امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شرایط تحصیل در کانادا
#1
امروزه بسیاری از افراد خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر در سطح جهانی هستند. دانشگاه های کشور کانادا از جمله دانشگاههایی است که به دلیل اعتبار جهانی و رفاه اجتماعی بیشترین متقاضی مهاجرت را دارد. کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد و بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان است و در مقایسه با دیگر کشورها جمعیت کمی دارد و از جمله مهاجرپذیرترین کشورهااست. به دلیل سطح علمی وآموزشی عالی دراین دانشگاه ها، هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشند.
اگر شما هم خواهان مهاجرت تحصیلی به کانادا هستید همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر از معتبرترین موسسات اعزامدانشجو به خارج از کشور با همکاری وکیل مهاجرت به کانادا واقع در تهران و شیراز راهنمای شما عزیزان می باشند. از نظر سازمان ملل،کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی ، تحصیل و حتی زندگی می باشد. دانشگاه های کانادا از سطح علمی بسیار بالایی برخوردارند و اغلب دانشگاه ها از یک هیئت علمی با برترین رتبه های علمی و تجربی جهت راهنمایی بهتر دانشجویان در راستای تحصیلی بهتر در سطح جهانی استفاده میکنند.
عزیزانی که موفق به کسب بورسیه تحصیلی در کشور کانادا می شوند میتوانند از شرایط تحصیل رایگان در کانادا و در این دانشگاه ها استفاده کنند، از شهرهای مهم کانادا میتوان به تورنتو، ونکور، مونتریال، کلگدی، ادمونتون، کبک و لوتاوا اشاره کرد. راه های مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای کار در کانادا ، سرمایه گذاری و تحصیل در کانادا می باشد، بنابراین اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری ، کار و تحصیل صورت می پذیرد.
شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا تا مقطع دیپلم به صورت اجباری می باشد که دانش آموزان بعداز گذراندن این 12 سال تحصیلی موفق به اخذ مدرک دیپلم می شوند و می توانند وارد دانشگاه شوند بنابراین فرد برای ادامه تحصیل می بایست شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه ها را داشته باشد. در کالج ها رشته های کاربردی و فنی و حرفه ای تدریس میشود و زبان تحصیل آنان انگلیسی نیز می باشد در واقع تحصیل در کانادا در این مقطع به زبان انگلیسی میباشد و در پایان به دانشجویان مدرک فارغ التحصیلی کالج داده میشود. در این دانشگاه ها مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا گذرانده میشود و مدرک علمی دانشگاه به دانشجویان اعطا می شود.
از شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های کانادا معدل و نمرات سال آخر دبیرستان دانش آموزان است. زبان تدریس در اغلب دانشگاه های کانادا انگلیسی و از این رو دانشجویان میبایست مدرک زبان آیلتس حداقل 6 را داشته باشند. یکی از دانشگاه های کانادا دانشگاه کبک می باشد که بیش از 87000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.
مقاطع تحصیلی در کشور کانادا
شرایط تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی کانادا
برای تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا متقاضی میبایست مدرک دیپلم با معدل حداقل 14 را داشته باشد البته پذیرش در بعضی رشته های تحصیلی در دانشگاه های ممتاز نیازمند معدل بالای 15 میباشد لذا داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 یا تافل جهت پذیرش در دانشگاه الزامی است. لازم به ذکر است دانشجویانی که مدرک زبان ندارند میبایست دوره های آموزشی زبان انگلیسی را در دانشگاه سپری کنندکه ممکن است یک یا دو ترم زمان ببرد زیرا تحصیل درکانادا بدون مدرک زبان دانشجویان را با مشکل مواجه میسازد لذا پیشنهاد همکاران ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر این است که متقاضیان عزیز در کشور مبدا مدرک زبان خود را بگیرند بنابراین شما میتوانید با مراجعه به موسسه حقوقی توسعه گران مهر در شهر شیراز و شرکت در کلاس های زبان در کمترین زمان ممکن مدرک زبان خود را دریافت نمایید.
هزینه تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا در سال مبلغی حدود 14000 تا 18000 دلار میباشد که این مبلغ با توجه به دانشگاه متغیر است. در مقطع لیسانس ،دانشجویانی که معدل بالا دارند کمک هزینه تحصیلی بین 1500 تا 9000 دلار در سال را دریافت میکنند.
در مقطع فوق لیسانس هزینه های تحصیل برای هرسال بیش از 6000 تا 9000 دلار میباشد که البته در این مقطع برای دانشجویان بین المللی و دانشجویانی که مدرک دانشگاهی کشورهایی غیر از آمریکا و کانادا را دارند گرفتن کمک هزینه تحصیلی و پرداخت هزینه زندگی دانشجویی در کانادا بسیار مشکل است.
شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد کانادا
دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های کانادا می بایست مدرک کارشناسی 4 ساله با معدل بالای 14 و توصیه نامه از اساتید مقطع لیسانس خود و مدرک زبان تافل یا آیلتس 6.5 را داشته باشند. لازم به ذکر است که اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد برای آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان ندارند در اغلب موارد امکان پذیر نمی باشد. در اکثر دانشگاه های کانادا به دانشجویان مقطع فوق لیسانس کمک هزینه تحصیلی داده نمی شود البته در برخی از دانشگاه ها با توجه به شرایط دانشجو بعد از طی کردن سال اول تحصیلی یا در بعضی مواقع از همان سال اول به دانشجو کمک هزینه تحصیلی داده میشود.
دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه های کانادا دارند میبایست مدرک زبان آیلتس 7 را داشته باشند. سالانه به 1000 نفر از دانشجویان مقطع دکترا اقامت دائم کانادا داده می شود که می توانند در ارگان های دولتی کانادا مشغول به کار شوند به همین دلیل متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکترای کانادا بسیارند. دانشجویان در این مقطع میتوانند از کمک هزینه های تحصیلی بهره مند شوندهمچنین دانشجویان ابتدا میبایست جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترای کانادا محل تحصیل خود را انتخاب کنند در غیر این صورت در اغلب مواقع پرونده دانشجو توسط هیئت علمی دانشگاه رد میشود.
در کشور کانادا اغلب دانشگاه ها به صورت خصوصی میباشند و هزینه هایتحصیل در کانادا با توجه به محل تحصیل متغیر میباشد که بالاترین هزینه ها مربوط به شهر اونتاریو و کمترین هزینه ها مربوط به شهر کبک میباشد اما به طور کلی هزینه ها حدود 14000 تا 22000 درسال میباشند.
تحصیل دکترا در کانادا
دانشجویان در اکثر رشته ها برای اخذ مدرک حداقل به سه سال تحصیلی تمام وقت نیاز دارند، اما برخی از دانشجویان برای مدت طولانی تری _حداکثر به مدت شش سال _به ادامه تحصیل می پردازند .
در اکثر موارد برای دسترسی به یک برنامه تحصیلی استاندارد دکترای کانادایی به یک مدرک کارشناسی ارشد نیاز است. با این حال، برخی از دانشگاه ها دوره های کارشناسی ارشد و دکترای پیوسته را ارائه می دهند که با یک یا دو سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آغاز می شود. این برای دانشجویانی که مستقیما از مقطع کارشناسی وارد مقطع کارشناسی ارشد می شوند مناسب است اما زمان بیشتری برای تکمیل دوره دکترا نیاز است.
تحصیلات دکتری در کانادا با انگلیس ،نسبت به ایالات متحده مشابه تر است. دکترای آمریکایی به طور معمول با یک یا دو سال با کلاس های اموزشی و امتحانات شروع می شود ؛قبل از اینکه دانشجو موضوع پایان نامه خود را ارائه دهد، در حالی که دکترای کانادایی اغلب از ابتدا با تمرکز بر تحقیق و پژوهش اغاز می شود.
واحدهای درسی اغلب بر مهارت های کلیدی مانند تکنیک های تحقیق عملی و اصول روش شناختی یا آموزش های مفید مازاد در زمینه هایی نظیر آموزش، ارائه یا نشریه متمرکز می باشد. بعضی از برنامه های تحصیلی دکترا نیز دوره های کارآموزی و حرفه ای را ارئه می دهند.
به طور کلی، دانش آموزان این واحدها را در اولین سال دکترای خود ،پیش از شروع تحقیق و نوشتن پایان نامه دکترای می گذرانند.
در بعضی موارد یک دانشگاه ممکن است از دانشجویان دکترای خود در پایان یک یا دو سال اول تحصیلی شان امتحان جامع بگیرد. این آزمون دانش عمومی دانشجویان در رشته تحصیلی خود پیش از شروع تحقیقات تخصصی می سنجد. این تقریبا شبیه به ارتقاء MPhil یا بررسی تایید کننده است که در دانشگاه های انگلستان استفاده می شود.
رشته های پر در آمد و مورد نیاز در کانادا
در کالج ها اغلب رشته های فنی حرفه ای ، مهندسی تخصصی و کاربردی در دوره های کوتاه مدت برگذار میشود. بعضی از رشته های تحصیلی در کالج ها تا مقطع لیسانس نیز ارائه میشوند که این مقطع یا در خود کالج تکمیل میشود یا با همکاری یکی از دانشگاه ها برگزار می گردد.
افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در کالج های کانادا هستند میبایست حداقل مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند البته کسانیکه مدرک زبان ندارند ابتدا میبایست دوره آموزش زبان را سپری کنند که شهریه سالانه دوره های آموزش زبان حدود 10000 تا 11000 دلار میباشد. شهریه تحصیل در دوره های کالج حدود 12000 تا 14000 دلار در سال است و هزینه زندگی حدود 800 تا 1200 دلار در ماه میباشد.
دانشجویانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا شده اند میتوانند به صورت پاره وقت در دانشگاه ها مشغول به کار شوند و یا قادرند20 ساعت در هفته درمحیط خارج از دانشگاه کار کنند. البته از سال دوم به بعد میتوانند به صورت تمام وقت مشغول به کارشوند.
هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس
دانشجویانی که موفق به اخذ تابعیت کانادا شده اند و اقامت تحصیلی کانادا را گرفته اند، می توانند در خوابگاه های دانشجویی مربوط به دانشگاه ها یا در پانسیون ها اقامت داشته باشند یا می توانند بیرون از محیط دانشگاه ها یک واحد کامل یا یک اتاق اجاره کنند. دانشجویانی که تمایل به اقامت در خوابگاه های دانشگاه را دارند با توجه به امکانات خوابگاه ماهانه مبلغی حدود 300 تا 700 دلار را می بایست پرداخت کنند. دانشجویانی که اقامت در پانسیون ها را انتخاب میکنند با توجه به محل پانسیون و برخی خدمات میبایست در ماه حدود 700 دلار پرداخت کنند و دانشجویانی که خارج از دانشگاه یک اتاق با سرویس مشترک یا یک واحد کامل اجاره می کنند با توجه به محل اقامت ، ماهانه میبایست مبلغی حدود 400 تا 900 دلار بابت اجاره پرداخت کنند لذا اغلب آنان تمایل به داشتن همخانه دارند تا هزینه هایشان را کاهش دهند.
نکته قابل توجه این است که اگر شما یک فرد خارجی باشید و فرزند شما در کانادا به دنیا بیاید شما مقیم دائم کانادا محسوب نمیشوید و اقامت از طریق تولد فرزند دائم نمی باشد.
دانشگاه های پزشکی کانادا از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه ها در سطح جهان است ودانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی میتوانند درتمامی کشورهای جهان مشغول به کارشوند یا تحصیل پزشکی ودندانپزشکی در کانادا خودرا در دوره های تخصصی تکمیل نمایند.
انواع بورسیه های کانادا
بورسیه تحصیل در کانادا
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
بهترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۱۸
در زیر به برخی از دانشگاه های ممتاز کشور کانادا اشاره میکنیم:
University of Alberta
University of Calgary
University of Ottawa
University of Toronto
University of waterloo
University of western Ontario
Mc gill university
Mc master university
ویزای دانشجویی و تحصیلی کانادا
به دلیل به روز شدن شرایط اخذ ویزای تحصیلی ، باید به دنبال مشاوره به روز باشید. مشاورین موسسه بین المللی رابین در دفاتر تهران و مشهد پاسخگوی سوالات شما هستند.
کالج داوسون
برای تحصیل در کانادا، باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید که به عنوان یک ویزای دانشجویی کانادایی برای مدت اقامت شما عمل می کند. اگر دوره یا برنامه تحصیلی شما شش ماه یا کمتر به طول بینجامد نیاز به ویزا ندارید.با این وجود بهتر است پیش از ورود به کانادا به هر دلیلی درخواست ویزا کنید – در غیر این صورت اگر تصمیم بگیرید که تحصیلات خود را در برنامه تحصیلی دیگری ادامه دهید، باید کانادا را برای درخواست ویزای تحصیلی ترک کنید و از طریق دفاتر اخذ ویزا اقدام کنید.
زمانی که ویزای تحصیل خود را دریافت کردید، می توانید در صورت تصمیم به ادامه تحصیل ویزای خود را در داخل کانادا تمدید کنید. ویزای تحصیل به دانشجویان تمام وقت که در یک دانشگاه ثبت نام کرده اند، این امکان را می دهد که به صورت پاره وقت در محوطه دانشگاه کار کنند. همچنین می توانند در خارج از محوطه دانشگاه عنوان همکار یا کارآموز مشغول به کار شوند و یا در کانادا اقامت دائم بگیرند و یا پس از فارغ التحصیلی در آنجا کار کنند.
کالج سنکا
مدارک کلی اخذ ویزای تحصیلی کانادا
گذرنامه
عکس در اندازه عکس گذرنامه
نامه پذیرش بدون قید و شرط
رسید شهریه
نامه کمک هزینه تحصیلی (در صورت وجود)
هر مکاتبه مربوط به دانشگاه
مدارک مالی
مدارک علمی
نمرات آزمون
گواهی سابقه کار (درصورت وجود)
گزارش پزشکی (اگر قبلا انجام شده).
اگر شما هم خواهان اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا هستید و شرایط مهاجرت کانادا رادارید میتوانید با تحویل مدارک خود که شامل مدرک زبان، کپی و اصل مدارک تحصیلی، 2 قطعه عکس پاسپورتی، اصل و کپی پاسپورت، کپی و اصل شناسنامه، مدارک اثبات پشتوانه مالی و در صورت اشتغال به کار مدارک مربوط به سوابق کاری و نامه اشتغال به کارمیباشد به وکلای مجرب ما در موسسه توسعه گران مهر در کمترین زمان و به صورت تضمینی ویزای تحصیلی کشور کانادا را دریافت نمایید.
پاسخ
#2
درباره ی کالج دولتی ونکوور کانادا (VCC)
کالج ونکوور(Vancouver Community College )، یک کالج عمومی است که در شهر ونکوور، استان بریتیش کلمبیا ی کانادا واقع شده است. این کالج در سال 1965 میلادی تاسیس شده است و بزرگترین و قدیمی ترین کالج دولتی در بریتیش کلمبیا می باشد که بیش از 140 گواهینامه و دیپلم در رشته های مختلف ارائه می دهد. کالج ونکوور در هر سال ظرفیت پذیرش بیش از 26000 دانشجو از سراسر جهان را دارد که 8 درصد آن دانشجویان بین المللی می باشند.
اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید، فرم ارزیابی تحصیلی را تکمیل فرمائید.
رنکینگ کالج دولتی ونکوور کانادا (VCC)
رتبه ی7351 ام جهان در سیستم رتبه بندی Web of Universitiesسال 2017
رتبه 117 ام کشور کانادا در سیستم رتبه بندی Web of Universitiesسال 2017
دانشکده های کالج دولتی ونکوور کانادا (VCC)
دانشکده آموزش و پرورش
دانشکده موسیقی
شرایط تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از کالج دولتی ونکوور کانادا (VCC)
مدرک دیپلم یا مدرک پیش دانشگاهی مورد تایید کشور کانادا
ارسال رزومه
اثبات مهارت در زبان انگلیسی
تحصیل در خارج از کشور
* دوره های ارائه شده در این کالج دوره های دیپلما و سرتیفیکیت می باشند، که پیش نیاز دوره دیپلما مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، و ‌پیش نیازدوره سرتیفیکیت صرفا مدرک دیپلم میباشد.
* پذیرش در برخی از رشته های این کالج مانند موسیقی، رقص، بهداشت دندان، فناوری دندانپزشکی ، ارتباطات بصری طراحی ، طراحی مد و طراحی جواهرات و اشیای قیمتی بر اساس قبولی در آزمون ورودی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط پذیرش با مشاوران موسسه ی رابین تماس بگیرید.
مهارت زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش از کالج دولتی ونکوور کانادا (VCC)
مدرک تافل با حداقل نمره 80 (آزمون مبتنی بر اینترنت)
مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5
مدرک CLBPT با حداقل نمره 7 در هر بخش
گذراندن دوره زبان انگلیسی حداقل English10 (جهت صلاحیت در خواندن و نوشتن
* رشته های مختلف ارائه شده در کالج ونکوور به مهارت های زبان انگلیسی متفاوتی نیاز دارند، متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانند با مشاورین موسسه ی ویزاوندیال تماس بگیرند.
ددلاین اپلای در کالج دولتی ونکوور کانادا (VCC)
مهلت پذیرش در کالج ونکوور با توجه به رشته تحصیلی متفاوت می باشد. برای آگاهی از تاریخ دقیق ثبت نام در هر رشته با موسسه ی رابین تماس بگیرید.
هزینه ها و شهریه ی دانشجویان بین المللی کالج دولتی ونکوور کانادا (VCC)
شهریه کالج ونکوورکانادا بین ۸۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار در سال متغیر میباشد. دانشجو در طول دوران تحصیل در کالج باید هزینه بیمه درمانی خود را نیز پرداخت نماید. مبلغ 1500 دلار قبل از ورود به کالج از متقاضی اخذ می گردد. با تماس با موسسه رابین می توانید از جزئیات دقیق هزینه ها و شهریه های هر رشته مطلع شوید.
بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی کالج دولتی ونکوور کانادا (VCC)
جوایز و کمک هزینه های تحصیلی متعددی برای کمک به دانشجویانی درحال تحصیل در VCC هستند، در نظر گرفته شده است که اغلب این جوایز و کمک هزینه های از طرف بنیاد کالج ونکوور و اهداکنندگان دولتی می باشد.
کمک هزینه های مالی جهت زندگی در کانادا: این کمک هزینه که به ارزش 1000 دلار در سال است برای حمایت از دانشجویان تازه وارد به کشور کانادا می باشد که سیتیزن این کشور شده و یا اقامت دائم دارند.
جایزه یادبود جس دانیل نیکول : این جایره برای دانشجویان رشته موسیقی که نیاز به حمایت مالی دارند در نظر گرفته شده است. ارزش این جایزه 1500 دلار در سال می باشد که در دو سال متوالی پرداخت می گردد.
بورس تحصیلی Pyrrha : این بورس تحصیلی به دانشجویان ورودی رشته هنر و طراحی که پیشرفت تحصیلی قابل ملاحظه ای داشته باشند تعلق میگیرد. متقاضی برای دریافت این بورس باید واجد شرایط مالی خاص باشد. مبلغ این بورس 3500 دلار در سال می باشد.
جایزه ورودی شرکت الکترونیک سامسونگ کانادا : شرکت الکترونیک سامسونگ کانادا که رهبر الکترونیک در سراسر جهان است سه جایزه 1000 دلاری در کالج ونکوور ایجاد کرده است. گیرندگان این جوایز از بین تکنسین های تعمیر لوازم خانگی که واجد شرایط مورد نظر کالج باشند انتخاب خواهند شد. ارزش این جایزه 1000 دلار می باشد.
تحصیل در کانادا با رابین

جایزه ورودی صنعت گردشگری- آشپزی و برنامه های هنری: این جایزه به ارزش 1000 دلار در سال برای دانشجویان ورودی رشته های آشپزی و برنامه های هنری در نظر گرفته شده است.
جایزه ورودی صنعت گردشگری – دیپلم مدیریت مهمانداری : ارزش این جایزه 1000 دلار در سال می باشد و به 20 نفر از دانشجویان اهدا می شود.
جایزه ورودی صنعت گردشگری – مدیریت مهمانداری مقطع لیسانس: ارزش این جایزه 5000 دلار در سال می باشد و به 5 دانشجو تعلق می گیرد.
گروه موسسه بین المللی رابین
جایزه علوم بهداشت و درمان: این جایزه به ارزش 750 دلار در سال است که از طرف باشگاه زنان کالج ونکوور به دانشجویان دختر رشته بهداشت و درمان اهدا میگردد.
جوایز ورودی ونکوور کالج: جوایز ورودی برای دانشجویان ورودی به یکی از برنامه های تمام وقت کالج در نظر گرفته شده است. دریافت کنندگان جایزه بر اساس پیشرفت تحصیلی و مشارکت اجتماعی (داوطلبانه) انتخاب خواهند شد. این جایزه به مبلغ 1000 دلار می باشد.
بورس های تحصیلی ورودی کالج ونکوور برای دانش آموزان دبیرستانی
کمک هزینه های فارغ التحصیلی کالج ونکوور
وضعیت مسکن و خوابگاه های کالج دولتی ونکوور کانادا (VCC)
اقامتگاه کالج ونکوور برای اقامت دانشجویان، اتاق های خصوصی مجهز به امکانات کافی با حمام و آشپزخانه مشترک در نظر گرفته است. اجاره این اتاق ها 784 دلار در ماه می باشد.
– بسیاری از گزینه های محل اقامت، برای دانشجویان در ونکوور به عنوان مثال اقامتگاه های اجاره ای مبله، اقامتگاه های بدون اثاثیه و آپارتمان های شخصی نیز در دسترس هستند.
تحصیل در کانادا رابین
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تحصیل در استرالیا با موسسه بین المللی رابین rabineduction 0 27 1398-1-29، 07:07 عصر
آخرین ارسال: rabineduction
  لگال اپلای - مشاوره ی تحصیل خارج از کشور legalapply 0 197 1396-11-19، 01:31 عصر
آخرین ارسال: legalapply

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان