امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 2.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحی داخلی خانه
#1
عکس
عکس
عکس
عکس
عکس
عکس
عکس
در طراحی داخلی خانه جلوی بیش از حد شلوغ شدن فضا را بگیرید. زندگی دلپزیر یعنی بتونید براحتی تو محل زندگیتون حرکت کنید. قطعا این یک خبر فوق العاده است برای کسانی که می خوان با بودجه ی کم، طراحی داخلی خانه رو انجام بدن. شما احتیاج ندارید که خونتون شلوغ باشه. بجای اینکه حونتون رو پر از وسایل ضعیف کنید؛ پولتون رو برای وسایل کمتر، ولی زیبا و خاص مصرف کنید. قول بهتون می دیم اینجوری خونتون خیلی زیباتر می شه. خلوت بودن فضا یعنی اینکه وسایل خاص و شیکی که خریداری می کنید بدون اینکه تو شلوغی گم بشن، به خوبی خودشون رو نشون می دن.در مورد دکوراسیون اتاق نشیمن، انتخاب و خرید وسایل نقشی محوری را بازی می کند. توجه به ابعاد، اندازه ها و رعایت تناسب ها یکی از نکات کلیدی در زمینه ی انتخاب وسایل می باشد. ممکن است وسیله ای که در فروشگاه زیبا به نظر می رسد در اتاق نشیمن شما اینقدر بزرگ باشد که به دکوراسیون چه از نظر زیبایی و چه از نظر کاربری آسیب وارد کند. برعکس وسیله ی خریداری شده می تواند این قدر کوچک به نظر برسد که اصلا به چشم نیاید. برطرف کردن این مشکل و تهیه ی وسایل جدید ممکن است نیاز به صرف وقت و تقبل هزینه های زیاد داشته باشد. برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقی از افرادی که از دانش و تجربه در زمینه ی طراحی داخلی خانه بهره مند هستند کمک بگیرید.برای انتخاب رنگ دیوار ها در دکوراسیون داخلی خانه هیچگاه عجله نکنید. برای این انتخاب در آخر اقدام کنید. هزاران رنگ گوناگون با تیرگی و روشنایی های مختلف در دسترس می باشد. جالب اینجاست که هر کدام از این رنگ ها در هر خانه ای متفاوت دیده می شوند، چونکه منابع نوری در هر خانه ای متفاوت هستند. پس همیشه مدنظر داشته باشید که رنگی که در خانه ی فعلی شما فوق العاده زیبا به نظر می رسد ممکن است در منزل جدید آن جلوه را نداشته باشد. همچنین شما به رنگی احتیاج دارید که با لوازم منزل مانند فرش ها ، مبلمان و یا کارهای هنری که برای خانه جدید خریداری کرده اید هماهنگی کامل داشته باشد. پس زمانی رنگ دیوارها را انتخاب کنید که وسایل شما در خانه جدیدتان چیده شده باشند. به این ترتیب می توانید به هر دو نکته ی وضعیت نور خانه و وسایل منزل هنگام تصمیم گیری توجه کنید.یکی از المان هایی که می توان در دکوراسیون سرویس
طراحی نما-دکوراسیون اداری-دکوراسیون دفتر کار-دکوراسیون داخلی مغازه-دکوراسیون داخلی اتاق خواب-دکوراسیون داخلی ساختمان-طراحی داخلی ساختمان-دکوراسیون داخلی خانه-طراحی داخلی خانه-طراحی داخلی آشپزخانه-دکوراسیون داخلی منزل-دکوراسیون اتاق خواب-دکوراسیون داخلی-طراحی داخلی-معماری داخلی به طور معمول میز آرایش سرویس بهداشتی را در ارتفاع 75 سانتی متری نصب می کنند.اما اگر این میز آرایش در ارتفاع 90 سانتی متری قرار داده شود با ابعاد بدن انسان هماهنگی بیشتری خواهد داشت. به این ترتیب استفاده از آن به مراتب راحت تر خواهد بود.طراحی داخلی سنتی همواره می تواند در ایجاد حس آرامش و القای حس غنی بودن و پیوند با ریشه ها موفق باشد.در طراحی و اجرای فضای سبز خانه ویلایی مانند هر محیط دیگری احتیاج به خلق یک یا چند نقطه ی کانونی می باشد. این نقطه ی کانونی می تواند یک مجسمه خاص و یا یک گیاه فوق العاده زیبا باشد.برای اجرای مبلمان سالن پذیرایی حتما از هر پارچه ای که استفاده می کنید چند متر بیشتر تهیه کنید.در دکوراسیون داخلی خانه همواره احتمال دلرد که مبلمان آسیب ببیند و نیاز به ترمیم داشته باشد. انجام ندادن این کار کوچک ممکن است موجب شود که پس از هزینه ی زیاد برای طراحی و اجرای مبلمان سالن پذیرایی به علت یک حادثه ی کوچک مانند ریختن قهوه ی یکی از مهمان ها، مبلمان غیر قابل استفاده شود.در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل یکی از المان های مهم نحوه ی چیدمان وسایل و مبلمان روی فرش است. اساسا سه روش برای چیدن وسایل روی فرش وجود دارد:همه ی وسایل کاملا روی فرش: در این حالت فرش به انداره ی کافی بزرگ هست که همه ی وسایل روی آن جا شود. این روش لوکس بودن فضا را القا می کند. اگر این حالت را انتخاب کردید، مدنظر داشته باشید که هرچه فرش بزرگتر بهتر. البته حداقل بین 30 تا 45 سانتی متر از کف باید در چهار طرف فرش مشخص باشد.هیچ وسیله ای روی فرش نباشد: اگر اتاق شما کوچک است این حالت به کاهش هزینه ها کمک می کند. توجه داشته باشید که فرش در این گزینه باید نمایان باشد. فرش می تواند تا پایه های جلویی وسایل ادامه داشته باشد که این اندازه برای فرش هایی که یکدست باشند یا بافت خاصی داشته باشند مناسب است. فرش نباید زیادی کوچک باشد در غیر این صورت حس کم بودن را القا می کند و مانند یک انتخاب بدون برنامه و لحظه ی آخری از کیفیت دکوراسیون شما می کاهد.قرار دادن پایه های جلویی وسایل روی فرش: این گزینه همبستگی را برای چیدمان شما به همراه دارد.در از لحاظ بصری این حالت حس یک فضای تعریف شده و باز بودن محیط را همزمان به ارمغان می آورد.در دکوراسیون داخلی منزل مهم ترین موضوع این است که رنگ ها، نورها، و سایر وسایل منزل از نظر فرم، رنگ و چیدمان به گونه ای انتخاب شوند که فضا دارای همبستگی باشد.توجه به نکات مربوط به نورپردازی در دکوراسیون اتاق خواب بسیار حائز اهمیت است.لامپ های کناری باید به اندازه ی کافی بلند باشند تا به طور مستقیم به مجموعه بتابند.لامپ های کنار تخت باید یک سوئیچ تنظیم داشته باشند تا روشنایی زننده نباشد و همچنین مزاحمتی برای هم اتاقی خواب الوده ی شما ایجاد نشود.در مورد چراغ بالای آینه ای که برای آرایش به کار می رود و همچنین آینه های قدی، چراغ هایی که به سمت بیرون نور می افشانند، بهتر از چراغ هایی هستند که به سمت آینه می تابند. یعنی نور باید مستقیما بر بیننده بتابد نه بر سطح آینه.
طراحی دیزاین اتاق خواب
در طراحی دیزاین اتاق خواب، رنگ دیوارها و سقف را در آخرین مرحله اتنخاب کنید. قطعا سلیقه یکی از مهمترین فکتورها به هنگام تصمیم گیری در مورد رنگ می باشد. اما همواره نکات و تکنیک هایی وجود داشته که می تواند شما را در انتخاب رنگ یاری دهد. در زیر به تعدادی از آن ها اشاره می شود:
1- هرگز رنگ دیوارها را کاملا همرنگ مبلمان نکنید. بر عکس می توانید کمی مایه خاکستری به آن اضافه کنید.
2- هزگز از رنگ های براق برای سقف استفاده نکنید. می نوانید به آن ها %50 رنگ سفید اضافه کنید و آن ها را برای سقف به کار ببرید.
3- استفاده از رنگ هایی نزدیک به کرم در مقایسه با زنگ سفید انرژی بیشتری به اتاق می دهد.
نکته ای که می تواند دکوراسیون اتاق خواب شما را از یک دکوراسیون معمولی به یک شاهکار تبدیل کند شخصیت و کاراکتر طراحی داخلی آن می باشد. اما چگونه می توانید برای دکوراسیون اتاق خواب خود یک شخصیت منحصر به فرد ایجاد کنید. کافی است تلاش کنید از دکوراسیون اتاق خواب خود به عنوان فرصتی برای بیان دیدگاه های خود استفاده کنید. بی پروا نگاه خود نسبت به محیط اطراف را در طراحی داخلی دکوراسیون اتاق خواب خود منعکس کنید. استفاده از المان هایی که مرسوم و کلیشه ای نیستند اثر گذاری دکوراسیون اتاق خواب شما را دو چندان می کنند. شاید در ابتدا چنین سنت شکنی هایی غیر رایج به نظر برسند اما اگر هوشمندانه به کار گرفته شوند حاصل چیزی جز یک دکوراسیون اتاق خواب تاثیرگذار نخواهد بود. چنین طراحی داخلی می تواند با کاریزمای خود همه را شگفت زده کند.
پاسخ
 سپاس شده توسط azita30 ، rima30 ، sanaz25 ، saba30 ، anita29 ، asal22
#2
در ادامه مطلب قبل، خواندن مطلب زیر نیز خالی از لطف نیست.
نکاتی درمورد دکوراسیون منزل
شاید یادتان نیاید چند مرتبه سعی کرده‌اید چیدمان یک میز قهوه را عوض کنید یا تعدادی وسیله جانبی به اتاق بیافزایید ولی هر بار یک چیز درست از آب در نمی‌آمده است. ممکن است شما از نفیس‌ترین وسایل تزیینی در خانه خود استفاده کنید ولی اگر جای آنها درست نباشد یا تناسب کافی نسبت به هم نداشته باشند، طراحی شما هرگز درست و تاثیرگذار نخواهد بود.


عکس


تنها چیزی که در اطمینان از صحت دکوراسیون به آن نیاز دارید ریاضیات پایه است.فقط یک کسر ساده را به خاطر داشته باشید. این قانون در مورد همه چیز، از تقسیم پرده‌ها تا حجم مبلمان در یک اتاق، پوشش شومینه، کاغذ دیواری، یا حتی تعداد وسایل میز قهوه صدق می‌کند.

هنگام بررسی پرده‌ها، فاصله لبه‌های پنجره تا دیوار، باید یک‌ سوم پنجره باشد. شومینه و پوشش آن باید یک‌سوم اندازه دیوار باشد. آیینه و وسایل تزیینی که بالای تختخواب یا مبل قرار دارند، باید در حدود دوسوم پهنای مبل یا تختخواب باشد.


بیشتر مردم، کاناپه‌های بسیار بزرگ و قالیچه‌های بسیار کوچک برای منازل خود می‌خرند. در حالی که مبلمان شما باید دوسوم فضای خانه را اشغال کرده و یک سوم را برای رفت و آمد خالی بگذارد.


یک میز آرایش بزرگ در یک اتاق کوچک چندان بد نیست، البته اگر رنگ تیره‌ای برای دیوار و وسایل گرانقیمت تزیینی و وسایل بزرگ برای اطراف آن انتخاب کنید.


یکی از بزرگترین اشتباهات دکوراسیون، آویختن یک چلچراغ کوچک در اتاقی بزرگ است. قطر اتاق را با دو برابر کردن عرض آن به دست آورید. اندازه قطر اتاق در واحد متر هر چقدر بود، چلچراغ باید همان قطر را در واحد سانتی‌متر داشته باشد.


شما می‌توانید از قانون دوسوم برای گل‌ آرایی نیز استفاده کنید. اندازه گلدان باید یک سوم ارتفاع فضای در دسترس باشد.


هنگامی که قصد چسباندن حاشیه‌های کاغذ دیواری را دارید، ارتفاع دیوارها را اندازه گرفته و تقسیم بر سه کنید. حاشیه را در فاصله یک‌سوم از بالا یا دو سوم از پایین نصب کنید.


عکس

برای هماهنگی در دکوراسیون از قانون دو سوم برای رعایت تناسب استفاده کنید:1. اگر در بین لوازم دکوراسیون منزلتان شی قدیمی و ارزشمندی وجود دارد، به هنگام چیدمان لوازم به صورتی عمل کنید که شی و یا اشیاء مورد نظر، مرکز توجه قرار گیرند . در ضمن می توانید با "نورپردازی" این جلوه و مرکزیت را مضاعف کنید.2. برای کفپوش سرامیک فضایی کوچک، از سرامیک هایی با ابعاد بزرگ استفاده نکنید. همان طور که کاربرد سرامیک های کوچک برای فضاهای بزرگ جایز و مناسب نیست. در واقع وسعت فضا با ابعاد سرامیک مورد نیاز رابطه مستقیم دارد.3. از قرار دادن گیاهان و به خصوص گل های طبیعی بودار و معطر در اتاق خواب خود و کودکانتان بپرهیزید. استراحت شما به مدت چندین ساعت در این فضا و تنفس هوایی که عطر گل در آن پراکنده است، احتمال بروز حساسیت را افزایش می دهد، به خصوص برای افرادی که دارای زمینه مساعدی برای بروز حساسیت هستند. در این شرایط به جای گل های طبیعی از انواع گل های مصنوعی استفاده کنید.4. پیش از ایجاد اشکال معماری در قالب سقف های کاذب، آرک، گچ بری ها، دیوارکوب ها و غیره، باید تأثیر ناشی از این عناصر در محیط را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ساخت سقف کاذبی با ابعاد بزرگ و مدل دار در فضائی که از ارتفاع زیادی هم برخوردار نیست، نه تنها زیبا به نظر نمی آید، بلکه سقف موجود را از آنچه که هست کوتاه تر نشان می دهد.5. از پرده هایی که از لحاظ طرح و رنگ با محیط مورد نظر هماهنگ نیستند، استفاده نکنید.6. گستردن یک تخته فرش خوش نقش و نگار برای فضایی که همه ی رنگ ها ملایم بوده و بر روی لوازم، دکوراسیون پارچه ای و حتی سطوح کف ، اثری از طرح ها و نقوش چندان به چشم نمی خورد ، تنوع خاصی به وجود آورده و انتخابی به جا محسوب می شود.7. کاربرد رنگ های تند برای فضاهایی که افراد به منظور انجام کار در آنجا حضوری طولانی مدت دارند کاری ( به لحاظ دکوراسیونی و روحی روانی ) نادرست است.8. در پروژه نورپردازی داخل خانه برای حفظ ایمنی بیشتر، نورپردازی پله ها را از یاد نبرید. نصب چراغ در بالا و پائین هر مجموعه پله کافی خواهد بود.9. ایجاد یک پالت رنگی مناسب در فضای آشپزخانه، با چرخش رنگ های انتخابی در قالب لوازم دکوراسیون بزرگ و حتی خرده ریزها انجام پذیر است.10. از کفپوش های پلاستیکی مانند مکالئوم و لینولئوم برای پوشش کف آشپزخانه استفاده نکنید زیرا در مجاورت مستقیم با آب کنده می شوند.


عکس

برخلاف تصور برخى از خانم ها، براى تغییر دکوراسیون منزل نیاز به هزینه هاى سنگین و گزاف نیست. راه هاى زیادى وجود دارد که با انجام آنها مى توانیم خانه اى زیبا و دلنشین بسازیم. فقط کافى است ذوق و سلیقه مان را به کار ببریم و از وسائل ظاهراً بیهوده و دور ریختنى حداکثر استفاده را ببریم. در اینجا به معرفى ریزه کارى هایى مى پردازیم که مى تواند شما را در چیدمان منزل به بهترین وجه یارى نماید.براى زیبا و صمیمى جلوه نمودن اتاق نشیمن، مبلمان را در فاصله هاى نزدیک به هم قرار دهید. از پارچه هاى رنگى ندوخته و بلند به جاى پرده اتاق یا رومبلى استفاده نمایید. براى روشنایى اتاق به جاى نصب لوسترهاى بزرگ از تعدادى لامپ هالوژن و شمع استفاده کنید. تعدادى شمع در اشکال مختلف جمع آورى کنید و در کنار پنجره و روى میز و یا اُپن آشپزخانه قرار دهید. از پارچه هاى ساده و بلااستفاده با کمک روبان و پارچه هاى رنگى مى توانید زیباترین پرده آشپزخانه یا رومیزى را تهیه کنید. اگر قصد تعویض مبلمان اتاق نشیمن را دارید از خرید مبلمان بزرگ و تیره خوددارى کنید. مطمئناً گذاشتن یک مبل راحتى یا کاناپه با طرحى متفاوت در گوشه اتاق زیبا و شکیل تر از قرار دادن چندین دست صندلى و مبل است.اشیاى قدیمى را دور نریزید. با انداختن یک رومیزى رنگى روى چهارپایه هاى چوبى قدیمى مى توانید بهترین میز عسلى (میز کنار مبل) را داشته باشید.عکس هایتان را در آلبوم تلنبار نکنید. برخى از آنها را قاب کنید و روى میز یا بوفه قرار دهید. این گونه هم خاطرات دلنشین یادآورى مى شود و هم اتاق جلوه اى زیبا پیدا مى کند. اگر جاى اضافه براى گذاشتن کتابخانه دیوارى ندارید یک گوشه اتاق را از کف تا سقف قفسه بزنید که جایى باشد براى کتاب، CD، آباژور، گلدان و حتى اثاثیه غیرضرورى. الزاماً تمامى مجسمه و اسباب زینتى را نباید از مغازه هاى لوکس فروشى تهیه کرد. گاهى مجسمه هاى کاغذى و کاردستى هاى کودکان، زیباتر از مجسمه هاى خراطى شده آفریقایى است.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  طراحی دکوراسیون داخلی یا بازسازی منزل و محل کار bhrprn 0 139 1396-8-1، 04:01 عصر
آخرین ارسال: bhrprn
  نزدیک عید برای تمیزی خانه سنگ مرمر را چگونه تمیز کنیم؟ tobataranomi 0 127 1394-10-28، 04:17 عصر
آخرین ارسال: tobataranomi
atamalek طراحی آشپزخانه mirzan 0 145 1394-10-6، 05:52 عصر
آخرین ارسال: mirzan
  تمیز کردن وسایل خانه با سرکه soofiya 0 299 1394-2-3، 10:31 عصر
آخرین ارسال: soofiya
  طراحی مدرن tanaz22 0 334 1393-10-25، 10:09 عصر
آخرین ارسال: tanaz22
  چشم انداز در طراحی داخلی tanaz22 0 295 1393-10-25، 10:05 عصر
آخرین ارسال: tanaz22
  چشم انداز 2 در طراحی داخلی tanaz22 0 283 1393-10-25، 10:05 عصر
آخرین ارسال: tanaz22
  مدیریت و رهبری پروژه برای معماری داخلی tanaz22 0 280 1393-10-25، 10:03 عصر
آخرین ارسال: tanaz22
  خانه هایی با نمای شیشه ای در معماری داخلی tanaz22 0 566 1393-10-25، 10:02 عصر
آخرین ارسال: tanaz22
  چطور در طراحی داخلی یک کاناپه انتخاب کنیم؟ tanaz22 0 262 1393-10-25، 10:02 عصر
آخرین ارسال: tanaz22

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان