امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ثبت شرکت در مالزی

#1
ثبت شرکت و اخذ ویزای دو ساله یکی از ارزانترین و بهترین راه‎کارها‎ی اقامت و کسب و کار در مالزی می‎باشد. با توجه به اینکه هیچ کس، چه تبعه مالزی و چه خارجی نمی تواند ثبت شرکت را به صورت مستقیم انجام دهد، مطابق با قانون مالزی، متقاضیان باید به شرکت‎ها‎ی سکرتری لایسنس ثبت شرکت مراجعه نمایند. در واقع کمپانی سکرتری مورد تایید دولت مالزی، میان متقاضی و دولت قرار دارد که مراحل ثبت شرکت را بر عهده دارد. برای ثبت شرکت خارجی 500 هزار رینگیت لازم می‎باشد و این در صورتی است که متقاضی بخواهد صد در صد مالکیت شرکت را خود تقبل نماید.

ثبت شرکت به همراه اقامت در مالزی

برای گرفتن اقامت دائم در مالزی ثبت شرکت و یا اخذ ویزای کار، یکی از راههای بسیار سریع و آسان می‎باشد. اما ثبت شرکت نیازمند طی نمودن مراحل خاصی است که در زیر به شرایط آن می‎پردازیم:

متقاضی ثبت شرکت باید یک شرکت مالزیایی داشته باشد. این شریک باید به متقاضی وکالت تام الختیار می‎دهد تا از دخل و تصرف روی شرکت وی خودداری نماید.

تامین سرمایه اولیه شرکت که می‎تواند از 1 رینگیت به بالا باشد، از الزامات ثبت شرکت در مالزی می‎باشد. عموما سرمایه اولیه برای راه اندازی رستورانها و شرکت‎ها‎ی توریستی 500 هزار رینگیت و بقیه حرفه‎ها‎ 1 میلیون رینگیت می‎باشد. سرمایه مذکور می‎تواند به وسیله متقاضی به شکل گردش حساب بانکی صورت گیرد و یا اشخاصی به نمایندگی از طرف متقاضی با اخذ مبلغی بسیار کم این کار را بر عهده بگیرند. لازم به ذکر است که تنها در صورتی شرکت موفق به اخذ ویزا می‎شود که سرمایه‎ها‎ی تعیین شده را تامین نماید. اگر سرمایه گذار غیر واقعی اقدام به اخذ ویزا نماید، دولت مالزی پس از گذشت سال مالی، به سرمایه گذاری غیرواقعی واقف می‎شود و دستور بطلان ویزا را صادر می‎نماید.

دفتر کار مالزی باید به طور مداوم فعال باشد. بازدید اداره اقامت مالزی از دفتر کار در کل مدت ادامه داشته و چنانچه دفتر را بسته و غیرفعال ببیند، ویزا را باطل خواهد کرد.

متقاضی پس از امضاء قرارداد شرکت مدارک را جهت امضاء دریافت می‎نماید و اگر در کشورهای خارج از مالزی باشد، این کار را به نماینده قانونی خود می‎سپارد.

پس از امضاء مدارک در مدت هفت روز کاری شرکت ثبت و آماده سرمایه گزاری می‎شود که باید در مدت 14 روز کاری صورت گیرد.

پس از ثبت شرکت، متقاضی باید دفتر کار خود را در مالزی اجاره نماید و در صورتی که در خارج از مالزی باشد، باید این کار را به نماینده قانونی خود در مالزی بسپارد.

صدور ویزای دو ساله پس از اجاره دفتر کار و با طی 14 روز صورت می‎گیرد. اگر متقاضی در این مدت در خارج از مالزی باشد، برای وی دعوت نامه ارسال می‎گردد.


مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در مالزی

-گواهی ازدواج و ترجمه آن

-عکس تمام رنگی پاسپورتی، سه قطعه

-مدارک تحصیلی به همراه دوره آموزشی

-اصل پاسپورت و کپی تمامی صفحات آن

-شناسنامه همه اعضای خانواده به همراه ترجمه آنها

در صورتی که متقاضی در خارج از مالزی باشد و نماینده وی امور را بر عهده گرفته، دادن وکالت نامه به نماینده خود، الزامی است.

مراحل ثبت شرکت

-انتخاب سه نام پیشنهادی برای شرکت توسط متقاضی و انجام مراحل ثبت آن با سرمایه پایه 500 هزار رینگیت می‎باشد و حداکثر 10 روز کاری بعد از ارسال مدارک فرصت داده می‎شود.

-معرفی 2 نفر مالزیایی به منظور قرار گرفتن در لیست کارپردازان شرکت الزامی است. این دو نفر از جانب سکرتری معرفی و ضمانت می‎شوند که در صورت نیاز به امضا و یا هر مدرکی این دو نفر باید در مدت کمتر از 48 ساعت آن را ارائه دهند. همچنین این دو نفر هر زمانی که دولت مالزی برای امور مربوط به ویزای کار و یا مالیات و ... نیازمند امضا باشد، باید در دسترس باشند.

داشتن دو کارپرداز مالزیایی برای کلیه شرکت‎ها‎ی خارجی لازم است و در صورتی که شرکتی ادعا کند بدون کارپرداز مالزیایی اقدام به ثبت شرکت می‎نماید، کار وی غیر قانونی محسوب می‎شود که قطعا در کمتر از یکسال عواقب آن متوجه شخص متقاضی ثبت شرکت در مالزی خواهد شد.
پاسخ اخطار


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ثبت شرکت در ترکیه behnamow 0 64 ۱۳۹۹-۴-۹، ۰۳:۱۰ عصر
آخرین ارسال: behnamow
  آیا قبل از ثبت در مرجع ثبت شرکتها، ایجاد شرکت امکانپذیر است sam44 0 59 ۱۳۹۴-۹-۱۴، ۰۱:۱۸ عصر
آخرین ارسال: sam44
  شرکت صنایع [url=nasrgostar.ir]بسته بندی[/url] نصرگستر اراک دعوت به همکاری می نماید saharrahin 0 105 ۱۳۹۴-۶-۱۰، ۰۱:۲۲ عصر
آخرین ارسال: saharrahin

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان