امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امتیازات: 1.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بسته شدن نطفه در ماه محرم

#1
fjump 
ایا بچه دار شدنأثير زمان آميزش در حالات و روحيات فرزند:
براي آميزش زماني در نظر گرفته شده است كه عدم رعايت آن مي تواند تأثيرات بدي را به دنبال داشته باشد؛ چنانچه امام صادق (ع) مي فرمايد: «در اول ماه و ميان ماه و آخر ماه جماع مكن كه باعث سقط فرزند (جنين) مي شود و اگر فرزندى متولد شود ممكن است ديوانه باشد يا صرع داشته باشد... »(1)
يا مثلاً آميزش در ايام حيض و نفاس و در حال روزه داري نباشد. پيامبر اكرم(ص) فرمودند: «هر كس در حال حيض با همسر خود همبستر شود و فرزندي كه متولد مي شود مبتلا به خوره يا پيسى باشد، پس ملامت نكند، مگر خود را»(2)
- فرزند دار شدن در ماه محرم و صفر از ديدگاه اسلام:
مجامعت با همسر براي فرزند دار شدن در غير از ايام حيض و نفاس و در حال احرام و روزه يا موارد ثانوي ديگر حرام نمي باشد. «مجامعت در ماه هاي محرم و صفر و ايام شهادت و سوگواري حرمت شرعي ندارد، بلي اين يك نوع احترام به پيشوايان ديني محسوب مي شود، همچنان كه معمولاً افراد در مرگ عزيزانشان به احترام آنها مدتي از مجامعت كناره مي گيرند.»
اما حامله شدن و انعقاد نطفه در شبهاي عيد فطر، قربان، نيمه شعبان، اول، وسط و يا آخر ماه مكروه است. اما در اينكه در ايامي مثل ماه محرم و صفر، ماه مبارك رمضان، ايام ولادتها و شهادت ائمه(ع) بارداري در آن ايرادي ندارد، شما مي توانيد در هر ماهي غير از روزهاي نهي شده باردار شويد و از ديدگاه دين وشرع، هيچ اشكالي ندارد و هيچ تأثير منفي روي فرزند نمي گذارد.
- براي اطلاعات بيشتر مراجعه شود:
1- حلية المتقين، نويسنده: محمد باقر مجلسي.

2- ريحانه بهشتي، نويسنده: سيما مخبر.
پي نوشت ها:
1. مجلسي، محمد باقر، حلية المتقين، باب چهارم در بيان فضيلت تزويج و آداب آن، فصل چهارم.
2. همان، فصل چهارم از باب چهارم.
پاسخ اخطار


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آیا بسته های غذایی و پستی را باید ضد عفونی کنیم؟ ADMIN 0 107 ۱۳۹۹-۱-۲۸، ۱۱:۵۱ صبح
آخرین ارسال: ADMINکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان