نظرسنجی: آیا این برنامه کاربردی است؟
بله کاربردی است
خیر نیاز به ویرایش دارد
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[تولید انجمن] چگونه 6 سال نماز قضا را بجا آوردم؟

Star 
بسم الله الرحمن الرحیم
تو این تاپیک می خوام تجربه خئودم رو از ادا کردن 6 سال نماز قضا رو در اختیارتون بزارم البته هنوز خودم در اواسط این برنامه هستم ولی وقفه ای برام پیش نیومده خدا رو شکر
شما هم اگر تجربه یا روشی متفاوت برای ادای نمازهای قضاتون دارید خوشحال میشم بخونم

همانطور که میدونید اگر انسان نداند چند سال نماز قضا دارد مکلف است به حداقلی که مطمئن است عمل کند یعنی اگر شک دارید 4 سال نماز دارید یا 6 سال  ادای همان 4 سال کافی است.

خودم 6 سال نماز صبح و 4 سال مابقی نمازها رو برای خودم در نظر گرفتم.
اول کار باید اراده و قرار دلی با خودتون بزارین که تا نماازهامو قضا نکردم از برنامه دست برندارم چون کسی قوی تر از خودتون برای تشویق و تنبیه وجود نداره
من اینطوری شروع کردم اول تمام نماز صبح هامو بخونم،بعد تمام نماز ظهرها، تمام عصرها و همینطور مغرب و در آخر تمام عشاها را.

در این برنامه هیچ وقت شنبه یا اول ماه را برای شروع انتخاب نکنید و همان روز را برای شروع برنامه در نظر بگیرید
اینطوری که باید در هر روز 2 نماز فوت شده را بجا بیاورید
یعنی بعد نماز صبح همان روز یک نماز صبح قضا را جبران کنید و بعد خواندن نماز عصر همان روز نماز صبح دوم را بجا آورید
چرایی اینکار هم برای اینست که اگر قصد بیش از این را داشته باشید ،برنامه سنگین خواهد شد و بعد چند روز احتمال کم شدن روحیه هست.
با شروع برنامه سعی کنید نماز جدیدی از شما قضا نشود تا روند با اختلال مواجه نشود
یعنی در یک روز شما علاوه بر نمازهای یومیه 2 نماز قضا را هم خوانده باشید
اگر موفق نشدید بعد نماز عصر نماز قضا را بخوانید حتما بعد نماز عشاآن را بجا اورید.
از کمترین فرصت ها مثل بین الصلاتین یا سخنرانی بعد نمازها برای خواندن نماز قضا کمک بگیرید

نماز قضا را سبک نشمارید ولی برای اینکه وقت کمتری بگیرد میتوانید قنوت را به یک صلوات خلاصه کنید یا اگر مرجع تقلید شما اجازه میدهد یک بار ذکر تسبیحات اربعه را بگویید
خودم بعد 3 سال تمام 6 سال نماز قضایم را بجا آوردم و الان هیچ نماز صبح قضایی ندارم
بعد اینکه نمازهای صبح تمام شد به همان صورت شروع کنید نمازهای ظهر را شروع کنید یعنی بعد نماز صبح یکی و بعد نماز عصر دومین نماز ظهر را بخوانید.
خودم 4 سال نماز ظهر دارم که با همین روش تا الان 2 سال را خواندم
توجه داشته باشید مراسماتی مثل جشن ها یا مسافرت ها شما را از این برنامه عقبنیاندازد.
حداکثر این نمازهای قضا 10 دقیقه وقت بیشتری میگیرد پس عجله ای در هنگام خواندنش نداشته باشید.

امیداورم با خواندن به موقع شیرینی عبادت را تجربه کنید و حقیر را از دعای شهادت محروم نکنید
و من الله توفیق
یا علی
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار

موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چگونه توبه کنم؟ ADMIN 19 230 ۱۳۹۹-۴-۲۹، ۰۶:۱۵ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  چگونه نماز خوب بخوانیم ؟ + صوت ADMIN 0 57 ۱۳۹۹-۴-۲۱، ۰۴:۳۹ عصر
  نماز اول وقت Sarba_aqa_313 0 90 ۱۳۹۹-۱-۱۵، ۰۹:۴۸ عصر
آخرین ارسال: Sarba_aqa_313
atamalek چگونه نماز خوب بخوانیم ؟ mohammad_ali 1 546 ۱۳۹۸-۳-۲۴، ۰۷:۴۱ عصر
آخرین ارسال: netdeveloper
  چگونه منتظر باشیم ADMIN 0 1,058 ۱۳۹۲-۶-۱۴، ۱۱:۱۲ عصر
  غلطهای نماز چه معانی می دهند؟ ADMIN 0 755 ۱۳۹۲-۳-۲، ۱۲:۲۸ صبح
  عید نوروز چگونه شکل گرفت ADMIN 0 1,012 ۱۳۹۰-۱۲-۱۸، ۱۰:۵۶ صبح
  حرم امام حسین ‌(ع)، کی و چگونه ساخته شد ؟ kabootar 1 1,383 ۱۳۹۰-۱۱-۱۹، ۰۶:۴۱ عصر
آخرین ارسال: هادی
  پروفسور محمد لگنهاوزن چگونه مسلمان شد ADMIN 0 1,108 ۱۳۹۰-۲-۱۰، ۰۸:۱۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان