امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دستگاه حضور و غیاب ایرانی با افتخار تولید ایران
#1
یکی از سیستم هایی که امروزه جهت کنترل ورود و خروج پرسنل در اکثر سازمان ها رواج پیدا کرده است اتوماسیون حضورغیاب میباشد که مجموعه ای از نرم افزار ها و سخت افزار ها مانند دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی است.

دستگاه حضور غیاب در چندین مدل ارائه می شود که شامل دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی و دستگاه حضور و غیاب دوربین دار و کارتی میباشد،

یک اتوماسیون حضور غیاب کامل شامل مجموعه ای از سخت افزار و نرم افزار است ، دستگاه حضور و غیاب این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا پرسنل بتوانند ورود و خروج خود را از طریق دستگاه حضور غیاب ثبت نمایند و نرم افزار حضور غیاب جهت گزارشگیری تردد های پرسنل از جمله ورود و خروج و ماموریت و مرخصی و غیبت و کسر کار و .. به کار میرود.

چرا دستگاه حضور غیاب بخریم ؟؟
دستگاه حضور غیاب برای مدیران از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است به دلیل اینکه ساعت کارکرد پرسنل را به طور دقیق محاسبه کرده و در پایان ماه مدیران مشکلی در محاسبه حقوق پرسنل خود ندارند و مدیران میتوانند ورود و خروج پرسنل خود را به خوبی کنترل نموده و کسر کار و اضافه کار و غیبت و مرخصی و ماموریت پرسنل خود را محاسبه بکنند.

مدیران می توانند از طریق نرم افزار برای پرسنل گروه کاری و شیفت کاری در نظر بگیرند و بر اساس شیفت کاری تعریف شده گزارش ورود و خروج را داشته باشند و یکی از مهم ترین مواردی که می توانیم اشاره کنیم قوانین محاسبات است که سقف اضافه کار مجاز و روزهای تعطیل و تعطیل رسمی و … برای همه ی پرسنل در نظر گرفت و گزارشات متنوع از نرم افزار دریافت نمود.
امکانات کلی:

ثبت ورود و خروج پرسنل
درب باز کن
خروج جهت صرف غذا
راهنمايي پرسنل
رزرو غذا
تنظيمات شخصي پرسنل
خود محاسب و بدون نياز به کامپيوتر
-اثرانگشت
کارتخوان
امکان ارتباط با کامپيوتر توسط LAN يا بي سيم
نمايشگر رنگي با منوی فارسي و امکان تنظيم کليه پارامترهای دستگاه
سنسور نوری با امکان خاموش شدن اتوماتيک پس از تشخيص اثر انگشت
ارتباط شبکه و USB وWifi وGPRS
خروجي جهت باز کردن قفل الکتريکي درب و گيت و درب های اتوماتيک
امکان اتصال به پرينتر گرمایی جهت چاپ
امکان اتصال به فينگر دوم
دارای کارتخوان بدون تماس هوشمند
راهنمایی پرسنل: اين دستگاه اقدام به راهنمای پرسنل نموده ودر صورتي که تاخير پرسنل بيش از حد باشد و يا اين که اضافه کار بيش از سقف روزانه باشد با نمايش چراغ مربوطه و همچنين بصورت گفتاری به پرسنل تذکر لازم را مي دهد. پرسنل در صورت فشردن دکمه معادل چراغ آلارم، مي توانند برروی نمايشگر دستگاه، اشکال رخ داده را رويت نمايند. اين گزينه بشدت باعث بهبود تردد پرسنل شده و آن ها را جهت حضور صحيح در محل کار راهنمايي مي نمايد.

رزرو غذا: به کمک دکمه های رزرو دسر، رزرو صبحانه و رزرو ناهار و رزرو شام، پرسنلي که مايل به دريافت غذا از سازمان مي باشند، غذای خود را رزرو و سازمان نيز نسبت به تعداد غذای در خواست شده، هر روز طبق ليست دقيق غذا سفارش داده و به پرسنلي که غذا رزرو کرده اند تحويل مي دهد.

دکمه امکانات پرسنل: با کمک اين دکمه پرسنل مي توانند تنظيمات مربوطه به خود را از جمله نام و شماره موبايل خود را اصلاح نمايند .

خود محاسب: بسياری از متقاضيان دستگاه های ثبت ورود و خروج پرسنل، دسترسي مناسبي به کامپيوتر نداشته و يا اينکه حداقل بابت حضوروغياب پرسنل نيازی به استفاده از کامپيوتر با مشکلات مربوطه به ويندوز و نصب برنامه حضور و غياب نمي بينند چرا که نصب برنامه بر روی کامپيوتر علاوه بر معطل کردن يک کامپيوتر باعث اضافه شدن مشکلات ويندوز به حضورغياب شده و عملا مردم دستگاه های حضور وغياب را دستگاه هايي پيچيده و پردردسر مي بينند.

اين دستگاه به کمک نمايشگر بزرگ خود مي تواند تمام تنظيمات مربوطه به شيفت های کاری و تنظيمات کليه پرسنل را براحتي انجام داده و گزارش های لازم برای حقوق و دستمزد را خود توليد نمايد.

بنابراين مدير دستگاه در پايان ماه با زدن انگشت خود مي تواند کليه گزارشات پرسنل را رويت و يادداشت نموده و در صورت اتصال دستگاه به چاپگر اين گزارشات قابل پرينت مي باشد .

امکان ويژه ديگری برای استفاده از دستگاه بدون نياز به کامپيوتر وجود دارد.

در اين صورت نيازی به نصب برنامه حضور وغياب برروی کامپيوتر نمي باشد و دستگاه مستقيما اطلاعات خود را به سرور اصلي ارسال مي نمايد و مي توان از طريق ورود به وب سايت مربوطه و کد کاربری و رمز کليه تنظيمات را انجام داده و سپس اطلاعات را از دستگاه دريافت نموده و مشخصات پرسنل را نيز به دستگاه ارسال نمود و سپس با تعريف شيفت های مربوطه، حضور و غياب کليه پرسنل را محاسبه کرد.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان