امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امام خمینی از نگاه جهان
#1
انقلاب اسلامى ايران در ميان مسلمانان جهان بويژه لبنانيها از قدر و منزلت ويژه‏اى برخوردار است. گوشه‏اى از اظهار نظرهاى شخصيتهاى برجسته مبارز لبنان درباره انقلاب اسلامى ايران را با هم مى‏ خوانيم. شيخ سعيدشعبان رئيس جنبش توحيد اسلامى لبنان: 
موفقيت جهانى اسلام به موفقيت انقلاب ايران وابسته است. سيدحسن نصرالله از مسئولان حزب الله لبنان: 
دفاع از جمهورى اسلامى ايران يك مسئوليت‏ شرعى است و رابطه ميان جمهورى اسلامى ايران و مسلمانان لبنان يك رابطه عقيدتى و ريشه‏دار است كه از رهبرى واحد اسلامى نشات گرفته است. شهيد شيخ راغب حرب: 
ملت مسلمان لبنان انقلاب اسلامى ايران را از انقلاب خود مى‏داند، جريان انقلاب اسلامى منافع ابرقدرتهاى سلطه‏ گر را به خطر انداخته است. 

سيد عباس موسوى عضو حزب الله لبنان: 
براى مقابله با توطئه‏هاى استكبار جهانى و صهيونيسم، كليه مسلمانان و جنبشهاى آزاديبخش بايد جمهورى اسلامى ايران را تكيه‏ گاه خود قرار دهند و آن را سرآغاز حركت‏ خود بدانند.
پاسخ
#2
حسين غبريس از علماى حزب الله لبنان: 
تجاوز به انقلاب اسلامى ايران، تجاوز عليه امت اسلامى در همه جهان است.


شيخ محمد شمس الدين نايب رئيس مجلس عالى اسلامى شيعه لبنان: 
انقلاب اسلامى ايران معجزه قرن بود و بزرگترين درسى را كه به ما داد اين بود كه با وحدت كلمه همه كارى را مى‏توان كرد. هرچه در ايران روى مى‏دهد مورد توجه تمام مسلمانان دنياست. سعادت و نيكبختى ما، افتخار ما در اين است كه ببينيم اين انقلاب پيروزمندتر، سرافرازتر شود. 


عمر كرامى نخست وزير لبنان: 
ما همچنان از انقلاب اسلامى ايران كه با خارج شدن از دايره نفوذ امريكا سد بزرگى را در برابر امپرياليسم در منطقه ايجاد كرد، پشتيبانى كرده و حركت مقاومت ملت ايران را بهترين پشتيبان آرمانهاى عربى خود مى ‏دانيم. بيدارى اسلامى در جهان مرهون قيام امام خمينى است. 


علامه سيد محمد حسين فضل الله: 
يك ميليارد مسلمان هرگز نخواهند توانست‏با استكبار مبارزه كنند مگر با وحدت و يكپارچگى. لذا به مسلمانان توصيه مى‏كنيم فكر و انديشه امام امت را سرلوحه مبارزات ضداستكبارى خود قرار دهند. انقلاب اسلامى ايران توانست اعتماد به نفس قابل ملاحظه را در مسلمانان زنده كند و آنان دريافتند مكتب اسلام قادر است تحرك سياسى لازم را براى حل مشكلاتشان فراهم سازد. 


ابوهشام (سيد حسين موسوى) رهبر امل اسلامى لبنان: 
به نظر ما هر گامى كه انقلاب اسلامى در راه سازندگى بردارد يك پيروزى براى ما و تمام مسلمانان جهان خواهد بود. ملتهاى مسلمان عرب و غيرعرب در منطقه عاشق و مشتاق انقلاب اسلامى بوده و معتقدند كه تنها اسلام است كه مى ‏تواند عهده‏دار مترقى ‏ترين و عادلانه ‏ترين نظام اجتماعى باشد.
پاسخ
#3
صادق المهدى: 
امام خمينى ( سلام الله علیها ) و انقلاب اسلامى در ايران به نيروى مبارزاتى و جهاد امت عرب و خلق فلسطين عليه صهيونيسم و امپرياليسم جان تازه‏اى بخشيدند. 

مردم ايران با اتكا به دين قيام كردند و براى پيروزى آن شهيد دادند. هيچ‏كس ايرانيان را در اين زمينه تحت فشار قرار نداده بلكه خود آنها اسلام را مى‏خواهند، ايرانيان بيش از ساير كشورهاى اسلامى براى اسلام قربانى مى‏دهند چون دين اسلام براى آنها بسيار مقدس است. 
به كار بزرگ و شجاعانه ملت قهرمان ايران بسيار افتخار مى‏كنم. چرا كه سلطه طاغوت را برانداخت و ايران را از سيطره امپرياليسم امريكا بيرون كشيد و آن را مجددا به آغوش اسلام باز گرداند، در واقع انقلاب اسلامى ايران، روح اسلام و روح جوانان مسلمان را تازه كرد و اعتبار اسلام را در پيشگاه جهانيان اعاده كرد. 

از سوى ديگر انقلاب ايران نشان داد كه تمامى مسلمين داراى يك مساله مشترك هستند و در اوايل پيروزى خود با تمام توان از قضيه آزادسازى فلسطين و بيت‏المقدس پشتيبانى كرد. شاه نه تنها صهيونيزم را دشمن نمى‏دانست‏بلكه به آنها اسلحه داده و دوست صميمى آنها نيز به شمار مى‏رفت. 

پس از پيروزى انقلاب اين دسيسه‏ها و خيانتها از ميان رفت.
پاسخ
#4
نابودى انقلاب اسلامى ايران، نابودى مقاومت ليبى، سوريه، فلسطين و لبنان است. 


انقلاب اسلامى ايران با تكيه بر منبع لايتناهى و توكل بر خدا و اتكا به ملتى با ايمان با توطئه‏هاى زيادى مقابله كرده و توانسته است‏با حفظ ديدگاههاى اسلامى و استقلال‏طلبانه خود از استعمارگران دورى بجويد و به حيات با بركت‏خود ادامه دهد. اين تحولات نشانه اراده قوى ملت ايران در برابر قدرتهاى استعمارى شرق و غرب است كه مى‏خواهند بر جهان حاكم شوند. 


على رغم عقايد و نظريات مختلفى كه درباره جمهورى اسلامى ايران ابراز مى‏شود، ما بر اين باور هستيم كه اين انقلاب نقش عظيمى در بيدارى ملل اسلامى ايفا كرده است. اين انقلاب به مسلمانان و به انسانهاى مبارز آموخت كه چگونه مى‏توان در مقابل استكبار جهانى ايستاد و فكر و عقيده اسلامى را به ثبوت رساند. 


روزنامه الشعيب امام خمينى براى دفاع از محرومان جهان، پرچم اسرائيل را ا ز آسمان ايران اسلامى به زير كشيد و به جاى آن براى نخستين بار پرچم فلسطين را برافراشت و دروازه‏هاى شرقى كشور ايران را به روى مجاهدين مسلمان افغانى باز گذاشت. 


امام خمينى - قدس سره - گورباچف را به اسلام دعوت كرد و حكم اعدام مرتدى همچون سلمان رشدى را صادر كرد و با اين عمل خود كارى كرد كه پس از پيامبر بزرگوار اسلام و خلفاى راشدين صورت نپذيرفته بود. 


امام به تشويق مسلمانان براى سازماندهى صدها موسسه تبليغاتى در اروپا و امريكا همت گماشت و از اين طريق هزاران تن از مردم اين كشورها به اسلام گرويدند دستاوردهاى درخشان 89 سال زندگى اين مرد بزرگ را تاريخ با حروف طلا ثبت‏خواهد كرد.
پاسخ
#5
رئيس جمهور سودان 
جمهورى اسلامى ايران اولين دولت اسلامى تشكيل شده در قرن اخير است. مردم سودان خواستار اجراى احكام اسلامى در كشور خود هستند و در اين رابطه به تجربيات ايران نيازمندند.
ديدار اخير من با مقامات جمهورى اسلامى ايران بسيار رضايت‏بخش بود، من در آن ديدار خوستار ايجاد روابط نزديك و پايدار با جمهورى اسلامى ايران شدم و گسترش روابط بين جمهورى اسلامى ايران و سودان را قدم مثبتى در جهت ايجاد هسته مركزى وحدت كشورهاى اسلامى مى‏دانم. مردم سودان به هيچ وجه خواسته امپرياليسم مبنى بر صرف نظر كردن از اجراى احكام اسلامى در اين كشور نخواهند شد. 
نشريه وحدت - چاپ استانبول عبد السلام جلود انقلاب اسلامى ايران موجب عزت و سرافرازى تمامى ملل اسلامى و مستضعفان و شكل‏گيرى روح مقاومت و پايدارى در برابر استكبار جهانى است. ايران سند و پشتوانه‏اى قوى براى اسلام و مسلمانان و اعراب است. علت محبوبيت امام خمينى ( سلام الله علیها ) و انقلاب اسلامى ايران در ميان ملتهاى جهان آن است كه انقلاب اسلامى و رهبرى آن با امريكا و ارتجاع مقابله كرده و آزادى قدس را از اهداف نهايى خود اعلام كرده است. انقلاب اسلامى ايران تنها يك انقلاب عليه شاه مخلوع نبود، بلكه انقلابى در هت‏بيدارى ملتها و نيروهاى انقلابى به شمار مى‏رود. اين انقلاب را نمى‏توان تنها پيروزى اسلام و تمدن غرب دانست‏بلكه روشن ساختن اصالت اسلامى و بيرون آمدن از حالت‏خمودگى و ركود و گرايش به سوى سازندگى و جهشى به طرف ايفاى نقش اصيل و تاريخى اسلام بوده است. انقلاب اسلامى ايران نشان داد با اتكا به اراده ملت ديگر احتياجى به سلاحهاى پيچيده نيست. كيم ايل سونگ رئيس جمهورى كره شمالى: به مبارزه مردم ايران ارج زيادى مى‏گذاريم و پيروزى آنها را آرزومنديم. مردم ايران تحت رهبرى حضرت آيت الله خمينى، رهبر مهم اسلامى خود، شديدا تلاش مى‏كنند كه از حاكميت كشور و تماميت ملى دفاع كنند، در حالى كه از زمان پيروزى انقلاب شجاعانه بر مشكلات گوناگون در راه پيشرفت‏خود غلبه كردند و زندگى نوينى را به وجود آوردند. مبارزه سرسختانه ايران عليه امپرياليسم امريكا را بسيار عالى ارزيابى مى‏كنيم. 
مردم ايران با شجاعت تجاوز امپرياليسم را عقب راندند. ملت ايران در غلبه بر مشكلات بسيارى كه سد راهشان بود به موفقيتهاى بزرگى دست‏يافتند.
پاسخ
#6
لئونيد برژنف: 
ما موفقيتها و ترقى و تعالى ايران جديد و انقلابى را آرزومنديم و اميدواريم كه مناسبات حسن همجوارى ميان ملل اتحاد شوروى و ايران در شرايط ثمربخش جديد بر پايه محكم احترام متقابل، حسن نيت و عدم مداخله در امور داخلى يكديگر توسعه يابد. شاذلى بن جديد: الجزاير به عنوان يك كشور مسلمان به دور از پافشارى بر جنبه ناسيوناليستى، خود را در كنار جمهورى اسلامى ايران مى‏داند و لازم مى‏دانيم از تجربه ايران به عنوان يك كشور اسلامى قدرتمند در منطقه بهره‏مند شويم. انقلاب اسلامى ايران را انقلاب خود مى‏دانيم. دكتر ابراهيم دسوقى شتا استاد زبانهاى شرقى دانشگاه قاهره: بى گمان، انقلاب اسلامى ايران را اگر مهمترين رويداد تاريخ معاصر ندانيم، بايد مهمترين رخداد سده چهاردهم هجرى قمرى دانست، پيروزى شگفت اين انقلاب بايستى مورد بحث و پژوهش پيگير پژوهشگران جهان قرار بگيرد، زيرا براى نخستين بار در تاريخ، مردمى ستمديده با دستهاى خالى و سينه‏هاى گشوده با يك سلاح، آن هم ايمان در برابر حكومت‏بيدادگر ايستادند و با پايدارى و جانفشانى خود، تمام نيروهاى سركش طاغوتى را درهم شكستند و آن را به مزبله تاريخ فرو افكندند، و اين رويداد عظيم به نوبه خود نشان داد كه سلاح ايمان، شكست‏ناپذير است و همچنين اثبات كرد كه اسلام تا چه اندازه با بنيادها و اصول انقلابى سرنوشت‏ساز ملتها هماهنگى و سازگارى دارد و تا چه اندازه كشورهاى اسلامى مى‏توانند، اين سلاح را به كار گيرند، سلاحى كه همچون آتش زير خاكستر در دل مردم درخشش و حيات دارد. 


[b]انديشه‏هاى اسلامى، انقلاب را زاييد و به همان سان نيز انقلاب باعث جوشش و تراوش انديشه‏هاى انقلابى - اسلامى شد و آن را به صورت نيروى زنده و فعال در آورد. بى گمان اين امر، مهمترين پايه‏هاى انقلاب است.[/b]
پاسخ
#7
ژنرال محمد ضياء الحق رئيس جمهور فقيد پاكستان: 
ايران انقلاب كرده است و همچنان در حال انقلاب اسلامى است. اين انقلاب پديده جديدى در جهان امروز است. ايران نقش بسيار مهمى را در اين پديده ايفا نموده و اسلام راستين را منعكس كرده است. ايران تا كنون با عدم تعهد نسبت‏به ابرقدرتها تشخص خود را حفظ كرده است. اين نقش قابل ملاحظه‏اى است و ما به اين دليل از ايران تقدير مى‏كنيم. اينجانب آنچه را كه از انقلاب اسلامى مشاهده كردم بسيار قابل تعريف و تقدير است. برهان الدين ربانى از رهبران مجاهدين افغانستان: همان‏گونه كه در صدر اسلام حضرت محمد (ص) بشارت پيروزى مسلمان بر قدرتهاى بزرگ آن زمان را مى‏دادند و كسى باور نمى‏كرد، حضرت امام خمينى نيز با يارانى اندك قيام اسلامى را آغاز كردند و در مقابل ابرقدرتهاى غرب و شرق پيروز شدند. كليم صديقى مدير مؤسسه تحقيقات اسلامى لندن: پژوهشهاى آكادميك در جنبش اسلامى عمر بسيار كوتاهى را گذرانده است. نهضت انقلابى اسلامى بايستى دقيقا ثبت و ضبط و تجزيه و تحليل شود. انقلاب اسلامى ايران تا آينده‏اى دور، راهنما و الهام‏بخش نهضت اسلامى خواهد بود. از اين رو، بررسى بسيار عميق اين انقلاب ضرورت و اهميتى اساسى دارد. معنا و مفهوم "انقلاب" در متن اسلامى آن نيز بايستى از آن مفاهيمى از انقلاب كه ملتها به طور عموم در ذهن دارند، متمايز گردد. انقلاب اسلامى يك حادثه نيست، بلكه زنجيره و سلسله‏اى از حوادث و جريانى پويا و مداوم است. 
اين انقلاب نمى‏تواند جريانى باشد كه به طور دفعى و سريع پايان يابد. زمانى طولانى، چندين سال، و شايد يك نسل يا بيشتر لازم است كه اين انقلاب خودش به صورت "معيار" و " قاعده" در آيد. هيچ حالت متعارف و عادى شناخته شده‏اى كه انقلاب اسلامى بتواند سريعا بدان باز گردد، وجود ندارد. 
انقلاب اسلامى بايستى آنگاه كه كنترل بر محيط خود را به دست گرفت، ثبات و وضع عادى خاص خود را بيابد و شايد بايد كه در مرزها و معاملاتش با جهان خارج همواره انقلابى بماند. تمام اين مسائل و بسيارى مسائل ديگر از اين دست‏بايد همه جا مورد بحث و بررسى مسلمانان قرار گيرد.
پاسخ
#8
روزنامه اسپانيايى "ال موندو": 
ايران قدرت برتر منطقه و مشعلدار جهان اسلام است. ايران كه اكنون نقش مهمى در شرايط جنگى منطقه دارد تنها كشور قابل اعتماد منطقه است.
جمهورى اسلامى ايران براى رسيدن به شرايط فعلى هشت‏ سال مبارزه در جنگ با عراق را كه توسط غرب حمايت مى‏شد، تحمل كرد و در نهايت‏به پيروزى رسيد. در طول جنگ عراق با ايران، غرب مانند هميشه بدترين و مهلكترين تصميم را گرفت و بدين وسيله صدام را به يك ماشين جنون‏آميز كشتار تبديل كرد.
ايران اكنون از يك سو در جنگ بيطرف است و همزمان با آن از مردم عراق به عنوان مسلمانانى كه مورد تجاوز قرار گرفته‏اند، حمايت مى‏كند. ايران اكنون بدون هيچ زحمتى شاهد درگيرى شياطين بزرگ و كوچك است.
ولى اين امر مانع از اين نشده است كه آيت الله خامنه‏اى رهبر روحانى ايران دعوت به رحمت و عطوفت مذهبى بكند و رئيس جمهور اين كشور نيز پيشنهاد صلح ارائه نمايد. 
عباس مدنى رهبر نجات اسلامى الجزاير: چراغى كه امام خمينى ( سلام الله علیها ) برافروخت، دلهاى ما را روشن كرد. ملت الجزاير آماده است در كنار ملت ايران در يك صف واحد براى برافراشتن پرچم الله اكبر قرار گيرد. عبدالرحمن خليفه رهبر اخوان المسلمين اردن: ايران كشورى است كه مى ‏تواند جهان اسلام را رهبرى كند. تمام مسلمان جهان نيازمند اهتمام و توجه ايران هستند. شينتارو آبه وزير خارجه سابق ژاپن: من از نزديك شاهد دستاوردهاى انقلاب اسلامى و تلاش مردم ايران جهت‏ساختن ايرانى نو و با ثبات بودم و اين را مرهون رهبرى با درايت رهبر انقلاب اسلامى ايران مى ‏دانم.
پاسخ
#9
منبع : http://www.qurangloss.ir/thread3767.html
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  گوشه ای از کرامات امام خمینی ADMIN 0 240 1394-1-26، 02:40 عصر
آخرین ارسال: ADMIN
Rainbow دستورالعمل امام خمینی برای خودسازی ADMIN 0 334 1393-12-24، 08:54 صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  ماجرای مشاعره امام خمینی (ره) ADMIN 0 307 1393-10-10، 12:16 عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  اینفوگرافی ،آیین عزاداری از نگاه مراجع عظام ADMIN 0 512 1392-8-21، 08:05 عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  چرا باید بگوییم امام خامنه ای ADMIN 1 487 1392-6-14، 10:02 عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  ذکری برای رهایی از نگاه به نامحرم ADMIN 0 578 1392-1-16، 03:14 عصر
آخرین ارسال: ADMIN

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان