امتیاز موضوع:
  • 47 رأی - میانگین امتیازات: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ثواب به اندازه تمام مردمان کره زمین
#1
دوستداران و منتظران امام مهدی موعود ارواحنا له الفداء سلام علیکم:

حمران بن أعین از امام صادق علیه السلام روایت کرده ،که حضرت فرموده اند:کسی که نسبت به یکی از ائمه شک کند یا شبی را روز کند که امام خود را نشناسد وباقی بر این عقیده بمیرد به مرگ جاهلیت مرده است.ویا یکی از امامان زنده را انکار کند امامانی که از دنیا رفته اند را نیز انکار کرده است.
دوستداران وعاشقان ائمه علیه السلام برای رونق بخشیدن به لینک مهدویت دست درخواست کمک وراهنمائی به طرف همه شما دراز میکنم وخواهشمندم هر راهنمائی وانتقادی که دارید دست به قلم شده و ما را یاری بفرمائید. تا انشاالله با کمک شما عزیزان بتوانیم مطالبی در خور شان در اختیار طالبان شناخت هر چه بیشتر امام زمانمان برداریم مطمئنا از اجر آن بهره مند خواهید شد.
امام صادق ( علیه السلام ) در ادامه حدیث بالا میفرمایند صاحب عقل باید بنگرد که چه کسی رابه امامت خود برمی گزیند وباطل ها وامور بیهوده او را نفریبد. و هوای نفس او را از راه حق به باطل منحرف نسازد. زیرا که هر کس را که هوای نفس بدنبال خود بکشد سقوط کرده چنان در هم خواهد شکست که جبران پذیر نباشد . هر کس باید بداند در دینش طاعت چه کسی را گردن می نهد و چه کسی میان او وخالقش پیام آور (واسط و رابط) است .که او تنها یکی است . وآنانکه غیر او هستند شیطانها و باطل گویان و فریبکاران و فتنه گرانند . همچنانکه خدای عزّ وجلّ فرموده :«شیطانها ی انسی و جنی به منظور فریب دادن سخن بیهوده را پاره ای از آنان به بعض دیگر میرساند .» خداوند به احسان خود ما و برادرانمان را از انحراف از حق و بازگشت از طریق هدایت و از فرو افتادن در گردابهای گمراهی و هلاکت در پناه خود گیرد که او همواره به مومنین مهربان بوده است.
دوستان همانگونه که می دانید خداوند تعالی به بهانه های مختلف راههای گوناگونی را برای رستگاری خلائق باز گذاشته است. و بیشترین ثواب را برای شناساندن و دعا برای امام زمان (عج) قرار داده است در روایت آمده که اگر کسی برای خود دعا کند یک ثواب می برد .ولی اگر برای خود ودیگری دعا کند دو ثواب می برد و اگر برای سه نفر دعاکند سه ثواب شامل حال اش می شود و به همین شکل بطور تساعدی ثواب بیشتر می شود یعنی مثلا اگر برای هزار نفر دعا کند .هزار تا ثواب می برد اما اگر برای امام زمان دعا کند ویا قدمی در راه شناساندن امام عصر ارواحنا له الفداء بردارد .
به اندازه همه مردمان کره خاکی ثواب شامل حال اش میگردد چون نفع امام زمان (عج) برای تمام خلائق است .
شیعه زرنگ کسی است که با کمترین زحمت بیشترین ثواب را از آن خود کند .پس بیائیم دست بدست یکدیگر داده و در راه شناساندن مولایمان امامزمان ارواحنا له الفداء تلاش کنیم . وبیشترین ثواب را کسب کنیم. والسلام برای تعجیل در فرج ولیعصر ارواحنا له الفداء صلوات.
خدمت گذار لینک مهدویت:متین
او چرا نمی آید من مات ولم یعرف امام زمانه مات میتة جاهلیه
هرکس امام زمان خود را نشناسد وبمیرد به مرگ جاهلیت مرده است:>پیامبر اکرم (ص) (المعجم الکبیر جلد19 ص388)  
 برای تعجیل درفرج آقا امام زمان ارواحنا له الفدا ء صلوات 
پاسخ
#2
از شما كه براي شناساندن مولاي ما مهدي ( عج) تلاش فراوان مي كنيد كمال تشكر را دارم
اجرتون با صاحب امرAtamalek (17)
پاسخ
#3


دوستان سلام علیکم:
با تمام وجود روز آغاز امامت مولا امامزمان ارواحناله فداء را به همگان تبریک وتهنیت عرض میکنم .انشاالله خدوند مهربان اباقی غیبت آخرین ذخیره خود را ببخشاید و حکومت خود را به دست با کفایت اماممان مستقر فرماید.

آقا احسان از اینکه تشکر فرموده اید.ممنونم .اما این کافی نیست .من دست یاری و کمک بطرف تمام عاشقان امام زمان (عج) دراز کردم وعرض کردم در راه شناساندن حضرت راه کار و نظر و پیشنهاد بدهید تا بتوانیم قدمی در خور شان برداریم . مثلا اتفاقی که در مورد موضوع مرحوم شیخ رجبعلی خیاط
افتاد بنظر بنده بسیار مفید است. بحث و بررسی شد .نظر داده شد.ونهایتا مقداری روشنگر گردید .اگر درمورد مباحث مولایمان نیز حتی همین روش اتفاق بیفتد .باعث خواهد شد که در آینده انشاالله به مطالب مفید تری دست پیدا کنیم . خصوصا از جنابعالی که مسئولیت سایت را دارید انتظار بیشتری است . که ما را کمک کنید .واز همه کاربران محترم بخواهید که با لینک مهدویت همکاری بیشتری بعمل آورند .نظر بدهند .انتقاد کنند.راهکار و روش های تبلیغ ارائه نمایند .وخلاصه هر آنچه که بنظر مبارکشان می رسد ما خریداریم حتی نظر کسانیکه خدای نخواسته به موضوعات ایراد دارند .یا پذیرش موضوعات مهدویت برایشان صقیل است ما نه آنها هم فرست می دهیم که نظرات خود را بیان کنند واین اطمینان را به ایشان میدهیم که با علاقه و رعایت احترام (البته در حد اندوخته های خودمان )با آنان وارد بحث شویم.پس دوستان دست بقلم شوید ونظر بدهید پیشاپیش تشکر میکنیم .والسلام . برای تعجیل در فرج صلوات.
او چرا نمی آید من مات ولم یعرف امام زمانه مات میتة جاهلیه
هرکس امام زمان خود را نشناسد وبمیرد به مرگ جاهلیت مرده است:>پیامبر اکرم (ص) (المعجم الکبیر جلد19 ص388)  
 برای تعجیل درفرج آقا امام زمان ارواحنا له الفدا ء صلوات 
پاسخ
#4
حال که از ثواب دعا برای امام زمان (عج)عرائضی ارائه شددر اینجا خیلی اجمالی ومختصر وجود مقدس امام را از دیدگاه احادیث وقرآن کریم بررسی مکنیم . ودر نوشتار بعدی از نحوه عمل دشمنان به اثبات وجود مقدس حضرت ولیعصر ارواحنا له الفداء خواهیم پرداخت لطفا بخش بعدی را با عنوان آیا امام زمان وجود دارد .مطالعه فرمائید .ضمنا لازم به یاد آوری است که عرض شود انتظار نیز ثوابی بیشتر از هر عملی دارد.درجلد 3 کتاب کمال الدین شیخ صدوق(ره) ص 644از قول پیامبر اسلام (ص)آمده است:افضل اعمال امتی انتظار الفرج .ویا دربحار آمده است. امام صادق ( علیه السلام )فرموده اند افضل الاعمال انتظار الفرج.

در حدیثی دیگر حضرت فرموده است .اگر از دنیا فقط یک روز باقی مانده باشد خداوند آن روز را آنقدر طولانی می کند تا امام زمان(عج) ظهور کند.

وهمچنین فرموده اند : اگر فقط دو نفر در دنیا باقی بماند یکی از آن دو امام زمان است.

و فرموده است: خداوند هیچ زمان زمین را خالی از حجت نمی گذارد .اگر لحظه ای زمین خالی از حجت باشد مردم را بدرون خود خواهد کشید.

قوله تعالى: وَ نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِينَ در اين آيه خداوند برسولش وعده و بشارت ميدهد كه امامت و خلافت را در فرزندان و خاندان حضرتش قرار بدهد و آنان را بدنيا برگرداند تا از دشمنان دين خدا انتقام گرفته و عدالت مطلقه را اجرا نمايند.
و باطن آيه آنست كه دشمنان آل محمد صلى اللّه عليه و آله و سلّم كه در حكم فرعون و هامان و پيروانشان هستند در نظر داشتند خاندان نبوت و آل عصمت را كشته و نابود سازند و ما خواسته‏ايم منتى بر آنها گذارده و ايشان را ائمه و پيشوايان خلق قرار داده و وارث روى زمين بگردانيم تا مردم بآنها اقتدا كرده و از ايشان پيروى كنند(تفسير جامع، ج‏5، ص: 151)

(سوره انبیاء آيه 105)- حكومت زمين از آن صالحان خواهد بود: مؤمنان صالح اشاره شد در اين آيه و آيه بعد به يكى از روشنترين پاداشهاى دنيوى آنها كه «حكومت روى زمين» است با بيان شيوايى اشاره كرده، مى‏گويد: «و در زبور بعد از ذكر چنين نوشتيم كه سر انجام بندگان صالح من وارث (حكومت) زمين خواهند شد» (وَ لَقَدْ كَتَبْنا فِي الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّكْرِ أَن َّالْأَرْضَ يَرِثُها عِبادِيَ الصَّالِحُونَ).
«ارض» به مجموع كره زمين گفته مى‏شود و سراسر جهان را شامل مى‏گردد.
منظور از «زبور» كتاب داود، و «ذكر» به معنى تورات است، و به اين ترتيب معنى آيه چنين مى‏شود، «ما، در زبور، بعد از تورات، چنين نوشتيم كه اين زمين را بندگان صالح ما به ارث خواهند برد».
سؤال : بندگان صالح خدا «عِبادِيَ الصَّالِحُونَ» كيانند؟
جواب: كلمه «صالحون» معنى گسترده و وسيعى دارد، كه علاوه بر ايمان و توحيد همه شايستگيها از آن به ذهن مى‏آيد، شايستگى از نظر عمل و تقوا، شايستگى از نظر علم و آگاهى، شايستگى از نظر قدرت و قوت، و شايستگى از نظر تدبير و نظم و درك اجتماعى.
در بعضى از روايات صريحا اين آيه تفسير به ياران حضرت مهدى- عج- شده است: كه بيان يك مصداق عالى و آشكار است، و عموميت مفهوم آيه را محدود نمى‏سازد.
نظام آفرينش دليل روشنى بر پذيرش يك نظام صحيح اجتماعى در آينده، در جهان انسانيت خواهد بود، و اين همان چيزى است كه از آيه مورد بحث و احاديث مربوط به قيام «مصلح بزرگ جهانى» حضرت مهدى- ارواحنا فداه- استفاده مى‏شود .
برگزيده تفسير نمونه، ج‏3، ص: 193

در این قسمت اشاره ای کوتاه به احادیث وقران کریم داشتیم تا در بخش بعد درمورد چگونگی عمل وتبلیغات دشمنان بررسی داشته باشیم.والسلام برای سلامتی وتعجیل در فرج صلوات.
او چرا نمی آید من مات ولم یعرف امام زمانه مات میتة جاهلیه
هرکس امام زمان خود را نشناسد وبمیرد به مرگ جاهلیت مرده است:>پیامبر اکرم (ص) (المعجم الکبیر جلد19 ص388)  
 برای تعجیل درفرج آقا امام زمان ارواحنا له الفدا ء صلوات 
پاسخ
#5
ضمن عرض سلام خدمت شما دلدادگان کوی سکان دار عالم هستی
حاج آقای متین پور بنده نیز با شما درباره اینکه هر کس به اندازه توانش برای ارائه حکومت حضرت مهدی(عج) تلاش کند ، موافق هستم.
به نظر بنده اگر برای اهمیت توجه به مهدویت از آیات قران استفاده کنیم از همه ابزار محکمتر و با نفوذ تراست البته به همراه مراجعه به تفاسیر هم شیعه و هم سنی.


                         اَلَم یَعلَم بِاَنَّ اللهَ یَرَی

                      ( آيا او نمي‏داند كه خداوند همه اعمالش را مي‏بيند؟! )

                                              سوره علق آیه 14
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان