امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دختر خانم های مجرد بدانند

#1
نکاتی از پاسخ های حجة الاسلام شهاب مرادی
 1- چت خطرناک است و معمولا موجب ساخته شدن علاقه های وَهمی و غیر واقعی و عاشقی های خیالی می شود و زمینه‌ی مساعد برای رفتارهای پرخطر است و دام شیادان و …
 2. به علاقمندی پسر های زیر 20 سال اعتماد نکنید.
 3. هر علاقمندی ای باید با انجام خواستگاری رسمی از سوی پسر و خانواده اش چک و تایید شود. یعنی علاقه‌ی بدون خواستگاری فوری و رسمی، تقلبی است و می تواند بهانه ای برای ارتباط و ارضای نیاز بدون مسئولیت و…باشد! یک علاقه مندی واقعی باید فورا با خواستگاری رسمی خانواده پسر در پروسه ازدواج قرار گیرد و این خود محک خوبی برای تشخیص است.
خواستگاری به آمدن پسر و خانواده اش با رسمیت و بیان واضح خواستگاری و اعلام برنامه هایشان و… می گویند، نه به گوشه و کنایه یک پسر بی کار! و بی برنامه!!
 4. خطاهای راهبردی یا استراتژیک یک دختر خانم را می توان در مواردی مثل عاشقی یک طرفه، توهم عاشقی ، دوستی با نامحرم و روابط گناه آلود؛ (در هر حدی!؛ همین که عدم رضایت خدا در رابطه ای باشد برای سیاهی و بی برکتی آن رابطه کافیست) ، انتخاب نادرست همسر ، جوگیر شدن ، عدم استفاده از مشاوره با خبره و خردمند ، بی توجهی به نقش اساسی خانواده اصلی در ازدواج و تشکیل خانواده جدید ، عدم آگاهی از هویت جنسیتی ، سستی در فراگیری مهارتهای لازم برای انتخاب همسر و مهارت های زندگی مشترک موفق و … دانست.
 5. از گناه باید ترسید و هرکس باید خودش را موعظه کند (کُن واعظا لِنفسِک) خود را بترساند.
  گناه؛ (هر گناهی) انتها ندارد، تمامی ندارد، سیر شدن و سیراب شدن نداره؛ روابط با نامحرم بجز ازدواج ، بی ترديد خطرناک است!
اما اگر خدای ناکرده مرتکب خطایی شدیم، در اینباره با کسی سخن نگو! مبادا اشاعه ی فحشا شود و مبادا ابلیس آدم رویی با نفس آلوده اش این مقدار ترس و توجه را هم از تو بگیرد و شتاب تو را به سوی خشم الهی زیاد کند. نعوذبالله
گناه مثل آب شور دریا فقط میکُشد! و سیراب نمی کند.
 6. اگر روابط خارج از ضوابطی داشتیم، یکدفعه و با قاطعیت تمامش کن و هر چه یادگاری و … دارد مرجوع کن یا بریز دور و با هرکسی درد دل نکن! اگر کسی از بین دوستان یا اساتیدت عاقل و متدین -یعنی در حد رعایت حلال و حرام و محرم و نامحرم - و راز دار بود با او مشورت کن. توبه اولین گام است. “اگر کنج خانه ات توبه کنی، پاک تر می شوی تا در وسط شهر به دست علی تازیانه بخوری” این نظر امیرالمومنین علی علیه السلام است. پس تردید نکن.
قطع ارتباط نیازی به موافقت و توافق با طرف مقابل ندارد و نباید احساس مسولیتی نسبت به او داشته باشید. یک طرفه و جدی رابطه را قطع کنید!
 7. با اين افراد اصلا ازدواج نكنيد:
1. معتاد (مگر ترک انگيزه اي كند و ديگر معتاد به حساب نيايد) و شارب خمر (شراب خوار)
2. بيمار رواني (بيماري كه ارتباطش را با واقعيت از دست داده و تا كاملا درمان نشده)
3. بي دين و لا مذهب (رعايت اين توصيه براي تمام افراد بشر با هر دين و مذهبي مفيد است)
4. بد اخلاق ، تند خو (كسي كه اخلاقش قابل پيش بيني نيست)
5. مادی و بخيل
6. مجرم خو ، تبهكار و خلاف كار
7. دوست باز افراطی (و مطلقا بي تمايل نسبت به خانواده)
8. بی كاره و علاف
9. زن زيبا از خانواده فاسد
10. بچه ننه (وابستگي شدید به مادر و خانواده)
 8. یکی از مهمترین علل شایع مشکلات دختر خانم ها پایین بودن عزت نفس و احساس ارزشمندی آنهاست! عاشقی یک طرفه شاید ناشی از پایین بودن عزت نفس هم باشد. خودت را بهتر بشناس و به توانایی ها و استعدادهایت بیشتر توجه کن…
 9. تا پسری از شما صریح و روشن ، محترمانه و جدی -نه سرِکاری- خواستگاری نکرده او را جدی نگیرید و در موردش فکر و بررسی نکنید ؛ چون موجب ایجاد زمینه های علاقه های وهمی و عشق های یک طرفه و در نهایت شاید زمینه ی رابطه نامشروع باشد (چون اغلب پسرها این رفتار دختر را صحیح ارزیابی نمی کنند و او را عفیف نمی پندارند. پس متاسفانه به نیت گناه … یعنی تو با اشتباه استراتژیک خودت یک جوان پاک را به گناه انداختی و شاید زمینه خطاهای بعدی او را فراهم کردی).
 10. عشق های یک طرفه و علاقه های وهمی مهمترین عامل تخریب فرصت های ازدواج یک دختر خانم است. اختیار با شماست. دخترها مراقب کاهش تدریجی شانس ازدواج باشند. عشق برای شما نباید فقط یک سرگرمی باشد ؛ بلکه باید بسیار مهمتر باشد چون مقدمه زندگی مشترک و ازدواج است و ازدواج بازی نیست
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آیا خانم ها می دانند؟ ADMIN 1 52 ۱۳۹۹-۵-۲۰، ۰۳:۱۲ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  پایان دوستی مجازی دختر ADMIN 0 60 ۱۳۹۹-۵-۱۱، ۰۷:۰۹ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  دختر بی اعصاب ADMIN 0 70 ۱۳۹۹-۵-۱۱، ۰۶:۴۶ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  لباس دختر برای خواستگاری ADMIN 0 142 ۱۳۹۹-۳-۲، ۱۱:۲۷ صبح
آخرین ارسال: ADMINکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان