امتیاز موضوع:
  • 53 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اینترنت پر سرعت در یکی از بزرگترین بیغوله نشین های برزیل

#1
اپراتور "چیم" (TIM) برزیل با هدف کاهش شکاف دیجیتالی قصد دارد به ۱۵۰ هزار ساکن یکی از فقیرترین و بزرگترین بیغوله نشین های آمریکای جنوبی اینترنت با سرعت بیش از ۵۴ مگابیت بر ثانیه ارائه کند.

"هوسینیا"(favela da Rocinha) یکی از بزرگترین بیغوله نشین های آمریکای جنوبی است که در شهر ریودوژانیرو در برزیل قرار گرفته است. این منطقه بیغوله نشین (در اصطلاح بومی به این مناطق فاولا گفته می شود) در ۹۵ هکتار گسترده شده است و در آن بیش از ۳۸ هزار خانواده (۱۵۰ هزار نفر) زندگی می کنند.
اکنون اپراتور "چیم برزیل" به منظور توسعه فرایند ادغام اجتماعی و کاهش شکاف دیجیتالی، با نصب ۲۵ آنتن "وای- فای" در "هوسینیا" قصد دارد به ساکنان این فاولا اینترنت با سرعت بیش از ۵۴ مگابیت بر ثانیه ارائه کند. این اپراتور همچنین در سال ۲۰۱۲ حدود ۱۰ هزار آنتن "وای- فای" را در سراسر این کشور نصب خواهد کرد. دسترسی به شبکه و توسعه فناوریهای جدید در مرحله ای که رشد اقتصادی برزیل با ریتم حدوداً ۹ درصد در سال همراه است می تواند یک تصمیم گیری بزرگ را در توسعه اقتصادی نشان دهد. "هوسینیا" که در میان ۶۰۰ فاولا در ریودوژانیرو بزرگترین آنها است بر روی یکی از تپه های ریو واقع شده است. بر اساس گزارش لاستمپا، تا یک دهه قبل، خانه های این فاولا حتی به برق و سایر خدمات شهری مجهز نبودند اما اکنون اینترنت که به سرعت در میان جمعیت جوان و جوانان زیر ۳۰ سال درحال توسعه است، به این منطقه راه می یابد. در این خصوص "لوکا لوسیانی"، مدیر اجرایی "چیم برزیل" اظهار داشت: "هدف ما افزایش کیفیت سرویسها و توسعه گنجایش دیجیتالی است. معتقدیم که با این کار می توان شکاف اجتماعی را کاهش داد و به رشد اقتصادی کمک کرد." در فاز اولیه این پروژه، آنتن های "وای- فای" ۱۷۰۰ خانواده ساکن این فاولا را پوشش خواهند داد و تا نیمه سال آینده تمام ۱۵۰ هزار نفر جمعیت این منطقه تحت پوشش اینترنت پر سرعت قرار خواهند گرفت. پروژه "هوسینیا" پس از خرید شرکت "آچیموس" آغاز شد. پروژه دیگر "چیم برزیل"، راه اندازی یک شبکه جدید فیبر نوری است که به مسافت ۵۵۰۰ کیلومتر و با عبور از ۲۱ شهر میان ریو و سائوپائولو امتداد می یابد.
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ضرورت ریشه یابی و چرایی ۹ دی/ بزرگترین فتنه زمان حاضر نفوذ است fbahrami 0 77 ۱۳۹۴-۱۰-۹، ۱۱:۴۲ صبح
آخرین ارسال: fbahrami
  ضرورت ریشه یابی و چرایی ۹ دی/ بزرگترین فتنه زمان حاضر نفوذ است heidari 0 69 ۱۳۹۴-۱۰-۹، ۱۱:۲۷ صبح
آخرین ارسال: heidari
  بزرگترین اشتباهاتی که معمولا افراد در ثبت یک شرکت انجام می دهند samansabt1 0 78 ۱۳۹۴-۴-۲۳، ۰۹:۰۶ صبح
آخرین ارسال: samansabt1
  تیرباران مجازی ۹۰۵۳ کاربر اینترنت در فیسبوک ADMIN 0 217 ۱۳۹۲-۱۲-۱۳، ۱۰:۲۴ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  آموزش راههای افزایش سرعت در جودو mashzahra1 0 487 ۱۳۹۲-۱۰-۱۱، ۱۱:۲۰ صبح
آخرین ارسال: mashzahra1
news بزرگترین باغ پرندگان خاورمیانه در تهران ! ~~sara~~ 0 426 ۱۳۹۲-۲-۵، ۰۸:۵۵ عصر
آخرین ارسال: ~~sara~~
  شکست رکورد سرعت اینترنت دنیا تیم تحقیقاتی شرکت EBP موفق شده که با انتقال اطلاعات در ف kabootar 0 730 ۱۳۹۰-۱۲-۱۹، ۱۰:۰۷ عصر
آخرین ارسال: kabootar
  جدال لفظی فیفا و برزیل بر سر آماده‌سازی جام جهانی ۲۰۱۴ kabootar 0 782 ۱۳۹۰-۱۲-۱۷، ۰۲:۱۰ عصر
آخرین ارسال: kabootar
  سبدبندی تیم ها در قرعه کشی جام جهانی برزیل kabootar 0 733 ۱۳۹۰-۱۲-۱۳، ۰۹:۵۰ عصر
آخرین ارسال: kabootar
  پایان دانلود مجانی ایرانیان و دیگران در اینترنت ADMIN 0 790 ۱۳۹۰-۱۱-۲، ۰۳:۲۵ عصر
آخرین ارسال: ADMINکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان