امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 1.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#اعدام_نکنید

#1
تحلیلی بر ماجرای هشتگ اعدام نکنید در شبکه های اجتماعی
نویسنده: محمدجواد نوروزی
edamnakonid min1 1024x1018 - یادداشت؛‌ شیطنت شیاطین رسانه
ابتدا این خبر را بخوانید:
«حکم اعدام سه جوان به جرم ارتباط با منافقین، اقدام علیه امنیت ملی و سرقت مسلحانه صادر شد. این افراد از طریق آگهی سایت دیوار خانه‌ای را انتخاب کرده و با هدف سرقت برای بازدید از خانه برنامه ریزی می‌کنند و در جریان بازدید، خانم خانه را با سلاح سرد مورد ضرب و شتم و تعرض قرار می‌دهند. با سروصدای ایجاد شده در منزل، نزدیکان و خانواده فرد مطلع می شوند و بلافاصله به کمک می آیند و نیروی پلیس را خبردار می کنند که نهایتاً به بازداشت متهمان منجر می‌شود. طبق بررسی‌ها مشخص شد ایشان مدتی قبل نیز در کمپ پناهندگان در آلمان بوده و در آنجا با عناصر وابسته به گروهک منافقین، ملاقات‌ها و همکاری‌هایی داشته است. »
پذیرش این مجازات برای این جرم‌های سنگین علی‌‌القاعده نباید خیلی سخت باشد. اما با شیطنت رسانه‌ای و البته همراهی سلبریتی‌های ضدانقلابی که شهرت و همه زار و زندگی‌شان را مدیون انقلاب هستند، خبر برای برخی وارونه و به شکل زیر تحلیل می‌شود:
«مجازات اعتراض به گرانی بنزین، اعدام نیست.»!
گو آن‌که اینان تنها سه فرد معترض به رفتار شوکه‌کننده دولت در گرانی ناگهانی بنزین بوده‌اند و حالا حکومت می‌خواهد نتیجه اعتراض مسالمت‌آمیز در جمهوری اسلامی را به رخ مردم بکشاند! و با این «شیطنت‌های رسانه‌ای»، حکمی که برای ایجاد آرامش و امنیت صادر شده، در جامعه التهاب ایجاد می‌کند.
البته مهم برای «شیاطین رسانه» ضربه زدن به ارکان جمهوری اسلامی است و الا برای این جماعت اعدام اگر برای «پدر رومینا» باشد، خوب است و اگر برای «برانداز و متجاوز» باشد، بد!
حقیقت آن است که اگر مدیریت رسانه‌ای بهتری توسط دستگاه قضا برای اقناع و فضاسازی لازم قبل از انتشار بدون مقدمه آن صورت می‌گرفت، فضای غبارآلود را برای مردم روشن و تحلیل درست را ساده‌تر می‌کرد. البته اگر قبل از آن، ابهامات مردم در مورد وقایع آبان شفاف و مدبرانه برطرف می‌شد، شاید اساسا نوبت به «شیاطین رسانه‌» نمی‌رسید.
کار ریشه‌ای اما «افزایش سواد رسانه‌ای»ست.
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان