امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 2.64
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازاریابی سنتی دربرابر بازاریابی دیجیتال
#1
عکس

به کلمه قدیمی و جذاب بازاریابی سنتی و درمقابل آن، به جاذبه کلمه جدید و باشکوه بازاریابی دیجیتال فکرکنید! فکر می‌کنید کدام یک بهتر هستند؟

در واقع در جهان امروزه، شخصی موفق است که از استراتژی‌های بازاریابی موثر و ساده استفاده می‌کند اما سوال نهایی که ذهن کارآفرینان و تاجران را به خود مشغول کرده‌است این است که،کدام استراتژی بازاریابی را باید برای رسیدن به موفقیت در سرمایه‌گذاری‌های خود اتخاذ کنند؟ برای این‌که متوجه شوید کدام یک انتخاب مناسب‌تری خواهندبود، بسیار مهم است که نخست نسبت به تفاوت‌های ظریف میان بازاریابی سنتی و بازاریابی دیجیتال آگاه شوید.

بازاریابی سنتی یا بازاریابی دیجیتال - جنگ آشکار

بازاریابی دیجیتالی مجموعه‌ای است از تکنیک‌های بازاریابی اینترنتی، همانند بازاریابی موتور جستجو(SEM)، بهینه سازی موتورجستجو(SEO) و نیز ایجاد بک‌لینک. هم‌چنین می‌توان به خدمات پیام کوتاه(SMS)، خدمات پیام‌های چندرسانه‌ای(MMS)، زنگ‌های موبایل انتظار تماس و پاسخ تماس، دیسک‌های نوری، کتاب‌های دیجیتال(e-Book) و بازی‌ها اشاره داشت.

استراتژی‌های نام‌برده به تعامل با مشتریان بالقوه کمک می‌کنند و از منظری دیگر این کانال‌های دیجیتالی می‌توانند درآگاهی از برندها نقش بسزایی داشته‌باشند.

ازسویی دیگر، بازاریابی سنتی دارای رویکردی بسیار متفاوت است که البته قدمت استفاده از آن به چندین دهه می‌رسد. تاکتیک‌های بکارگرفته شده در بازاریابی سنتی عبارتند از: تبلیغات چاپی، تبلیغات درکانال‌های تلویزیون و رادیو، بیلبوردها، کارت‌های بازرگانی، پوسترها و غیره.

تفاوت میان بازاریابی سنتی و بازاریابی دیجیتال بسیار وسیع و گسترده می‌باشد هرچندکه هدف نهایی هر دوی آن‌ها تعامل با مشتریان احتمالی و تولید تبلیغات تجاری درجهت ارتقاء رتبه کسب وکار به یک درجه بالاتر است.

برای چه  بازاریابی دیجیتال از بازاریابی سنتی بهتر است؟

"با هم و از هم جدا هستن، چرخ‌های یک سبد خرید"- بازاریابی سنتی و بازاریابی دیجیتالی، هر دو دارای اهداف مشابهی می‌باشند اما استراتژی‌هایی که بکار می‌گیرند، متفاوت هستند. با این حال با پیشرفت‌های تکنولوژی‌های دیجیتال، بازاریابی دیجیتال توانست به راحتی بر بازاریابی سنتی چیره و پیروز شود. واضح است که برای این ادعا دلایلی موجوداست. مطالعه ادامه این مقاله، تاکتیک‌ها و ابزار جدید بازاریابی را برای شما روشن خواهدکرد که چرا بازاریابی دیجیتالی به گزینه محبوب‌تر تبدیل شده‌است.

۱- هزینه کم و سرعت بالا

برخلاف بازاریابی سنتی که بسیار پرهزینه و زمان‌بر بود، استفاده از روش دیجیتال بسیار مفید بوده و یک روش مطلوب به حساب می‌آید.

بازاریابی دیجیتال بسیار اقتصادی و سریع است که برای کسب و کارهای کوچک نیز به‌کار گرفته می‌شود.

۲- قابلیت دیده‌شدن بیشتر


با توجه به رواج اشتراک‌گذاری‌ها در شبکه‌های اجتماعی، مانند فیس‌بوک، توییتر، گوگل پلاس و غیره، امکان دیده شدن آنلاین تبلیغات رو به افزایش است. درصورتی که این اتفاق هرگز در رسانه‌های سنتی نخواهد افتاد.

سرعت دیده‌شدن در بازاریابی سنتی کمتر است و همین امتیازی مثبت و مزیتی غیرقابل انکار برای بازاریابی دیجیتال، در قرن۲۱ به حساب می‌آید.

۳- دردسترس بودن به صورت ۷*۲۴


آیا شما نمی‌خواهید توجه مشتریان خود را به  سوی نام تجاری خود سوق دهید؟

واضح است که جواب شما "مثبت" است. با کمک تبلیغات دیجیتالی شما می‌توانید به صورت بیست و چهار ساعته در تمامی روزهای هفته سال در معرض دید مشتریان خود قرار بگیرید. این قابلیت، شما را قادر می‌سازد تا نام تجاری خود را به اطلاع طیف وسیع‌تری از مخاطبان در سرتاسر جهان برسانید.

۴- بررسی میزان موفقیت تبلیغات

برای بازاریابان وکارآفرینان جالب است که نتایج حاصل از به‌کارگیری استراتژی‌های خود در تبلیغاتشان را ارزیابی کنندکه آیا پیروز شده‌اند؟ این نتیجه، با کمک داده‌های دیجیتالی به‌راحتی قابل تجزیه و تحلیل خواهد بود.

در حوزه طراحی سایت، تجزیه و تحلیل گوگل، شما را در این ارزیابی بسیار کمک خواهدکرد. این‌که چه تعداد افراد از وب‌سایت شما بازدیدکرده‌اند و هریک از آن‌ها چه مدت از زمان را در سایت شما سپری کرد‌ه‌اند. در صورتی که بدست آوردن نتایج بلادرنگ در بازاریابی سنتی دشوار و تقریبا غیرممکن است.

۵-  بررسی بازدهی سرمایه‌گذاری(بازگشت سرمایه)

تبلیغات چیزی نیست جز تبلیغ نام تجاری در جهت جلب توجه مشتریان در خرید یک محصول خاص. این تبلیغات هستندکه موجب رشدکسب وکار به همراه سود پولی خواهندشد.

در واقع، تبلیغات سرمایه‌گذاری‌هایی هستندکه در جهت منفعت مالی صورت می‌گیرند. زمانی که به بازاریابی دیجیتال امید بسته باشیم، بازگشت سرمایه(ROI) در مدت زمانی کوتاه امکان پذیراست.

اما با رسانه‌های سنتی، باید برای مدتی طولانی منتظر بمانید.

۶- ماندگاری

در بازاریابی سنتی، ماندگاری محدود است. تبلیغات چاپی بعد از ساعت‌ها از بین خواهند رفت. تبلیغات تلویزیون بعد ازگذشت هفته‌ها از بین خواهندرفت، که البته در این مورد تبلیغات تلویزیون به جهت طولانی‌تر بودن جذاب‌تر و گزینه‌ای بهتر می‌باشند.

در بازاریابی دیجیتال، اگر تبلیغی پست شود، تا زمانی‌که شخصی آن‌را پاک نکنند در آن مکان قرار می‌گیرد. در رسانه‌های آنلاین شما می‌توانید بارها و بارها تبلیغی را که دوست دارید، در معرض دید دیگران قرار دهید تا آن‌را ببینند وآن‌را درک کنند.

درواقع تاثیرات موج‌گونه بازاریابی دیجیتالی بسیار شگفت‌آور است. درعرض چند ساعت محتوا و یا تبلیغ شما را همانند ویروسی منتشر می‌کند و نام تجاری شما را به گوش همگان می‌رساند.

۷- ارتباط با مصرف‌کنندگان

ارتباط -دوطرفه، استراتژی شگفت‌آوری خواهد بودکه به کمک آن می‌توانید مصرف‌کنندگان بالقوه خود را به محصول خود علاقه‌مند وآن‌ها را از نام تجاری خود مطلع کنید.

دربازاریابی سنتی این ارتباط به صورت یک-طرفه خواهد بودکه در یک سر این ارتباط کالا و محصول شماست که با گروه بزرگی از مخاطبان که در طرف دیگر این رابطه قرار دارند در تعامل خواهد بود.

بازاریابی دیجیتالی بر روی ارتباط چندطرفه متمرکز شده ‌است. وجود این ارتباط کار را برای نام‌های تجاری جهت انتقال پیام به مخاطبانشان، راحت‌ترکرده‌است. این باعث می‌شود تا مصرف‌کنندگان بیشتردرگیر شوند و برروی نام تجاری شما تمرکز کنندکه این  خود تضمینی است برای موفقیت آن نام تجاری.

با فروم‌های ارتباطی در عموم حاضر شوید. این زمینه مناسبی خواهدبود برای جذب بیشتر مشتریان و تبدیل آن‌ها به مشتریان دائم خود.

توازن میان این دو - دریافت بهترین دستاورد از این دو استراتژی

در وضعیت کنونی جهان، احتمالا بازاریابی سنتی با مشکلات زیادی مواجه شده‌است، اما توجه داشته‌باشیدکه هنوز به طور کامل از بین نرفته‌است. در مقابل آن استراتژی بازاریابی دیجیتال وجود دارد که داری انعطاف‌پذیری و سرعت بالاتری می‌باشد.

برنامه‌هایی که از ترکیب این دو استراتژی بازاریابی سنتی و دیجیتالی در یک پکیج منسجم بهره برده‌اند به یکی از بهترین‌ها تبدیل شده‌اند و موفق شده‌اند هدف مورد نظر را در کمترین زمان و با کمترین تلاش جذب نمایند.

روش استفاده از بازاریابی سنتی طرفدارهای خودش را دارد اما در این جهان سریع، اولویت با بازاریابی دیجیتالی است.

بنابراین برای اینکه، نام تجاری خود را به یکی از بهترین‌ها تبدیل کنید و در صدر رقیبان خود قرار بگیرید، رعایت توازن میان این دو استراتژی را فراموش نکنیدکه البته باید با تاکید بیشتر برروی استراتژی بازاریابی دیجیتالی همراه باشد.

منبع: طراحی سایت فروشگاهی ستروکیت
پاسخ
#2
شاید همیشه فکر به این میکردین که واقعا جایی هست غیر از سایت های کلیکی (که کارشون فقط کلیک کردن) جایی رو پیدا کنین که افراد در اختیار شما باشن
یعنی هر کاری رو که شما خواستین براتون در کمتر از 2 روز انجام بدن
مثل چی؟
فالوور تلگرام
فالوور اینستاگرام
SMSفرستادن
افزایش زیر مجموعه هاتون در سایت های کلیکی و ..... (که اگه زیر مجموعه بیشتری داشته باشین بیشتر بهتون پول میدن)
پست در وبلاگ یا وبسایتتون
معرفی شما و محصولات در فروم ها
معرفی شما و محصولات در فیسبوک
معرفی شما و محصولات در توییتر
معرفی شما و محصولات در گوگل گلاس
افزایش بازدید از سایتتون
افزایش ورودی از گوگل
در صفحه اول اومدن وبسایتتون در گوگل یا هر جستجو گری که شما بخواین
فروم دارین ؟ عضوهاتون کمه؟ از مینی کاریا بخواین بیان تو فرومتون عضو شن
پست های فرومتون کمه؟ از مینی کاریا بخواین بیان تو فرومتون پست بزارن
فروشنده هستین؟ خریدار میخواین ؟ شاید تو خود USER های مینی کار کسی علاقه داشته باشه محصول شما رو بخره.... از روسری و مانتو گرفته تا ..............
برای شروع کار

وارد سایت صفحه اصلی مینی کار میشین عضو میشید

ما برای شما پنلی گذاشتم که شما خودتون هر مینی کاری که دوست دارین طبق جدول تعریف کنین
تعداد افراد برای انجام کارتون رو وارد میکنین حداقل 20 نفر

مبلغی که بابت اون کار میخواین به هر نفر بپردازین رو وارد میکنین حداقل 100 تومان

کارمزد ایجاد هر کار 10.000 تومان

آدرس سایت مینی کار:
صفحه اصلی مینی کار
در ویدیو زیر توضیحات برای راهنمایی کامل کارفرمایان است که از این ویدیو نیز می توانید در متن خود استفاده کنید.
مینی کار چیست ؟
پاسخ
#3
سلام
این کارها واقعا چقد در سئو سایت تاثیر داره؟
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سئو سایت فروشگاه ساز و بازاریابی در گوگل faryalsarkhani 0 25 1395-4-31، 09:23 صبح
آخرین ارسال: faryalsarkhani
  بازاریابی اینترنتی به وسیله تولید محتوای بکر mona39 0 38 1395-2-26، 11:43 صبح
آخرین ارسال: mona39
  نقش فیس بوک در بازاریابی شبکه های اجتماعی و کسب و کار اینترنتی bitaazimi68 1 53 1395-2-17، 04:19 عصر
آخرین ارسال: sonia12
  گوگل آنالکتیز چگونه می تواند به بازاریابی محتوای شما کمک کند؟ maryamimani 0 62 1395-1-21، 12:48 عصر
آخرین ارسال: maryamimani
  بازاریابی از طریق اینستاگرام amirrezawd 0 57 1394-12-18، 03:18 عصر
آخرین ارسال: amirrezawd
  مصاحبه با تقی مولوی متخصص سئو و بازاریابی اینترنتی areza59 0 58 1394-10-6، 09:56 صبح
آخرین ارسال: areza59
  مصاحبه با تقی مولوی متخصص سئو و بازاریابی اینترنتی alireza13 0 60 1394-10-1، 03:53 عصر
آخرین ارسال: alireza13
  کیوسک دیجیتال نشریات ایران راه اندازی شد saharh708 1 70 1394-9-26، 09:33 صبح
آخرین ارسال: zamani
  اپل تی وی بعدی، کنسول های سنتی را به چالش خواهد کشید d.ertebat 0 53 1394-6-17، 08:31 صبح
آخرین ارسال: d.ertebat
  بازاریابی محتوایی یا Content marketing چیست؟ سیاوش زرقانی 1 257 1394-4-29، 09:24 صبح
آخرین ارسال: monarc0

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان