امتیاز موضوع:
  • 42 رأی - میانگین امتیازات: 2.69
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

روش جديد تشخيص تصاوير غير اخلاقي

#1
محققان پژوهشكده پردازش هوشمند علائم، موفق به ارائه روشي جديد براي تشخيص تصاوير غير اخلاقي از تصاوير اخلاقي با استفاده از ويژگي‌هاي شكلي و بافتي شدند.

به گزارش ایسنا با توجه به گسترش سريع اينترنت، تشخيص و جداسازي تصاوير غير اخلاقي از تصاوير اخلاقي يكي از شاخه‌هاي طبقه‌بندي محتوا – محور تصاوير است.

در حال حاضر روش‌هاي تشخيص محتوا – محور تصاوير غير اخلاقي مبتني بر وجود نرخ پوست است، داراي چالش‌هايي در انتخاب فضاي رنگ و انتخاب ويژگي‌هاي مناسب در تصاوير است.

روش پيشنهادي پريسا گيفاني و مجيد وفايي زاده، محققان پژوهشكده پردازش هوشمند علائم مبتني بر استفاده از تركيب فضاهاي رنگي براي استخراج ماسك پوست، استخراج ويژگي‌هاي شكلي و بافتي از ماسك پوست، انتخاب ويژگي‌هاي مناسب با كمك MRMR و SVM به عنوان طبقه‌بندي كننده است.

در روش پيشنهادي براي كاهش خطا و بالا بردن دقت تشخيص ‌از يك الگوريتم آشكارسازي چهره با استفاده از ويژگي‌هاي هار و طبقه‌بندي كننده adaboost استفاده شده كه با استفاده از طبقه‌بندي كننده SVM توانايي اين روش براي تشخيص تصاوير غير اخلاقي 94 درصد و براي تصاوير اخلاقي 90 درصد است.

به گفته محققان، نتايج نشان داده كه مي‌توان با استفاده از استخراج ويژگي‌هاي مناسب و انتخاب صحيح ويژگي از تصاوير با دقت خوبي، تصاوير غير اخلاقي را از تصاوير اخلاقي جداسازي كرد.
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لگدکوب کردن افسران ارتش سوريه تا حد مرگ + تصاوير ADMIN 0 258 ۱۳۹۳-۱۰-۱۰، ۱۲:۰۴ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  تصاوير جديد مهدي وكيا ، سفير فوتبال پايه AFC ~~sara~~ 0 496 ۱۳۹۲-۲-۲۹، ۰۲:۱۷ عصر
آخرین ارسال: ~~sara~~
  تصاوير:گريه همزمان احمدي نژاد و مشايي!!! sarah 0 523 ۱۳۹۱-۱۲-۲۶، ۰۱:۰۸ عصر
آخرین ارسال: sarah
  سه هزار ميليارد تومان چقدر جای مي‌گيرد + تصاوير ADMIN 0 849 ۱۳۹۰-۸-۳۰، ۱۰:۵۰ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  اهداف شايعه جديد حمله اسرائيل به ايران ADMIN 0 904 ۱۳۹۰-۴-۲۹، ۰۶:۱۶ عصر
آخرین ارسال: ADMINکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان