MyBB Internal: One or more warnings occurred. Please contact your administrator for assistance.
MyBB Internal: One or more warnings occurred. Please contact your administrator for assistance.
MyBB Internal: One or more warnings occurred. Please contact your administrator for assistance.
MyBB Internal: One or more warnings occurred. Please contact your administrator for assistance.
"دوربین مداربسته هـا را هوشمند کنید "

امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"دوربین مداربسته هـا را هوشمند کنید "
#1
این روزها در هر مکانی که وارد می شویم می بینیم که متن بزرگی با خط خوب یا بد با این مضمون نوشته شده است Sad( این مکان مجهز به دوربین مدار بسته می باشد )) اینکه نصب دوربین مداربسته به واقع تبدیل به یک مد شده و موضوعی است که کسی نمی تواند آن را کتمان کند ولی آیا تا بحال با خود فکر کرده ایم که چگونه می توانیم از همین دوربین مداربسته های به اصطلاح ساده به بهترین نحو استفاده نماییم ؟
در تحقیقاتی که صد در صد مکان مجهز به دوربین مداربسته به عمل آمد  این نتیجه حاصل شد که بیش از 70 درصد مکان ها تنها از امکان نظارت تصویری و مشاهده استفاده می نمایند و کمتر از 30 درصد از خاصیت ضبط تصاویر استفاده می کنند . اینکه مشاهده و ضبط تصاویر یک موضوع مهم در امنیت و نظارت است بر کسی پوشیده نیست اما ما می توانیم به بهترین نحو از این سیستم استفاده نماییم . در جدیدترین تحقیقات قابل پیاده سازی که توسط یکی از مبتکران اصفهانی انجام شده است این نتیجه بدست آمده که ما می توانیم از دوربین های مداربسته به صورت هوشمندانه استفاده نماییم . شاید برخی متخصصان که این موضوع را  می خوانند در وهله اول بگویند که این مورد اتفاق خاصی نیست اما باید یک سوال پرسید و آن هم این است که این سیستم به چه میزان پیاده سازی شده است ؟!
اینکه شما بتوانید با دوربین مدار بسته تعداد افرادی را که در یک مکان رفت و آمد می کنند شمارش نمایید. افرادی را که نباید به مکانهای غیر مجاز وارد شوند ، سیستم فنس های مجازی و ... از مواردی است که می شود با یک فکر مهندسی آن رابهینه کرد  موضوع دیگر این است که بسیاری از سازمان ها وجود دارند که برای رهایی از مشکلات امنیتی در حال اضافه کردن دوربین مداربسته و یا نیروی انسانی هستند در حالی که بسیاری از سناریوهای امنیتی و حفاظتی نیازمند دوربین مدار بسته نمی باشد بلکه نیاز به هوشمند سازی دوربین مدار بسته و سیستم های مداربسته امنیتی هسنند . محیط ها را می توان در سیستم نظارت تصویری هوشمند و با کنترل دوربین مدار بسته ، بهترین مدیریت هوشمند تصاویر را برای آن داشته باشیم . این موضوعی است که در حال حاضر نیاز اصلی سازمان ها و کارخانجات است و با توجه به تنگناهای اقتصادی که در این زمینه وجود دارد می توانیم با هوشمند سازی نظارت و امنیت گام بزرگی را در جهت بیهنیه سازی و صرفه جویی اقتصادی انجام دهیم . برای همین موضوع به یک سری از موارد در چنین سیستم هایی خواهیم پرداخت که در زیر باهم می خوانیم :
1-تشخیص افراد و اشیاء با استفاده از دوربین های مداربسته بصورت هوشمند :

در یک سیستم مداربسته موضوعی که وجود دارد این است که ما بتوانیم فضای بیرونی را مانیتور نماییم ، از سوی دیگر هر جسم متحرکی که می تواند حرکت کند را با استفاده از دوربین های مدار بسته تشخیص دهیم . در حالت عادی این امکان هست ه شخص مانیتور کننده نتواند تمامی موارد حساس را که نیاز یک صحنه حساس امنیتی وجود دارد . درحالت هوشمند سازی شده تفاوت فاحشی بوجود می آید ، ما هر جسم یا موجودی  را که متحرک باشد بوسیله الگوریتم های برنامه ریزی شده تشخیص می دهیم . یعنی شخص مانیتور کننده اگر حتی تمامی صحنه ها را نیز رصد نکند ، این سیستم هوشمند است که در صورت ایجاد یک اتفاق در مورد اجسام متحرک به رده های مختلف امنیتی پیغام هشدار را خواهد داد .
در حقیقت موضوع اصلی این است که در حالت مانیتورینگ عادی حتما اتفاق های متحرک از چشم نیروی کنترل کننده رد می شود ولی در سیستم هوشمند برای هر شی یا هر موجود متحرک برنامه کنترل همراه با آلارم داریم .
برای این موضوع یک مثال می زنیم . فرض کنید مکان ما زندان مرکزی یک شهر باشد که حریم های بیرونی دو لایه ای در آن وجود دارد ، یک گروه خرابکاری از نقاط کور استفاده می کند و در هنگام شب برای اعمال خرابکارانه وارد این محیط می شود . آنچه که در  اینجا مهم است این است که سامانه های هوشمند اجسام متحرک را در این محوطه رد گیری می نماید و به مسئول سیستم و حراست آلارم های مخصوص را می دهد . دراینجا ممکن است حراست انسانی بدلیل محدویت های فیزیکی از دین این موارد در مانیتورینگ ناتوان باشد اما سیستم هوشمند آلارم های مخصوص را به موقع ، جهت جلوگیری از یک خرابکاری می دهد . از کاربردهای این سیستم می توان به استفاده در بانک ها ، مراکز نظامی ، هتل ها و مراکزی که امنیت یک موضوع کاربری برایشان می باشد اشاره کرد . باجه و صندوق ها در بانک ها برای تشخیص و گزارش گیری از هر گونه عملیات فرار و یا خرابکارانه و جلوگیری از وقوع اتفاقات در موزه ها از مثال هایی است که می توان در این زمینه به آن اشاره کرد .


منبع : دوربین مداربسته
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فرمان هوشمند خودرو برای تشخیص خواب آلودگی novinmarketing 0 103 1394-8-4، 09:39 صبح
آخرین ارسال: novinmarketing
  انگلیس دوربین‌های مداربسته را خاموش می‌کند sam44 0 92 1394-6-4، 01:59 عصر
آخرین ارسال: sam44
  استفاده از ساعت، عینک و سایرابزارهای پوشیدنی هوشمند در پادگان‌ های ارتش چین ممنوع شد novinmarketing 0 77 1394-2-30، 10:52 صبح
آخرین ارسال: novinmarketing
  دستگیری سارق درون خودرو با کمک دوربین مداربسته seo 0 100 1394-2-23، 10:28 صبح
آخرین ارسال: seo
  دوربین های زوج و فرد فعال شد seo 0 158 1394-2-22، 09:20 صبح
آخرین ارسال: seo
  به منافع آمریکا در همه جای جهان حمله کنید ADMIN 0 245 1393-8-16، 08:45 صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  دوربین های SPEED DOME novinmarketing 0 274 1393-7-23، 03:30 عصر
آخرین ارسال: novinmarketing

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان