امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دانلود کتاب لهوف

بخشی از ترجمه کتاب لهوف سید بن طاووس
. . . مروان گفت که امام حسین علیه السلام قبول نخواهد نمود که با یزید بیعت کند و اگر من به جای تو می بودم او را گردن می زدم
ولید گفت: ای کاش! من در سلک معدومینی بودمی تا به این امر شنیع مبتلا نگردیدمی.
پس از آن ولید کسی را به خدمت ابی عبدالله علیه السلام فرستاده او را طلب داشت. آن حضرت با سی نفر از اهل البیت و دوستان خود به منزل ولید، تشریف آوردند. ولید خبر مرگ معاویه پلید را به او داد اظهار داشت که آن جناب با یزید بیعت نماید. امام علیه السلام فرمود:  ایها الامیر! بیعت کردن من که نمی توان پنهانی باشد، چون فردا شود و مردم را طلب داری ما را نیز با ایشان بخواه.
مروان لعین - که در آن جلس حاضر بود - گفت: ای امیر! این عذر از او مپذیر و اگر بیعت نمی نماید او را گردن بزن ...
این کتاب و سایر کتاب های مقتل حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام را از اینجا دریافت کنید
(نشر عمومی نسخه الکترونیک این کتاب ها از سوی وب سایت موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت علیهم السلام صورت گرفته است)

[مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.]
مَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَی اللّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ
هر که اتکایش به خدا باشد
خدا برای او کافیست
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کوتاه کردن دست مردم از کتاب در چهار حرکت saba27 0 76 ۱۳۹۴-۷-۱۱، ۰۳:۱۳ عصر
آخرین ارسال: saba27
  ماجرای بازدید حضرت آقا از نمایشگاه کتاب ADMIN 3 249 ۱۳۹۴-۲-۲۹، ۱۲:۴۲ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
atamalek دانلود رمان ایرانی و عاشقانه برای من بخون برای من بمون سلما 0 643 ۱۳۹۳-۹-۱، ۰۷:۱۹ عصر
آخرین ارسال: سلما
  دانلود کتاب موعودنامه - فرهنگ الفبایی مهدویت -اثر : مجتبی تونه ای ADMIN 19 36,823 ۱۳۹۳-۸-۱۵، ۰۹:۰۷ صبح
  دانلود آزاده ترین مرد جهان ADMIN 0 475 ۱۳۹۳-۲-۱۹، ۰۸:۱۲ صبح
  دانلود نسخه pdf و odt کتاب شریف قرآن باب معرفت الله از امام خمینی عظیم الشأن ADMIN 0 605 ۱۳۹۲-۸-۱۹، ۰۱:۰۵ عصر
  کتاب صد کلمه در معرفت نفس اثر علامه حسن زاده آملی ( حفظه الله ) + متن کتاب ADMIN 1 503 ۱۳۹۲-۷-۲۹، ۱۰:۴۵ عصر
  [تولید انجمن] دانلود کتاب حکایت زمستان ADMIN 0 1,474 ۱۳۹۲-۵-۶، ۰۵:۳۶ عصر
Smile کتاب فرهنگ نامهای ترکی kazem 2 780 ۱۳۹۲-۲-۵، ۰۳:۱۲ عصر
آخرین ارسال: ~~sara~~
  دانلود مجموعه اشعار مرحوم آقاسي براي موبايل با فرمت JAR ADMIN 0 964 ۱۳۹۱-۹-۱۰، ۱۲:۳۱ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان