امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تناسب درب ها با محل مورد استفاده

#1
تناسب درب ها با محل مورد استفاده


ضد حریق بودن این دربها برای بالابردن ایمنی ساختمانها بسیار الزامی میباشد. این نوع درب در ساختمانها برای تامین فرصت و زمان مورد نیاز برای افراد جهت فرار از آتش سوزی و همچنین برای محافظت از سازه و اجزای ساختمان از درب ضد حریق استفاده می شود. این دربها که در پاگرد پله اضطراری ساختمان ها نصب می شوند وظیفه محافظت از ساکنین در زمان آتش سوزی را دارند.در ساختار داخلی دربهای ضد حریق از پشم سنگ نسوز به عنوان عایق حرارتی استفاده شده و می توانند تا مدتها پس از آتش سوزی از ورود آتش و دود به پله های اضطراری جلوگیری نمایند.
دربهای ضد حریق مرغوب در بازار دربهایی هستند که دارای دستگیره آنتی پانیک ترجیحا ساخت KALE ترکیه باشند و از ورق فولادی 1.5 میلیمتر در لنگه ها و در چارچوب از ورق 2 میلیمتر استفاده شده باشد و حتما دور تا دور لنگه درب با لاستیک درزگیر پوشیده شده باشد تا به هنگام حریق با منبسط شدن خود مانع از عبور دود و گازهای سمی به داخل پاگرد پله اضطراری شود.
نکته بسیار مهم در دربهای ضد حریق آن است که به طور عموم باید بدون سطح شیشه خور باشند مگر در مواردی خاص که طبق مقررات مرجع وجود شیشه مجاز شناخته شده باشد.طبق مبحث سوم مقررات ملی ساختمان، درب ضد حریق می بایست در مسیرهای خروج اضطراری جانمایی و نصب شود.دربهای ضد حریق نیز همانند دربهای ضد سرقت موجود در بازار ایران از نوع بی کیفیت تا با کیفیت موجود می باشند که همگی از نظر ظاهری به بکدیگر شبیه می باشند و تنها زمانی می توان تفاوت آنها را دید که کارآیی آنها را درمقابل با حریق مشاهده کرد.درب ضد سرقت

آشنایی با درب ضد سرقت

از گذشته تا به امروز انسان به دنبال برطرف کردن نیازهای اولیه مانند داشتن سر پناه و سقف برای خود و خانواده و به نوعی حفظ این سر پناه از عوامل طبیعی وتجاوزبیگانگان وجدا سازی خود را با دیگران مشخص کند به دور خانه خود یک شروع به دیوار کشیدن کرد و برای اینکه از ورود افراد بیگانه و غریبه به داخل خانه جلوگیری کند، برای خانه در گذاشت.اما امروزه برای بالا بردن سطح امنیت واطمینان خاطر از مانع ورود سارقین به داخل خانه،ادارجات مانند بانک ها،مکان های عمومی،محل کار استفاده ازدرب ضد سرقت به طرز چشمگیری افزایش یافته است. مزایای درب ضد سرقت :

1- مقاومت درب ضد سرقت در برابر برش های قوی، فشار بر سطح

درب ضد سرقت

و بر گوشه‌های درب ،در زمان وقوع خسارت به هنگام ورود سارقین که مانع از تخریب درب ضد سرقت می شود.
2- درب های ضد سرقت از استانداردهای لازم در زمان وقوع حوادث غیرقابل پیش بینی مانندریزش ساختمان،زلزله و آتش سوزی نیز برخوردار بوده است.
3- درب های ضد سرقت علاوه بر امنیت بر اساس استانداردهای محیطی همچون عایق سرما، گرما، باد رطوبت و صدا طراحی و ساخته شده است.

تناسب درب ها با محل مورد استفاده

قبل از انتخاب درب ضد سرقت می بایست محل مورد استفاده را ارزیابی کرد تا درب ضد سرقت متناسب با آن انتخاب شود.در ساختار درب ضد سرقت از درب های فلزی ساده که خود درب فلزی از دولایه ورق سخت به ضخامت یک میلی‌متر ساخته شده است در دو طرف درب ضد سرقت نصب می شود.برای جلوگیری ازآلودگی صوتی و صدا های زندگی شهری از یک لایه عایق صدا در لایه میانی درب ضد سرقت استفاده می شود از طرفی نیز برای جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی نیز از عایق گرمایی در همان لایه میانی استفاده می شود.همچون اماکنی دور از حضور جمع از جمله ویلاها، کارخانجات، انبارها و… می‌بایست از درب‌های ضد سرقت با ویژگی‌های خاص استفاده شود تا امکان نفوذ سارقین پس از برش و تخریب لایه‌های سطحی درب ضد سرقت به داخل ساختمان را غیرممکن سازند. در این گونه موارد نه تنها ضخامت لایه‌های فولادی در دو طرف درب ضد سرقت به دو میلی‌متر و جمعا چهار میلی‌متر افزایش می‌یابند بلکه لایه میانی نیز از طریق ایجاد شبکه مستحکم فولادی به همراه تزریق مواد ویژه ضد برش، ضد مته، ضد اسید و ضد تخریب در میان درب ضد سرقت تقویت گردیده است.
امکانات قابل اجرا بر روی درب ضد سرقت طبق سفارش شامل:
درب های ضد سرقت از درجه بالای استانداردهای کیفیت برخوردار بوده و مانعی مفید در برابر سرقت میباشد.به لحاظ ظاهر دارای طرح های بسیار زیبا میباشد که علاوه بر صرفه جویی در هزینه نهایی ساختمان سازی، زیبایی بسیاری به واحدهای مسکونی هدیه می نماید.بسیاری از درب های ضد سرقت دارای سیستم های امنیتی و حفاظتی متفاوت از نظر تکنولوژی به کار رفته در اجزای تشکیل دهنده آن می باشند.
انواع درب ضد سرقت

انواع درب ضد سرقت از نظرجنس

درب ضد سر​قت MDF :

معمولا نمای کلی درب از جنس M.D.F که تنها در نمای بیرون به کار می رود و لایه میانی از جنس Honeycomb جهت عایق صدا است.این نوع درب ضد سرقتدارای طراح های گوناگون از نوع مسطح و برجسته می­باشند. در این گونه درب ضد سرقت نیز یک ورق فولادی به ضخامت معمولا 0.8 میلی متر کل سظح زیرین درب و ورق فولادی 1.5 میلیمتر زیر mdf چارچوب را پوشانده است.
درب ضد سرقت فلزی :

چهار چوب درب ضد سرقت فلزی از جنس فولاد گرم است و رویه درب از ورق فولاد گرم با ضخامت های مختلف می باشد.همانند درب ضد سرقت MDF لایه میانی از جنس Honeycomb جهت عایق صدا می باشد.روکش درب نیز با پوشش رنگ کوره ای ویا طرح چوب می باشد.
درب ضد سرقت استیل:

چهارچوب درب ضد سرقت استیل از جنس استیل ضد زنگ است .روکش درب از ورق تمام استیل ضد زنگ ویا شیشه دو جداره می باشد.
تمیز کردن درب ضد سرقت

برای تمیز کردن درب ضد سرقت باید ابتدا نوع جنس درب ضد سرقت خود را بدانید:
برای تمیز کردن درب ضد سرقت چوبی (درب ضد سرقت روکش چوبی) از یک پارچه نرم وتمیز استفاده کنید.اگر دیدید که لکه های رنگی و یا لکه هایی که پاک کردن آن بسیار سخت می شود را می توان با شوینده های مخصوص درب ضد سرقت ،آنها را تمیز و پاک کرد.برای تمیز کردن درب ضد سرقت فلزی هم مانند درب ضد سرقت چوبی از همان پارچه نرم و برای خش های روی درب ضد سرقت فلزی از خمیر دندان استفاده کنید.درب های ضد سرقت رنگ ...
پاسخ اخطار


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ساخت شیرآلات شگفت انگیز با استفاده از چاپ سه بعدی فلز novin5 0 65 ۱۳۹۴-۱۰-۱۶، ۱۰:۴۵ صبح
آخرین ارسال: novin5
  اشتباهات در مورد ثبت شرکت sam44 0 101 ۱۳۹۴-۹-۴، ۰۲:۰۹ عصر
آخرین ارسال: sam44
  لوازم مورد نیاز در تور ترکیه mojtaba_br 0 74 ۱۳۹۴-۹-۱، ۰۱:۵۹ عصر
آخرین ارسال: mojtaba_br
  تجهیزات آمفی تئاتر با استفاده از دیتا ویدئو پروژکتور mojtaba_br 0 70 ۱۳۹۴-۷-۸، ۰۵:۴۴ عصر
آخرین ارسال: mojtaba_br
  آموزش آیلتس - طرز استفاده صحیح از دیکشنری reza.eloglu 0 136 ۱۳۹۴-۶-۲۶، ۰۴:۲۹ عصر
آخرین ارسال: reza.eloglu
  مزایای استفاده از پالت چوبی maya 0 217 ۱۳۹۳-۱۲-۹، ۱۰:۵۶ عصر
آخرین ارسال: maya
  استفاده از راه بندهای جاده ای maya 0 133 ۱۳۹۳-۱۲-۸، ۰۱:۳۸ صبح
آخرین ارسال: maya
  همه چیز در مورد آب پرورش ماهی sana252 0 244 ۱۳۹۲-۱۲-۱۱، ۰۵:۴۸ عصر
آخرین ارسال: sana252

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان