امتیاز موضوع:
  • 104 رأی - میانگین امتیازات: 2.77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سید خراسانی

#1
«سید خراسانی» نام شخصی است که به روایت شیعیان در هنگام ظهور امام دوازدهم شیعیان از ایران برای یاری او به جنگ با سفیانی می‌رود.

گروهی از موعودگرایان معتقدند آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی،‌‌ همان «سید خراسانی» است که در روایات متعدد شیعی به نام آن اشاره شده است.

قائلان به «سید خراسانی» بودن علی خامنه‌ای در یک سال گذشته با تطبیق ده‌ها روایت معتبر و نامعتبر شیعی با شرایط کنونی ایران و جهان، تلاش گسترده‌ای برای اثبات مدعای خود آغاز کرده‌اند.

اوج این تلاش‌ها به سفر آبان ماه رهبر جمهوری اسلامی به شهر قم باز می‌گردد که در این سفر تبلیغات گسترده‌ رسمی و غیر رسمی در «سید خراسانی» معرفی کردن وی صورت گرفت.

[تصویر:  1304182372_1_e99a7b615c.jpg]باورمندان به «سید خراسانی» بودن علی خامنه‌ای به طور مشخص «تبار حسنی داشتن»، «خراسانی بودن»، «جراحت دست راست»، «داشتن لشکر مجهز» و «صبیح‌الوجه بودن» را مهم‌ترین دلایل در اثبات مدعای خود اعلام می‌کنند.

آن‌ها در استدلال‌های خود تلاش می‌کنند شرایط کنونی ایران و جهان را‌‌ همان شرایطی توصیف کنند که در روایات شیعی به «عصر پیش از ظهور» مشهور است.

در این میان گروهی از روحانیون تندروی هوادار رهبر جمهوری اسلامی نیز در یک سال گذشته در برخی سخنرانی‌های خود مستقیم و غیرمستقیم به موضوع «سید خراسانی» بودن علی خامنه‌ای اشاره کرده‌اند.

آن‌ها همچنین ادعا می‌کنند شخص رهبری نیز از «سید خراسانی» بودن خود آگاه است، اما ترجیح می‌دهد در این خصوص سکوت کند.

این دسته از موعودگرایان همچنین اعتقاد دارند محمود احمدی‌نژاد براساس روایات شیعی‌‌ همان «شیعب‌بن صالحی» فرمانده لشکر «سید خراسانی» است.

برای نخستین‌بار در سال ۱۳۸۴ بود که فردی به نام حسین سجادی در کتابی به نام «دهه هشتاد، دهه ظهور انشاءالله» از محمود احمدی‌نژاد به عنوان «شعیب‌بن صالح» نام برد.

چندی بعد در لبنان فردی به نام شادی فقیه در کتابی به نام «احمدی‌نژاد و انقلاب جهانی پیش رو»‌‌ همان ادعای حسین سجادی را مطرح کرد.

این کتاب در سال ۲۰۰۶ توسط انتشارات دارالعلم در لبنان و به زبان عربی منتشر شده است.

بحث سید خراسانی بودن علی خامنه‌ای و شعیب‌بن صالح بودن محمود احمدی‌نژاد در حال حاضر به طور مشخص از سوی وب‌سایتی به نام «ظهور بسیار نزدیک است» دنبال می‌شود.

همچنین «آینده روشن» وابسته به موسسه پژوهشی «آینده روشن» مهم‌ترین وب‌سایتی است که از سال ۱۳۸۴ و با محوریت «موعودگرایانه» آغاز به کار کرده است.

وب‌سایت «موعود» از دیگر رسانه‌های محافظه‌کاران است که در زمینه «موعودگرایی» فعالیت می‌کند. این وب‌سایت توسط موسسه فرهنگی موعود اداره می‌شود.

مهدویت، منجی‌گرایی، موعود گرایی و ارا ئه مباحث معرفتی درباره امام دوازدهم شیعیان در زمره مهم‌ترین موضوعات مورد توجه این مؤسسه قرار دارد.

در فهرست پیوند‌های وب‌سایت «موعود» بیش از ۷۰ سایت اینترنتی و حدود ۴۰ وبلاگ وجود دارد که اغلب فعالیت‌های آن‌ها در فضای مجازی مربوط به امام دوازدهم شیعیان است
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار
#2
سلام فرزندان ایران سلام فرزندان جوین
هر کی شک داره بگه
[مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.]
[مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.]
[مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.]
پاسخ اخطار


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان