امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اذکار شفا دهنده
#1
Lightbulb 
در خواص پنج ذكر شريف كه نقل از تفسير زواره اى و كاشانى نموده اند:

عکس
در تاثير كلمه طيبه ما شاء الله و لا قوة الا بالله :
از حضرت رسول روايت است كه هر كسى چيزى را ببيند و در چشم او خوش آيد بگويد: ما شاء الله و لا قوة الا بالله ، (هر آنچه خدا خواسته است و هيچ قدرت اصلى جز قدرت او نيست .(150)) چشم بد به او نرسد.

عکس
در تاثير كلمه طيبه حسبنا الله و نعم الوكيل
از حضرت امام جعفر صادق (عليه السلام ) روايت است كه آن حضرت فرمود عجب دارم از كسى كه خائف باشد و ملتجى به گفتار حسبنا الله و نعم الوكيل (151) (خدا ما را كافى است و او بهترين حامى است ) نشود. چه حق تعالى در عقب آن فرموده : فانقلبوا بنعمة من الله و فضل لم يمسهم سوء. (به همين جهت آنها با نعمت و فضل پروردگار، بازگشتند در حالى كه هيچ ناراحتى به آنان نرسيد.)

عکس
در تاثير كلمه طيبه لا اله الا اءنت سبحانك انى كنت من الظالمين
و فرمود ايضا عجب دارم از كسى كه غمگين باشد و متوسل به كلمه طيبه لا اله الا اءنت سبحانك انى كنت من الظالمين (152) (معبودى جز تو نيست ، منزهى تو و من از ستمكاران بودم ) نشود. چه حق تعالى بعد از آن فرموده : و نجيناه من الغم و كذل ننجى المومنين . از آن اندوه نجاتش ‍ داديم و اينگونه مومنين را نجات مى دهيم .

عکس
در تاثير آيه شريفه و اءفوض اءمرى الى الله ان الله بصير بالعباد.
و فرمود ايضا: و تعجب مى كنم از كسى كه مى خواهند با او مكرى كنند و او نگويد: اءفوض اءمرى الى الله ان الله بصير بالعباد.(153) (من كار خود را به خدا وا مى گذارم كه خداوند نسبت به بندگانش بينا است ) تا ايمن از مكر مكاران شود؛ زيرا كه حق تعالى در عقب آن فرموده : فوقاه الله سيئات ما مكروا و حاق بآل فرعون سوء العذاب .(154) (خداوند او را از نقشه هاى سوء نگه داشت و عذاب شديد بر آل فرعون وارد شد.)

عکس
در تاثير كلمه طيبه ما شاء الله لا حول و لا قوة الا بالله .
و فرمود ايضا: عجب دارم از كسى كه اراده دنيا و زينت آن را داشته باشد و نگويد: ما شاء الله لا حول و لا قوة الا بالله ؛ چه بعد از او مذكور است :فعسى ربى اءن يؤ تينى خيرا من جنتك (155) (شايد پروردگارم بهتر از باغ تو به من بدهد.) و ((عسى )) از خدا به معنى وجوب است .
150- الكهف : 39.
151- سوره آل عمران 3، آيه 173.
152- سوره انبياء 21، آيه 87.
153- سوره غافر 40، آيه 44.
154- سوره غافر 40، آيه 45.
155- سوره كهف 18، آيه 40.گنجينه اخلاق «جامع الدرر» (جلد اول)عارف سالك آيت الله حاج سيد حسين فاطمى (ره )

پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان