امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 2.64
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی چه گفت

#1
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه جعبه سیاه داخل کابین هواپیما تا ۱۹ ثانیه بعد از انفجار موشک، مکالمات داخل کابین را ضبط کرده، گفت:هر دو موتور در ثانیه‌های پس از انفجار روشن بوده است.
گروه سیاسی-رجانیوز: کاپیتان تورج دهقانی، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، جدیدترین اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی که در دی ماه ۹۸ سقوط کرد را تشریح کرد.
به گزارش رجانیوز، کاپیتان دهقانی اظهار داشت: گزارش مستقل درباره ضبط کننده پروازی، بالاخص توصیف اطلاعات آنها از نظر فنی و اطلاعات برای عموم مردم مرسوم نبوده و در هیچ سانحه‌ای این اتفاق نیفتاده است؛ اما به دلیل شرایط خاص پرواز ۷۵۲ (پرواز هواپیمای اوکراینی که دی ماه ۹۸ در پی برخورد موشک با آن سقوط کرد) و دستور رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی مبنی بر شفافیت صرف به خصوص برای همدردی با داغدیدگان سانحه، سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان مرجع رسیدگی به سانحه، اطلاعات مورد نیاز جعبه سیاه را منتشر می‌کند.
وی ادامه داد: بررسی هر دو جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی از ۲۷ تیر امسال تا سوم مردادماه در آزمایشگاه دفتر تحقیقات و ایمنی هواپیمایی کشوری فرانسه (BEA) انجام شد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: این بازخوانی تحت نظارت این سازمان بوده و با مساعدت کشور فرانسه انجام شده است.
به گفته معاون وزیر راه، نمایندگان کشورهای آمریکا به عنوان سازنده هواپیما، اوکراین به عنوان بهره بردار هواپیما، فرانسه به عنوان ارائه دهنده خدمات فنی، سوئد، انگلستان و کانادا به عنوان کشورهای دارنده اتباع و نیز ایکائو (سازمان جهانی هوانوردی) به عنوان هماهنگ کننده کشورهای ذینفع در جریان بازخوانی قرار داشتند.
معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: داده‌های هر دو جعبه سیاه به خوبی، با دقت و بدون مشکل فنی بازخوانی و به اطلاعات قابل تحلیل تبدیل شده‌اند.
وی گفت: همزمان با انفجار فیوز مجاورتی موشک اول، ضبط اطلاعات در ساعت ۶.۱۴.۵۳ ثانیه متوقف شده است، تاکنون تمام متغیرها نشان می‌دهد که هواپیما در شرایط پروازی نرمال و در پروفایل پروازی پیش بینی شده قرار داشته است.
دهقانی زنگنه یادآور شد: CVR (جعبه سیاه داخل کابین هواپیما) تا ۱۹ ثانیه بعد از انفجار موشک مکالمات داخل کابین را ضبط کرده، در این کابین سه نفر حضور داشتند دو خلبان و یک معلم خلبان؛ هر سه متوجه شرایط غیرعادی می‌شوند اما تا آخرین لحظه مشغول هدایت هواپیما بودند و معلم راهنما نیز اقدام به ارائه کمک می‌کند.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: در این لحظه هواپیما دچار مشکل الکتریکی می‌شود و به دستور معلم خلبان، برق کمکی هواپیما روشن می‌شود هر دو موتور در ثانیه‌های پس از انفجار روشن بوده است.
وی تاکید کرد: در این لحظه هیچ صدایی از کابین مسافران شنیده نمی‌شود که نشان می‌دهد در این لحظات در سلامت جسمانی بوده‌اند، ضبط صدا پس از ۱۹ ثانیه متوقف می‌شود.
وی افزود: ۲۵ ثانیه بعد از انفجار نخست موشک دوم می‌رسد، تحلیلی از آثار موشک دوم در جعبه سیاه وجود ندارد. این موضوع نشان می‌دهد انفجار موشک نخست باعث آسیب قابل توجه به هواپیما شده است و همزمان ضبط صدا از سوی هر دو جعبه سیاه (CVR و DVR) در فاصله ۱۹ ثانیه پس از شلیک موشک نخست قطع می‌شود.
معاون وزیر راه تاکید کرد: این اقدامات (تشریح اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده) با هدف ایمنی و جلوگیری از رخدادهای مشابه صورت می‌گیرد و هر نوع استفاده سیاسی از این فرآیندها علاوه بر اینکه در تعارض با اهداف صریح ایکائو قرار دارد، روند رسیدگی به سانحه را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد.

To get missing image descriptions, open the context menu.

لینک کوتاه »http://rajanews.com/node/338692
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دختران مانکن هواپیمای پرسپولیس و مقوله ای به نام سبک زندگی ADMIN 1 447 ۱۳۹۳-۳-۱۰، ۰۴:۴۷ عصر
آخرین ارسال: nazanin.akbari
  نکونام در لیست سیاه صداوسیما؟ kabootar 0 555 ۱۳۹۰-۱۱-۲۷، ۱۲:۲۴ صبح
آخرین ارسال: kabootar
Information «جزییات فنی» و چگونگی شکار هواپیمای آمریکایی ADMIN 0 740 ۱۳۹۰-۹-۲۶، ۰۴:۰۵ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  ایران چگونه هواپیمای آمریکایی را به دست آورد؟ ADMIN 0 714 ۱۳۹۰-۹-۲۲، ۰۷:۴۰ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  کارشناسان آمریکایی مدعی بودند لاشه هواپیمای RQ-170 قطعه قطعه شده است ADMIN 0 682 ۱۳۹۰-۹-۱۸، ۰۹:۰۸ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  تصاویر هواپیمای امریکایی به غنیمت گرفته شده از سوی سپاه + فیلم ADMIN 0 821 ۱۳۹۰-۹-۱۸، ۰۹:۰۷ عصر
آخرین ارسال: ADMINکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان