امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جزایر ناز
#1
جزایر ناز: وقتی اسم تور قشم به میان می آید، کمتر کسی است که از وجود عجایب هفتگانه در این منطقه بی خبر باشد، مناطق بی نظیری که کاملا بر اثر فعالیت طبیعت بر روی زمین به وجود آمده اند.

از جمله جاذبه های زیبا و حیرت انگیز جزیره قشم جزایر ناز هستند که امکان تجربه لذت پیاده روی بر روی آب را به شما می دهد. شاید شما هیچ کجای خلیج فارس نتوانید این لذت را تجربه کنید.

جزایر ناز قشماین جزایر در سواحل شرقی قشم گرفته اند و تنها یک کیلومتر با ساحل فاصله دارند، مساحت جزایر نیز حدودا 3 کیلومتر است که اطراف آن توسط دیواره های سنگی به به ارتفاع 5 تا 10 متر احاطه شده است.

جزایر ناز کاملا هم سطح با ساحل قرار دارند و هنگامی که پدیده جزر اتفاق می افتد این جزایر کاملا به ساحل وصل می شوند. همین ویژگی جذاب این جزایر ناز است که باعث شده تا توجه گردشگران را به خود جلب کند.

در زبان محلی به جزایر ناز دو کرده نیز می گویند، هنگامی که آب بالا بیاید شما تنها می توانید از ساحل این جزیره را تماشا کنید، اما به محض وقوع جزر و پایین آمدن سطح آب، می توانید با پای پیاده و یا حتی خودرو خود را به این جزیره زیبا برسانید و در آنجا نشسته و از دیدن منظره دریا و صدای خوردن امواج به صخره ها لذت ببرید.

جزایر ناز قشماز سکوی صخره ای که در جزیره وجود دارد می توانید، مناظر متفاوتی از تنگه هرمز جزیره لارک و ساحل قشم را تماشاکنید. در جزایر ناز خاک ماسه ای وجود ندارد همچنین این جزیره خالی از سکنه است و فقط ماهی گیران محلی چندین سایه بان برای نشستن و استراحت گردشگران ایجاد کرده اند.

در این مکان تفریحات متنوعی نیز برای گردشگران در نظر گرفته شده است که از آن می توان به شتر سواری، قایق سواری، جت اسکی، پارا گلایدر و آفرود سواری اشاره کرد. همچنین، در فاصله نزدیکی از جزایر غرفه هایی وجود دارد که انواع صنایع دستی و محلی منطقه قشم را به فروش می رساند.

وجود صدف های رنگارنگ و مرجان ها در اطراف جزایر ناز نیز از زیبایی های این منطقه به شمار می رود. اگر اهل عکاسی از طبیعت هستید و به دنبال یک سوژه جالب از سواحل جنوبی کشور هستید حتما سری به جزایر ناز بزنید و عکس های زیبایی از صخره های جزیره ناز به هنگام جزر و مد و خرچنگ ها، توتیا و دیگر آبزیان بگیرید.

در هنگام سفر به جزایر ناز همواره به چند نکته توجه داشته باشید:

بازدید از جزایر ناز تنها به پایین بودن سطح آب بستگی دارد، پس نیاز است تا از ساعت جزر و مد دریا آگاه باشید. هر نوبت پدیده جزر و مد حدودا 6 ساعت طول می کشد.

حدود سه ساعت پس از جزر شما می توانید خود را به این جزایر برسانید و تا یک ساعت پس از مد فرصت دارید تا به ساحل برگردید، در غیر اینصورت نمی توانید خود را از درون آب به ساحل برسانید و ممکن است 5 الی 6 ساعت در جزایر ناز بمانید که این موضوع ممکن است برنامه ریزی سفر شما را بهم بزند. بنابراین با توجه به همه ی این تنها 4 ساعت برای دیدن جزایر ناز فرصت دارید، برای برنامه ریزی دقیق تر می توانید به جدول های دریانوردی مراجعه کنید.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان