال مامن و ماوایی می گردید که شما را آرامش بخشد به نزد همسرتان رفته و با آمیزش، خود را شفا بخشید .
" امام علی (ع)،حلیه المتقین ،ص۷۵ "

* و آخر اینکه آنچه در خانه می گذرد امانت است، روا نیست زن ها آن چه میان آن ها و شوهرانشان در خلوت می گذرد به زنان دیگر بازگو کنند.
" پیامبراکرم (ص)،وسائل الشیعه ،ج۱۴ ،ص۱۵۴ "
منبع: تنظیم خانواده و برگرفته از صفحه فیسبوک آقای حسینی مزاری
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان