امتیاز موضوع:
  • 28 رأی - میانگین امتیازات: 3.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دیروز و امروز فرماندهان جنگ
#1
جنگ که آغاز شد بسیاری از آنها هیچ تجربه‌ای از «نظامی‌گری» نداشتند.
البته در میان آنها بودند افسرانی که سالهای نه چندان طولانی را در ارتش خدمت کردند و حالا باید در نبود فرماندهان، پرچم را به دست بگیرند هرچند آنها هم نظام را در میدان نبرد نیاموخته بودند.

آنچه در زیر می‌بینید، تصاویریست از «دیروز» و «امروز» برخی از همین فرماندهان که طولانی‌ترین جنگ قرن بیستم را اداره کردند.
امیر سرلشکر حسین حسنی سعدی _ وی در ایام جنگ فرمانده ارتش در قرارگاه نصر و مدتی نیز فرمانده نیروی زمنی ارتش بود و هم‌اکنون معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح است.
عکس
امیر سرلشکر محمد سلیمی _ وی در ایام دفاع مقدس برای مدت کوتاهی وزارت دفاع را برعهده گرفت و پس از آن فرمانده کل ارتش شد.
عکس
سردار سرلشکر غلامعلی رشید _ وی در ایام دفاع مقدس فرماندهی یکی از قرارگاه‌های سه گانه سپاه به نام «فتح» را بر عهده داشت و هم‌اکنون جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح است.
عکس
سردار محسن رفیق دوست _ وی وزیر سپاه در ایام دفاع مقدس بود.
عکس
سردار سرلشکر مصطفی ایزدی _ وی در ایام جنگ فرماندهی قرارگاه حمزه( علیه السلام ) در غرب کشور و فرماندهی نیروی زمینی سپاه را در کارنامه خود دارد و هم‌اکنون معاون راهبردی و اشراف فرماندهی رییس ستاد کل نیروهای مسلح است.
عکس
عباس آقازمانی معروف به ابوشریف -وی اولین معاون عملیات و سومین فرمانده کل سپاه بود.
عکس
سردار حسین دهقان _ وی در دوران دفاع مقدس فرماندهی سپاه لبنان و در مقطعی نیز فرماندهی نیروی هوایی سپاه را برعهده داشت و هم‌اکنون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دولت یازدهم است.
عکس
امیر سرلشکر علی شهبازی _ وی از فرماندهان ارتش در دوران دفاع مقدس و فرمانده اسبق کل ارتش بود و هم اکنون نیز از مشاوران نظامی فرماندهی معظم کل قواست.
عکس
سردار سرلشکر محمدعلی (عزیز) جعفری_وی در ایام دفاع مقدس فرمانده سپاه در قرارگاه قدس بود که بعد از جنگ به فرماندهی نیروی زمینی سپاه نیز منصوب شد، وی هم‌اکنون فرمانده کل سپاه پاسدارن است.
عکس
سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی _ وی در ایام دفاع مقدس مشاور دفاعی نخست وزیر بود و هم اکنون رئیس ستاد کل نیروهای مسلح است.
عکس
سردار سرلشکر سیدیحیی (رحیم) صفوی _وی در ایام جنگ یکی از فرماندهان اصلی و معاون عملیات سپاه بود که از سال ۷۶ به مدت ۱۰ فرماندهی کل سپاه را برعهده گرفت و هم‌اکنون دستیار و مشاورعالی فرماندهی معظم کل قوا است.
عکس
امیر دریابان علی شمخانی _ وی که در ابتدای جنگ فرماندهی سپاه خوزستان را برعهده داشت بعدها جز فرماندهان اصلی سپاه و پس از جنگ نیز فرمانده نیروی دریایی ارتش و ۸ سال نیز وزیر دفاع شد و هم اکنون دبیر شورای عالی امنیت ملی است.
عکس
سردار سرلشکر محسن رضایی _ وی یکی از فرماندهان اصلی جنگ و فرمانده کل سپاه در ۸ سال دفاع مقدس تا سال ۱۳۷۶ بود و هم‌اکنون دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان