امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 2.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

خلیل تر از ابراهیم

#1
1_ خدایا می دانم قیامتیهست, حساب وکتابی هست ,زنده شدن مردگان حقیقت دارد,ولی می خواهم دلم آرام گیرد.تا غرور,شهوت,خودنمایی و آرزوهای بلند را قربانی نکنی,نمی توانی محشر را باور کنی.برای همین خداوند به ابراهیم خلیل فرمود:طاووس را که نشان تکبر وغرور است,خروس را که نشان شهوت است, کبوتر را که نشان خود نمایی است و کلاغ را که نشان آرزوهای طولانی است,ذبح کن آنها را مخلوط کن و بر چهار کوه بگذار پس چون آنها را صدا زنی ,به سوی تو زنده خواهند شتافت(بقره260)

***

2_ سلمان دید و شنید که مولایش با پرنده ای سخنمی گوید, شگفت زده شد. گفت: « ای امیر المومنین این چیز عجیبی است, مگر جز سلیمان فرزند داوود کس دیگری با پرندگان سخن می گفت؟ »  فرمود: « سلمان! من آن را به سلیمان عطا کردم. میخواهی شگفت تر از این به تو نشان دهم؟» گفت: « بله یا امیرالمومنین, ای جانشین فرستاده پروردگار عالمیان » امام علی سر مبارک را به آسمان بلند کرد و گفت: « ای طاووس فرود آی! ای چرغ فرود آی! ای باز پایین آی! ای کلاغ پایین آی! » این چهار پرنده آمدند و من به دستور آقا آنها را ذبح کردم و پرهایشان را کندم وگوشت هایشان را قطعه قطعه کردم و مخلوطشان کردم و در این امر متحیر بودم. امیرالمومنین فرمود: « می خواهی اینها را زنده کنم؟ » گفتم: « بله یا امیرالمومنین! » سپس نگاهی عجیب بر آنها انداخت و فرمود: « به قدرت الهی پرواز کنید! » پس آن پرندگان همه به اذن خدا پرواز کردند.

***

1+2 = هر دو معصوم ,پرنده زنده می کنند و هر دوپرده ای از قیامت را به نمایش می گذارند ,ابراهیم این درخواست را از خدا دارد تا خودش یقین پیدا کند و دلش آرامش یابد ولی امیرالمومنین این را برای اطمینان سلمان انجام میدهد و خود می گوید: «اگر پرده ی غیب کنار رود, بر باور من افزوده نمیشود».

« گاهنامه سنگر، شماره 2 »

پاسخ اخطار
 سپاس شده توسط ADMIN
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان