امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

شیوه ای جدید برای مسابقهکتابخوانی

#1
مسابقه کتابخوانی با شیوه ای متفاوت

[img=153x0]https://kalk.ir/media/experience_image/6e4f96489e2498467db28dadccfe019e4292f52d.jpg.222x140_q85_box-8%2C0%2C2552%2C1600_crop_detail.jpg[/img]فایل های ضمیمه
[img=17x0]https://kalk.ir/static/images/page/text.png[/img]ع.پ. بابل
تشکل: انجمن اسلامی دانشجویان مستقل
نویسنده: خانم خطیبی
تاریخ: 1398
* مقدمه از لزوم انجام فعالیت:
ما می خواستیم در حوزه زنان کاری کنیم اما از آنجایی که دانشگاه ما در شهرستان هست و دعوت از افراد شاخص این حوزه دشوار و هزینه بر است و از طرفی هم در حوزه زنان سخنران خوب نداریم و احتمال داشت که خودمان ضربه بخوریم تصمیم گرفتیم در حوزه زنان چند تا کتاب معرفی کنیم و یک مسابقه کتابخوانی بگذاریم.
*جزئیات فعالیت:
ما هر بار در مسابقات کتابخوانی، خودمان کتاب ها را انتخاب می کردیم و از بچه های داوطلب می خواستیم در مسابقه شرکت کنند اما برای این مسابقه گشتیم و کتابهای مناسب حوزه زنان را پیدا کردیم و از بچه ها خواستیم به این کتاب ها رای بدهند تا خود مخاطب در انتخاب کتاب شرکت داشته باشد و یا خودشان یک کتاب معرفی کنند. ما گفتیم چرا برای مسابقه کتاب که می توان خیلی طرفدار داشت فقط چهل الی پنجاه نفر مخاطب داشته باشیم و چرا سطح مسابقه را به اندازه سطح کف دانشگاهمان وسیع نمی کنیم.
ما حدودا شانزده تا کتاب معرفی کردیم و با یونولیت سه تا مثلث بریدیم و با یونولیت های ضخیم تر چند تا مکعب مستطیل مثل کتاب درست کردیم ورویش را با مقوا و سوزن ته گرد به یونولیت ها زدیم و مثل کتاب شد و این ها را کنار هم گذاشتیم و اسم کتاب ها را رویش نوشتیم و با دو تا از نخ های کنفی چهارطرف مستطیلی که درست کردیم را به سقف وصل کردیم. همچنین ما سه تا قفسه درست کردیم و در هر کدام چهار الی پنج کتاب چیدیم و یک میز و چند تا خودکار و یک صندوق رای هم برای رای دهی به کتاب ها گذاشتیم. ما از بین کتاب هایی که بچه ها انتخاب کردند سه تا کتاب انتخاب کردیم که یکی از آنها در حوزه روانشاسی و دو تا از آنها رمان بودند.
ما در تبلیغاتمان پوستر زیادی می چسبانیم جون یکی از فواید پوستر چسباندن این است که همه آن را می بینند. در این تبلیغات حتما تعداد پوستر ها خیلی مهم هست و زمانی که پوستر ها زیاد است مخاطب بیشتری را جذب می کند.
ما وقتی مسابقه را برگزار می کنیم امکان دارد که مثلا پنج نفر همه جواب هارا درست بدهند و از صد نمره، نمره شان صد بشود. حال اینجا باید چه کار کنیم که این پنج نفر حقشان ضایع نشود. بنابراین ما وقتی سوال طرح می کنیم از شرکت کننده می خواهیم که از محتوای کتاب برایمان بگوید این مرحله اول می شود و برای مرحله دوم این پنج نفر را دور یک میز گرد جمع می کنیم و در مورد کتاب سوال طرح می کنیم وازشان ایده می خواهیم اینکه مثلا فلان سوال مطرح می شود و می گوییم اگر شما نویسنده کتاب بودید چه کار می کردید و یا کلا خودتان چه برداشتی داشتید و هر کسی که بهترین ایده را بدهد برنده دو دوره مسابقه می شود وجایزه را می گیرد.
*نقاط ضعف:
نقض کار ما در این مسابقه این بود که در مورد کتاب هایی که معرفی می کردیم خیلی تحقیق نکرده بودیم و در همین حد بود که در اینترنت سرچ می کردیم که بد نباشد ولی خب تحقیق بیشتری لازم داشت.
[img=28x0]https://kalk.ir/static/images/page/tag.png[/img]آیا این محصول را پسندیدید؟
تصاویر تجربه مسابقه کتابخوانی با شیوه ای متفاوت
مشاهده همه
بارگذاری تصویرهای شما از این تجربه
عکسی در گالری بارگذاری نشده
پرسش و پاسخ پیرامون تجربه
[img=31x0]https://kalk.ir/static/images/page/refresh.png[/img]ما را دنبال کنید:
پاسخ اخطار


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  طرح تشکیل قرارگاه فرهنگی برای یک شهرستان ADMIN 8 178 ۱۳۹۹-۶-۱۱، ۰۹:۴۴ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  کلاس هایی برای دانشجویان ADMIN 4 67 ۱۳۹۹-۶-۴، ۱۲:۲۴ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  طرح قرآنی برای راهیان نور ADMIN 2 50 ۱۳۹۹-۶-۴، ۱۱:۰۸ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  برنامه هایی برای جشن نیمه شعبان ADMIN 4 57 ۱۳۹۹-۶-۲، ۰۳:۲۴ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  نکاتی برای حلقه های تربیتی ADMIN 6 42 ۱۳۹۹-۵-۸، ۰۴:۳۸ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  نکاتی برای فعالان فرهنگی ADMIN 1 37 ۱۳۹۹-۵-۸، ۱۲:۱۸ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  40 موضوع برای بحث ADMIN 1 26 ۱۳۹۹-۵-۷، ۰۶:۴۹ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  راه هایی برای شناخت روحیات متربی ADMIN 0 23 ۱۳۹۹-۵-۷، ۰۶:۱۹ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  طرخح هایی برای عید نوروز در مساجد ADMIN 0 27 ۱۳۹۹-۵-۶، ۰۶:۱۵ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  اشعار بسم الله برای مجری ADMIN 0 40 ۱۳۹۹-۵-۳، ۰۵:۴۱ عصر
آخرین ارسال: ADMIN

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان