امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سخنانی از امام خمینی که کمتر شنیدید

#1
سخنان کمتر شنیده شده امام خمینی(ره) در رابطه با انگلیس
امام خمینی
بعد از مذاکرات هسته ای متاسفانه در ذهن برخی از مسئولین مفهوم استکبار ستیزی کمرنگ شده است، تا جایی که برخی در رسانه هایشان به شعار مقدس" مرگ بر امریکا ، مرگ بر انگلیس و مرگ بر اسرائیل" حمله می‌کنند.
از طرفی دیگر بازگشایی سفارت انگلیس و مجوز فعالیت شبکه بی بی سی باعث شد که افرادی بر این باور برسند که سیاست نظام بر تعامل با غرب است.
در حالی که فارق از عملکرد دولت یازدهم، با نگاهی به سخنان امام خمینی(ره) و امام خامنه ای درمیابیم که روحیه استکبار ستیزی، اصلی مهم در شکل گیری انقلاب اسلامی و تداوم ان است و به هیچ عنوان این روحیه نباید تضعیف بشود.
از آنجائیکه رهبر معظم انقلاب در سخنرانی چهارده خرداد امسال به مسئله تحریف امام هشدار دادند، و در سخنرانی اخیرشان با دولتمردان یازدهم  با بیان صریحشان، خطر نفوذ دشمن را یاد اور شدند و فرمودند:"به نظر من کاری که علی‌العجاله باید کرد این است که در اتّخاذ مواضع انقلابی، باید صراحت داشت؛ یعنی رودربایستی نکنیم. مواضع انقلابی را، مبانی امام بزرگوار را صریح بیان کنیم، خجالت نکشیم، رودربایستی نکنیم، ترس نداشته باشیم و بدانیم که «وَ للهِ‌ جُنودُ السَّمٰواتِ وَ الاَرضِ وَ کانَ اللهُ عَزیزًا حَکیمًا».(۴) همه‌ی امکانات عالم و سنن عالم، جنود الهی هستند، میتوان آن جنود الهی را پشت سرِ خود قرار داد و به کمک خود کشاند با توکّل به خدا، با پیمودن راه خدا."
باید گفت این روزها دولت یازدهم هر چند کمرنگ در مقابل با شعار مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل واکنش نشان دهده است، اما در مقابل با شعار مرگ بر انگلیس سکوت پیشه کرده است، گویی میخواهدند ملت خیانت های انگلستان را در کشور به فراموشی بسپارد و با رویکردی جدید تعاملات بیشتری با این کشور داشته باشد.
 از همین رو  تصمیم گرفتیم سخنان امام خمینی(ره) در رابطه با انگلیس را از صحیفه امام استخراج کرده  تا مبادا در آینده عده ای بخواهند شخصیت و گفتمان امام راحل را تحریف نمایند
برای دیدن سخنان امام خمینی(ره)ادامه مطلب مراجعه نمائید..
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار
#2
*آمریکا و انگلیس دشمن شماره یک مردم ایران
ــخبرنگار رادیو تلویزیون آلمانکانال 1:[روزنامه ‏های خارجی در اینجا گزارش داده‏ اند که ایرانی‏ ها تنفری نسبت به امریکایی‏ها و انگلیسی‏ها دارند؛ این نقل قول درست است یا غلط؟ چه دلیلی برای این تنفر وجود دارد؟]
ــدقیقاً صحیح است! دولتهای امریکا و انگلیس آنقدر به ملت ما فشار آورده‏اند و اشخاص جنایتکار را تأیید کرده‏اند که کم‏کم موجب تنفر ملت ما شده است. البته شوروی هم دست کمی از آنها ندارد. من بارها توصیه کرده‏ام که دست از پشتیبانی دولت و شاه ایران بردارید و کاری نکنید که ملت ایران نسبت به ملتهای انگلیس و امریکا که در مقابل این روش دولتهای متبوعشان سکوت کرده‏اند بدبین شوند. و ما فعلاً امریکا و انگلیس و شوروی را دشمن شمارۀ یک مردم خود می‏دانیم؛ البته امریکا از همه بدتر است.
صحیفه جلد5 / شنبه 16 دی 1357
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار
#3
*قیام کردیم برای خروج از سلطه
راسل‏کرنمایندۀ پارلمان انگلیس ـ مجلس عوام ـ و عضو حزب کارگر: دربارۀ دولت انگلیس چه نظری دارید؟
امام: نظریات ما، بدبختیهای شرق عمدتاً ـ و ایران خصوصاً ـ از این سه دولت امریکا، انگلیس و شوروی است؛ و اینها هستند که رضاخان و محمدرضا را بر ما مسلط کردند؛ و ما می‏خواهیم از زیر سلطۀ آنها بیرون بیاییم. ملت قیام کرده است برای خروج از سلطه. چیزی را که یک ملت خواست، عملی خواهد کرد.
صحیفه جلد 5/  1 آبان 1357
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار
#4
*ظلمهای دولت انگلیس
 خبرنگار بی بی سی:[دولت بریتانیا هنوز هم به فرستادن سلاحهای خود مثل تانکها، راکتها و دیگر سلاحهای نظامی برای شاه ادامه می‏دهد. از نظر حضرت آیت‏اللّه‏ معنای این فرستادن اسلحه چیست؟]
ــما سالهای طولانی است که گرفتار این چیزها هستیم که دولت انگلیس به حکومت جائر ما همراهی می‏کند. از اول دولت انگلیس پدر این شاه را بر ما تحمیل کرد، و بعد هم که او خیانت به آنها کرد او را اخراج کردند. متفقین ـ که یکی‏شان انگلستان بود ـ محمدرضاشاه را بر ما تحمیل کردند و تحمیلات دولت انگلستان و ظلمهایی که به ملتهای ضعیف ـ که یکی از آنها ملت ماست ـ کرده‏اند، سابقۀ زیادی دارد و اینکه حالا هم به فرستادن سلاح و پشتیبانی از شاه ادامه می‏دهد، می‏خواهد سلطنت او ادامه پیدا کند و این ادامۀ جرمها و
جنایاتی است که او مرتکب شده و می‏شود. و اینها می‏خواهند دولت شاه را هرچه بیشتر نگه دارند و هر روزی که بر سلطنت باقی بماند روز مصیبت بزرگ ملت ماست.
صحیفه جلد5 /19 دی 1357
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار
#5
*مجرم خود باختگان ملی نما کمتر از امریکا و انگلیس نیست
ـ و از جمله چیزهایی که مانع دفاع مسلمین از کشورهایشان است، تبلیغات دامنه‏دار برای هر چه بزرگتر جلوه دادن قدرتهای خارجی است. در سابق از انگلیس، به دست به اصطلاح روشنفکران و تحصیلکردگان غربزده، یک غول ساخته شده بود و به دولت‏های بی‏اطلاع و ملتهای دربند تحمیل کرده بودند که اگر به یک فراش سفارتخانۀ انگلیس یک حرف درشت‏زده شود، ایران به باد فنا می‏رود! و پرچم سفارت بر سر خانۀ هر مجرمی که افراشته می‏شد از مجازات مصون می‏گشت. و اشارۀ سفیر انگلیس به دولت یا صدر اعظم، کافی بود برای اجرای اوامر و اطاعت بی چون و چرای او. و امروز از این دو قدرت، خصوصاً امریکا، در بلاد مسلمین همان غول را بسیار بزرگتر و شاخدارتر ساخته‏اند؛ و گمان می‏کنند اگر به یکی از این دو قطب گفته شود بالای چشمت ابروست، کشور از بین می‏رود! و با خیالهای خام و مقایسۀ عصر حاضر با عصرهای
گذشته و دامن زدن وابستگان غربزده به این نحو شایعه ‏ها، مسلمین را از دفاع بحق خود مأیوس نمودند. و جرم این خود باختگان ملی نما کمتر از مجرم اصلی نیست.
صحیفه جلد 18 / 12 شهریور1362
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار
#6
* کودتای نحس رضاخان به دست دولت انگلیس
سلام بر شما و سایر برادران. لابد قضایای ایران و مصیبتهایی که بر اهالی آنجا از طرف سلسلۀ پهلوی وارد شده و می‏شود اجمالاً شنیده‏اید. آنچه بر این ملت مظلوم می‏گذرد به حدی نیست که بتوانم تفصیل دهم. از اول کودتای نحس رضاخان به دست دولت انگلیس تاکنون، تمام ملت ایران در اختناق و رنج و درد به سر می‏برند؛ تمام ذخایر آنها را از قبیل نفت و غیره به طور غاصبانه به اجانب داده‏اند و نفعی از آن به ملت فقیر نرسیده و نمی‏رسد؛ کشتارهای عمومی و دسته‏ جمعی سالها است ادامه دارد.
صحیفه جلد5/ 4 آذر 1357
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار
#7
* امریکا و انگلیس از خون ملت ما تغذیه می‏کنند
از اظهارات پوچ دولت امریکا و انگلیس و شوروی مبنی بر پشتیبانی از شاه برای حفظ منافع خودشان نهراسید؛ که نمی‏هراسید. به شهادت تاریخ، هیچ قدرتی نمی‏تواند آتش قلب ملت مظلومی را که برای رسیدن به آزادی و استقلال قیام کرده است،….
……….گاهی شنیده می‏شود که در دانشگاه شعارهایی داده می‏شود که مورد استفادۀ رژیم است. باید جوانان ما بدانند که چین و شوروی، چون امریکا و انگلیس از خون ملت ما تغذیه می‏کنند. تقاضای من از شما که از شعارهایی که شخص شاه از آن استفاده می‏کند .

بپرهیزید و روی پای خود بایستید و به شرق و غرب گرایش نداشته باشید. فریب غارتگران بین‏المللی را نخورید. آنان که شما را در جریان این قبیل شعارها قرار می‏دهند از وابستگان رژیم هستند؛ از آنان احتراز کنید و به دوستان دیگر بپیوندید، و با شعار توحید و اسلام، دست دودمان پهلوی و گروه نفتخوار را از کشور خود قطع کنید، و به آغوش اسلام برگردید، که اسلام برخلاف ادعاهای کاذب مکاتب دیگر که سران آن همیشه گفته‏اند و عمل نکرده‏اند و با بردن منابع ایران، ما را در فقر و وابستگی قرار داده‏اند، به خواست تمام مردم محروم، جامۀ عمل می‏پوشاند. ما با آغوش باز از شما استقبال می‏کنیم و به شما خدمت می‏کنیم. اسلام برای نجات مستضعفین آمده است
صحیفه  جلد4/ 4 ابان 1357
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار
#8
*جنایات انگلیس و امریکا
ما می‏بینیم که این امریکا که امضا کرده است همین معنا را، این انگلستان که اینقدر از آن تعریف می‏کنند و از تمدنش تعریف می‏کنند و از دموکراسی بودنش تعریف می‏کنند، و این هم جز تبلیغات خود آنها و شیطنت خود آنها چیز دیگری نیست که با شیطنت و با تبلیغات اینها به مردم باور آورده‏اند که در رأس دموکراسیْ انگلستان است و مشروطیت به معنای حقیقی‏اش در انگلستان است، اینها به واسطۀ تبلیغاتی که داشتند به خورد مردم دادند این معنا را؛ و ما دیدیم که انگلستان با هندوستان، پاکستان و دوَل استعماری خودش چه کارها و چه جنایتها در آنجا کرده‏اند. و این همین امریکاست که می‏بینید در اسرائیلش که نگاه می‏کنیم ـ آنجا را به وجود آوردند ـ اینها با مسلمین چه کردند و دارند چه می‏کنند. چه جنایاتی به مسلمین، و خصوصاً شیعه، اینها چه جنایاتی کرده‏اند و دارند می‏کنند. از آن طرف یک مأموری هم گذاشته‏اند در مصر به اسم سادات، که این هم فعالیتهایش فعالیتهای استعماری است. و چند وقت پیش از این رفت به اسرائیل و حرفهای آنها را مثلاً چه بکند.
از آن طرف در این پنجاه سالی که ما یاد داریم، در این پنجاه سال عزای ایران، در این پنجاه سال مصیبت ایران که از این خاندان روسیاه به این ملت وارد شد، این انگلستانِ بشر دوستِ دموکراتِ امضا کنندۀ اعلامیۀ حقوق بشر، به حَسَب اقرار خودش، رضاشاه را به سلطنت رساندند. و قریب بیست سال ماها در زحمت بودیم و ملت اسلام در زحمت بود. و محو آثار شریعت را می‏خواست بکند. البته موفق نشد اما بنا بر این بود؛ برای اینکه هر صدایی که از آن بوی اسلام می‏آمد، هر تبلیغی که از آن بوی اسلام می‏آمد، درِ آن بسته شده بود.
و این امریکایی که امضا کرده است این اعلامیۀ حقوق بشر را، بر ما مسلط کرده است، بر ایران مسلط کرده است یک آدمی را که خَلَف صالحی است از برای آن پدر. این شاه موجود ما در این مدتی که در رأس حکومت بوده است و ایران را به صورت یک
مستعمرۀ رسمی برای امریکا در آورده است، چه جنایاتی در این خدمت کرده است. این پدر و پسر به واسطۀ نصب آنهایی که حقوق بشر را، اعلامیۀ حقوق بشر را امضا کرده‏اند، آنها این جنایات را بر ماها وارد کرده‏اند. امضا کنندگان اعلامیۀ حقوق بشر هستند که این بشر را اینطور در زحمت[انداخته]و اینطور اختناق از برای بشر پیش آورده‏اند، که ما بعضی‏اش را مشاهده کردیم و بعضی‏اش را شنیدیم. و با شنیدن که نمی‏شود انسان درست بفهمد. شما حالا می‏شنوید که در زمان رضاخان به ملت چه گذشت؛ اما آنی که خود ملت احساس کرده است و لمس کرده است شما نمی‏توانید این معنا را درست بدانید که اینی که احساس کرده، لمس کرده است؛ و ملت ایران از این آدمها چه دیده. شما حالا لمس می‏کنید. البته لمسِ به این معنا؛ اینجا هستید.
صحیفه جلد 3/ 29 بهمن 1356
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار
#9
*باید قطع رابطه ایران با امریکا راجشن بگیریم
ملت شریف ایران، خبر قطع رابطه بین ایران و امریکا را دریافت کردم و اگر کارتر درعمر خود یک کار کرده باشد که بتوان گفت به خیر و صلاح مظلوم است، همین قطع رابطه است. رابطه بین یک ملت بپا خاسته برای رهایی از چنگال چپاولگران بین‏المللی با یک چپاولگر عالَمخوار، همیشه به ضرر ملت مظلوم و به نفع چپاولگر است. ما این قطع رابطه را به فال نیک می‏گیریم؛ چون که این قطع رابطه دلیلی بر قطع امید امریکا از ایران است. ملت رزمندۀ ایران این طلیعۀ پیروزی نهایی را که ابرقدرت سفاکی را وادار به قطع رابطه ـ یعنی خاتمه دادن به چپاولگریها ـ کرده است، اگر جشن بگیرد حق دارد. ما امیدواریم که نابودی سرسپردگانی مثل سادات و صدام حسین بزودی انجام گیرد و ملتهای شریف اسلامی به این انگلهای خائن، آن کنند که ملت ما با محمدرضای خائن کرد؛ و به دنبال آن برای آزاد زیستن و به استقلال تمام رسیدن، قطع روابط با ابرقدرتها خصوصاً امریکا نمایند. من کراراً گوشزد نموده‏ام که رابطۀ ما با امثال امریکا، رابطۀ ملت مظلوم با جهانخواران است.
شما ای ملت عزیز! که برای رضای خداوند متعال، با بانگ «اللّه‏ اکبر» بر دشمنان خود چیره شدید و آزادی و استقلال را به دست آوردید، با اتکال به خداوند تعالی و حفظ وحدت کلمه مهیا باشید برای رو در رویی دشمنان اسلام و دشمنان مستضعفین؛ شما به خواست خدای تعالی پیروز هستید و بر مشکلات غلبه خواهید کرد. صدام حسین که
همچون شاه مخلوع چهرۀ قبیح غیراسلامی و انسانی خود را نشان داده و به هدم اسلام و حوزۀ مقدسۀ نجف کمر بسته و با مسلمانان مظلوم برای رضای کارتر، آن کند که مغول کرد، و با علمای اسلام خصوصاً حضرت آیت‏اللّه‏ آقای سیدمحمدباقر صدر، آن کند که رضاخان و محمدرضا پهلوی با علما و روحانیون و سایر طبقات کردند، باید بداند که با این اعمال ضداسلامی، گور خودش و رژیم تحمیلی غیرانسانی و غیرقانونی بعث را با دست خود می‏کند.
صحیفه جلد12 / 19 فروردین 1359
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار
#10
*استقلال ما را فروختند، و باز هم چراغانی کردند!
من تأثرات قلبی خودم را نمی‏توانم اظهار کنم. قلب من در فشار است. این چند روزی که مسائل اخیر ایران را شنیده‏ام خوابم کم شده است[گریۀ حضار].ناراحت هستم[گریۀ حضار]. قلبم در فشار است[گریۀ حضار]. با تأثرات قلبی روزشماری می‏کنم که چه وقت مرگ پیش بیاید[گریۀ شدید حضار]. ایران دیگر عید ندارد[گریۀ حضار]. عید ایران را عزا کرده‏اند[گریۀ حضار]؛ عزا کردند و چراغانی کردند[گریۀ حضار]؛ عزا کردند و دسته‏جمعی رقصیدند[گریۀ حضار]. ما را فروختند، استقلال ما را فروختند، و باز هم چراغانی کردند؛ پایکوبی کردند. اگر من به جای اینها بودم این چراغانیها را منع می‏کردم؛ می‏گفتم بیرق سیاه بالای سر بازارها بزنند[گریۀ حضار]؛ بالای سر خانه‏ها بزنند؛ چادر سیاه بالا ببرند. عزت ما پایکوب شد؛ عظمت ایران از بین رفت؛ عظمت ارتش ایران را پایکوب کردند.
در یکی از کتابهای تاریخی که امسال به طبع رسیده است و به بچه‏های ما تعلیم می‏شود این است که، بعد از اینکه یک مسائل دروغی را نوشته است، آخرش نوشته است که معلوم شد که قطع نفوذ روحانیت، قطع نفوذ روحانیون، در رفاه حال این ملت مفید است! رفاه حال ملت به این است که روحانیون را از بین ببرند! همین طور است. اگر نفوذ روحانیون باشد نمی‏گذارد این ملتْ اسیر انگلیسْ یکوقت باشد؛ اسیر امریکا یکوقت باشد. اگر نفوذ روحانیین باشد نمی‏گذارد که اسرائیل قبضه کند اقتصاد ایران را! نمی‏گذارد که کالاهای اسرائیل در ایران بدون گمرک فروخته بشود! اگر نفوذ روحانیین باشد نمی‏گذارد که اینها سر خود یک همچو قرضۀ بزرگی را به گردن ملت بگذارند. اگر نفوذ روحانیون باشد نمی‏گذارد این هرج و مرجی که در بیت‏المال هست بشود. اگر نفوذ روحانیین باشد نمی‏گذارد که هر دولتی هر کاری می‏خواهد انجام بدهد ولو صددرصد بر ضد ملت باشد.
قیام علیه تصویب لایحۀ کاپیتولاسیون و اعلام عزای عمومی/صحیفه امام جلد 1/ 4 آبان 1343
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چرا تصویر امام و رهبری در آمریکا ممنوع است؟ ADMIN 0 75 ۱۳۹۹-۷-۴، ۰۴:۳۵ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  +50 جمله قصار از امام خامنه ای درباره جنگ نرم شهدا و انقلاب ADMIN 5 109 ۱۳۹۹-۶-۶، ۰۵:۳۷ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  من دست از خمینی بر نمی دارم ADMIN 10 146 ۱۳۹۹-۶-۱، ۰۶:۳۲ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  خاطرات جالب محافظ امام خمینی ADMIN 0 137 ۱۳۹۹-۳-۱۷، ۰۸:۲۵ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  نقش امام خامنه ای در حل چالش ها ADMIN 0 105 ۱۳۹۹-۲-۲۸، ۰۵:۱۷ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  جملاتی که امام خمینی هرگز نگفتند ADMIN 0 124 ۱۳۹۹-۱-۱۹، ۰۷:۴۸ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  روایتی جالب از دیدارهای امام خامنه ای با خانواده شهدای ارامنه ADMIN 3 765 ۱۳۹۳-۱۰-۲۴، ۰۶:۳۲ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  پيام حضرت امام ‏خميني بمناسبت شهادت دكتر چمران ADMIN 0 564 ۱۳۹۳-۸-۱۶، ۰۶:۰۸ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  نامه ی عاشقانه امام خمینی ADMIN 0 1,182 ۱۳۹۱-۳-۱۵، ۰۳:۰۸ عصر
آخرین ارسال: ADMINکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان