امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سادات مسیحی و سادات یهودی

#1
سادات شیعی اکثرا از خاندان بنی‌فاطمه یعنی از نسل حضرت زهرا(س) هستند ولی سادات بنی‌هاشم مسیحی و یهودی هستند و در اروپا ساکن هستند. وجود این سادات مسیحی و یهودی در اروپا و دیگر کشورها، ظرفیت‌های ویژه‌ای برای جهان اسلام دارد که نبایست از آنها غافل شد.

در جهان امروز، که برداشته شدن مرزهای قومی و جهانی شدن، هویت‌ها و اصالت‌ها را زیرپا گذاشته است، بیان هویت اصیل سادات مسیحی می‌تواند آغاز ارتباط ویژه‌ای بین مسلمانان و سادات مسیحی در سراسر جهان باشد. ظرفیتی که به ما این امکان را می‌دهد که آنها را شناسایی کرده و پیوند با آنها برقرار کرده و اسلام را ترویج کنیم و از آنها کمک بگیریم مثلا در شهر خودشان یک مسجد بزنند. مسجد‌سازی بواسطه سادات مسیحی در سراسر جهان می‌تواند یکی از ظرفیت‌های جهانی و مهم ما باشد.

مسأله

استفاده از ظرفیت سادات بنی‌هاشم در کل دنیا و کمک مالی گرفتن از آنها جهت ترویج اسلام

بایدها

شناسایی سادات مسیحی و یهودی در اروپا و آمریکا

تشکیل انجمن‌های سادات در کشورهای مختلف

تبیین جایگاه سادات در فرهنگ اجتماعی مسلمین برای سادات مسیحی

دستاوردهای ایده

معرفی و ترویج فرهنگ اسلامی در سراسر جهان

معرفی اسلام در جهان با عنوان دین صلح، برادری و برابری

گسترش مسجدسازی در مناطق مختلف جهان

پشتوانه نظری

به موجب آیه ۶۴ سوره آ‌ل‌عمران؛  قُلْ یَا أَهْلَ الْکِتَابِ تَعَالَوْا إِلَى کَلِمَهٍ سَوَاءٍ بَیْنَنَا وَبَیْنَکُمْ؛  بگو: «اى اهل کتاب، بیایید بر سر سخنى که میان ما و شما یکسان است بایستیم که: جز خدا را نپرستیم و چیزى را شریک او نگردانیم، و بعضى از ما بعضى دیگر را به جاى خدا به خدایى نگیرد.»


منبع: [مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.]-
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان