امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 1.64
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دارا و ندار
#1
کتاب‌ دارا و ندار (پنجمین جلد از قصه‌های تصویری از بوستان)، به روایت مژگان شیخی و تصویرگری‌های علیرضا گلدوزیان، به زبان اسپانیایی ترجمه و روانه‌ي بازار كتاب در كشورهاي آمريكاي لاتين شد.

سعدی شيرازي ملقب به "شیخ اجل" و یا "شیخ شیراز" یکی از بزرگترین شاعران تاریخ ایران می باشد. سال تولد او را از 571 تا 606 هجری قمری تخمین زده‌اند. سعدی خالق آثار گران سنگ گلستان سعدی و بوستان سعدی در شهر شیراز متولد شد و هنوز کودکی بیش نبود که پدرش در گذشت. آنچه که قطعی است این است که اغلب افراد خانواده وی اهل علم و فضیلت و دین بوده اند.
مژگان شیخی، راوي اين كتاب به زبان فارسي، با دقت و روانی کلام، به روایت داستانی از بوستان پرداخته که به دلیل ارتباط مناسبي که با مخاطب خود برقرار می‌کند در کتابنامه‌ی رشد آموزش و پرورش معرفی شده و برای گروه سنی كودك و خردسال مناسب در نظر گرفته‌شده‌است.

قصه‌ی دارا و ندار که پس از چاپ به زبان اسپانیایی نیز برگردانده شده و مورد استقبال فراوان قرار گرفت، قصه‌ی غلام و ارباب بدخلقی و بی‌انصافی است که از خساستی که دارد سبب آزار و رنج دیگران می‌شود و اما روزی...

در بخشی‌ از کتاب آمده:
" ...خدمتکار مخصوص سینی غذا را برداشت تا برای مرد فقیر ببرد. غذا را جلویش گذاشت و به او گفت که با خیال راحت بخورد ولی وقتی چشمش به مرد فقیر افتاد از تعجب خشکش زد ..."
کتاب‌ دارا و ندار (پنجمین جلد از قصه‌های تصویری از بوستان)، به روایت مژگان شیخی و تصویرگری‌های علیرضا گلدوزیان مي باشد،‌ همچنين علاقه مندان می توانند برای تهیه این کتاب به فروشگاه های معتبر سراسر کشور رفته و یا با مراجعه به سایت رسمی این مؤسسه به آدرسِ انتشارات قدیانی- ناشر کتاب کودک، کتاب نوجوانان، ناشر کتاب های درسی، ناشر کتاب ?..کتاب مورد نظر خود را به صورت آنلاین خریداری کنند.
منبع : کتاب کودک [/url]http://www.ghadyani.org/
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان