نظرسنجی: با کدام روش احتمال رسیدن به هدف قوی تر است؟
رفتن به مدرسه و دانشگاه
تلاش و فعالیت فوق العاده
تنظیم اهداف بر روی کاغذ و چک هر روزه آن
ترسیم و نقاشی هر روزه مقصد در ذهن
[نمایش نتایج]
 
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
امتیاز موضوع:
  • 23 رأی - میانگین امتیازات: 3.04
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رازهای ذهن
#1
Lightbulb 
     نورونهای آیینه ای
عکس
[rtl] دراواخرقرن بیستم(دهه نود میلادی) عصب شناسان ایتالیایی که با میمونها کار می­کردند، سیستم نرونهای آیینه­ای را کشف کردند. آنها مشاهده کردند که وقتی یک میمون خودش موز می­خورد یا خوردن موز توسط یک میمون دیگر یا یک پژوهشگر را مشاهده می­کند، در هر دو حالت سلول­های عصبی مشابه­ای در مغز این میمون فعال می­شوند.بدین ترتیب آنها این سلول­های عصبی را نرون­های آیینه­ای نام نهادند چرا که این سلول­های عصبی اقدامات فرد دیگر را بطور آیینه­ای در مغز ما بازتاب می­کند و گویی ....
][/rtl]

[rtl]  بقیه را در این لینک مشاهده بفرمایید:  راز ذهن + حل مسئله     یا                            رازهای ذهن
                                                                                                                                            
[/rtl]
پاسخ
#2
بازپروری و رشد شخصیت و ذهن از طریق اینیاگرام  (1)باید بدانیم که در ابتدای  مسیر بازپروری حالتی از تشویش و نگرانی به ما دست می دهد که در بعضی موارد نیز امکان دارد. توأم با نگرش خصمانه نسبت به شخصیتمان باشد. هنگامی که چنین افکار و احساساتی به ما دست می دهد، می بایست آگاهانه بکوشیم به خود یادآور شویم که شخصیت ما بخش بسیار مهمی از ماست اما تمامی وجود ما نیست. شخصیت و ذهن ما آن بخش از حالات، احساسات، افکار و عکس العمل های ماست که فراگرفته ایم و تجربه کرده ایم و همه ی وجود ما نمی باشد.
روش تغییر دادن شخصیت و بازپروری ذهن و شکوفا کردن ذات اصلی از طریق اینیاگرام، نوعی روان درمانی است. این بدین معنی نیست که شخصیت ما خوب نیست، بلکه پذیرفتن این اصل است که هنگامی که، خود را فقط با شخصیت خود، شناسایی می کنیم، این شخصیت فقط بخشی از کل وجود ماست. این بخش از کل، فعالیت هایی دارد که ما را از موارد نامطمئن و تهدید آمیز محیط زندگی در دوران کودکی حفاظت می کند. در دوران کودکی ساختن و پرداختن شخصیت امری ضروری است و می بایستی در این زمان با توسل به آنچه که می توانیم در خود بیابیم، شخصیت خود را پرورش دهیم تا به صورتی عملی موثر خود را حفاظت کنیم و جایگاهی برای زندگی داشته باشیم.
  ادامه در         mindsecrets.blogfa.com             رازهای ذهن
پاسخ
#3
Atamalek (21)Atamalek (17)
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان