امتیاز موضوع:
  • 36 رأی - میانگین امتیازات: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

شب قدر؛ شب تعهد انسان برای بازگشت به خویشتن خویش

#1
گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو؛ خداوند در شب های قدر مهربانتر از همیشه است، تنها باید بساط اشک راه انداخت و به چشم ها باید گفت که ببارید چشم های روسیاه من، شاید که اشک ها، آبروی از دست رفته تان را بازگرداند، امشب شما وظیفه سنگینی دارید، باید هر چه توان دارید در طبق اخلاص بگذارید، شما باید جور تمام تن را بکشید.
به حال دستانم گریه کنید؛ به حال پاهای ناتوانم گریه کنید، که فردا، بر پل صراط، نلغزند، به حال شانه هایم گریه کنید که زیر بار سنگین گناه هانم در حال شکستن هستند، امشب، خدا به این اشک ها پاداش می دهد، این قطره های حقیر، کارهای بزرگی می کنند، این اشک ها، خاموش کننده شعله های خشمی هستند که قرار است تنم را به آتش بکشند، ببارید، ای چشم های روسیاه من که من به امید این ناله زدن ها دل به دریا زده ام و گرنه، دستانم تهی است و شرمساری ام را حدی نیست.
شب های قدر بهترین فرصت برای نزدیکی به خدا و آمرزش گناهان است
حجت الاسلام سید مهدی قریشی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه شب های قدر را بهترین فرصت برای نزدیکی به خدا و آمرزش گناهان برشمرد.
وی با اشاره به فضایل شب های قدر بیان داشت: اعمال مختلفی را برای این شب ها توصیه کرده اند که از جمله آنها می توان به  زیارت قبر امام حسین (ع) و خواندن دو رکعت نماز مخصوص این شب اشاره کرد که در روایت نبوى (ص) آمده است که از جاى خود برنخیزد تا حق تعالى او را و پدر و مادرش را بیامرزد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه گفت: وقتی انسان قرآن را بالای سر خود قرار می دهد و دعای بک یا الله را قرائت و 10 مرتبه خدا را به ذات مقدسش و چهارده معصوم (ع) قسم می دهد از خداوند می خواهد تا او را از اهل نجات قرار دهد.
قریشی خواندن دعای جوشن کبیر را از پرفضیلت ترین دعاها در این شب ها عنوان کرد و افزود: شب های قدر بهترین فرصت برای استغفار از درگاه خداوند متعال است.
وی تصریح کرد: بهترین خواسته از خداوند در شب های قدر مغفرت و بخشش از درگاه خداوند است تا خداوند مقدرات سال بعد وی را خیر گرداند.
جوانان در شب های قدر برای ظهور امام زمان (عج) زیاد دعا کنند
حجت الاسلام کیومرزی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد آذربایجان غربی گفت: ماه رمضان ماه رحمت است و درهای رحمت خداوند در این ماه بطور ویژه برای بندگان باز است.
وی با اشاره به اینکه شب های قدر بهترین فرصت برای توبه و استغفار است، افزود: بهترین اعمالی که در این شب ها زیاد سفارش شده غسل گرفتن و شب زنده داری است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد آذربایجان غربی خواندن قرآن و تدبر و دقت در آیات آن را از افضل ترین اعمال عنوان کرد و بیان داشت: سوره های قدر، رم، عنکبوت، یاسین و دخان از جمله سوره هایی است که باید در این شب ها خوانده شود.
حجت الاسلام کیومرزی قرآن به سرگرفتن و متصل شدن به اهل بیت پیامبر(ع) را از مهمترین اعمال در لیالی قدر دانست و تصریح کرد: خواستن حاجت از خداوند نوعی عبودیت است و بیانگر این است که ما بندگان در برابر خداوند ضعیف هستیم.
وی ادامه داد: در شب های قدر که از آن به عنوان قلب ماه رمضان یاد شده است دانشجویان وجوانان از خداوند بخواهند تا توان صبر در برابر گناه و ترک معصیت را داشته باشند و برای زندگانی، ازدواج، عاقبت بخیری خودشان دعا کنند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: جوانان به عنوان قشری که دلهایشان پاک است، در این شب های قدر برای ظهور امام زمان (عج) بیشتر دعا کنند.

[مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.]
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  توصیه های16 گانه‌ی امام خمینی برای خودسازی ADMIN 0 70 ۱۳۹۹-۶-۲۸، ۱۰:۱۹ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  20 دعا برای شفای مریض ADMIN 4 744 ۱۳۹۹-۶-۲۱، ۰۷:۵۰ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  دعا برای دریافت طلب ، برگشت قرض و امانتی ADMIN 4 83 ۱۳۹۹-۶-۲۱، ۰۵:۳۶ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  7 دلیل برای چرا به نامحرم نگاه نکنیم؟ ADMIN 1 161 ۱۳۹۹-۶-۱۲، ۰۵:۰۲ عصر
آخرین ارسال: aroosak
  9 گام برای داشتن رمضان شاد ADMIN 0 149 ۱۳۹۹-۲-۳، ۰۸:۲۵ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  توصیه های حاج آقای قرائتی برای روزهای کرونایی ADMIN 0 133 ۱۳۹۸-۱۲-۲۴، ۰۲:۵۶ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  توصیه آیت الله وحید خراسانی برای دفع کرنا ADMIN 0 128 ۱۳۹۸-۱۲-۱۱، ۰۶:۳۶ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  چنددعا برای ایمنی از بلا گرفتاری ADMIN 0 121 ۱۳۹۸-۱۲-۱۱، ۱۲:۲۵ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  ۵ نکته مهم برای انتخاب آتلیه عروس photofashion 0 684 ۱۳۹۴-۹-۱۶، ۰۳:۰۷ عصر
آخرین ارسال: photofashion
Rainbow دستورالعمل امام خمینی برای خودسازی ADMIN 0 669 ۱۳۹۳-۱۲-۲۴، ۰۹:۵۴ صبح
آخرین ارسال: ADMINکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان