امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قلم قرآنی
#1
عکس

معرفی تکنولوژی قلم هوشمند:

آدم با نوشتار وسائل های آن، به مخصوص کاغذ قلم، انس و الفت دیرینه داشته است.
حس بهتر به کارگیری قلم، جهت همگان حسی خوشایند و جهت نخبگان نوعی عشق ورزی تلقی می‌گردد.

جهان ی دیجیتال کنونی نبایستی حس ات لطیف آدمی را به جهانی ربات‌ها آدم آهنی‌ها تبدیل نماید . به‌کارگیری تکنولوژی‌های نوین در مسیر تعالی آدم ‌ها کاری درست مطلوب است. به همین دلیل تلاش شده تا تکنولوژی OID (Optical Identification) نیز هرچه شبیه ‌تر به قلم‌های متعارف پرفرد د بشر طراحی گردد.

این قلم‌ها می‌تواند کدها و لایه‌های ویِژگزینشه طراحی شده به صورت نامرئی روی صفحات کتاب را بخواند. حسگر نوری تعبیه شده روی قلم به آسانی می‌تواند فایل‌های صوتی و حتی تصویر ی مختلف را در قالب دستورهای برنامـه ‌ای از پیش تعریف شده شناسایی پخش نماید.

به کارگیری همزمان بیشترین حس خدادادی از پنج حس آدم ‌ها، می‌تواند با کیفیت ترین نتیجه را در راستای تبدیل روش به یادگیری و تبدیل یادگیری به مهارت فراهم آورد.

علی‌رناراحتی توانایی کمتر برخي کشورها در به کارگیریبقیه تکنولوژی‌های هم عرض در حوزه فناوری اطلاعات، در سال‌های اخیر، این تکنولوژی، به سهولت کاربر د، گسترش قابل تذکر ی داشته است. این گسترش در زمینه‌های ذیل چشـم گیرتر بوده است:

حوزه کودک و نوجوان، به برای کتاب‌های داستانی قصه‌های کودکانه :

با توجه به امکان ضبط ولوم والدین و حتی خود بچه به وسیله این قرآن دیجیتال، این تکنولوژی توانسته انس و الفت زیاد ی به ویژه خواب بین بچه و والدین ایجاد نماید .
مهد کودک‌ها و مراکز پیش دبستانی:

این‌ها از عبارت مراکزی هستند که تذکر بسیار زیاد ی به این تکنولوژی بسیار زیاد بهتر و پرکاربر د کرده ‌اند؛ که آن کم‌سوادی کودکان در سال‌های آغازین رشد کارایی مناسب این تکنولوژی در این گونه مراکز گشته.

کتب درسی مقاطع تحصیلی ابتدایی:

از عبارت فرد دهای ویژه این گونه قلم‏ها، کتب درسی است. در بسياري کشورهای پرجمعیت، به خاطر کم بودن معلمین با با تجربه، این تکنولوژی به عنوان معلم‏یار ایفای نقش می کند.
کتب حجیم و متون دشوار ادبی:

قرائت بررسي زیاد ی کتب، به ویژه کتاب‌های حجیم متون دشوار ادبی، جهت همگان مقدور نیست و عملاً قرائت این گونه کتب با دشواری بسياري همراه است. یکی از ساده‌ترین راه‌های دستیابی به مفهوم ها غنی گنجینه‌های ادبی تمام تمدن‌های قدیم بشری، استفاده از این تکنولوژی یعنی قلم قرآنی است. با بهره‌گیری از ولوم افراد خبره در این تکنولوژی، می‌توان به مفاهیم این کتاب‌های دشوار ولی خیلی مهم دست یافت.

کتب دینی:

همان گونه که می‌دانیم، دو کتاب با ارزش ادیان الهی به مفهوم انجیل و قرآن مخصوص مسیحیان مسلمانان، حدود 3.3 میلیارد نفر مخاطب برای در همه جهان دارد که حدود 54% جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد. این دو کتاب سالانه در گوشه و کنار جهان تیراژهای میلیونی دارند که در بازه چند دهه می‌توان تیراژ میلیاردی برای شان متصور بود.

قداست این دو کتاب به گونه‌ایست که تمام پیروان این دو دین الهی، یا خوب بگوییم بیش از 54% از جمعیت جهان ، به عنوان کاری روزمره یک فریضه، پیوسته می بایست نسبت به قرائت مفهومی و فرد دی (نقشه راه زندگی مطلوب) این دو کتاب مقدس مبادرت ورزند. پیچیدگی‌های زبانی مردم کشورهای مختلف، ضرورت تنوع ترجمه‌ها جهت درک و فهم مفاهیم این دو کتاب ارزشمند ، تنوع سنی مخاطبین و توانایی ظرفیت‌های مختلف آدم ‌ها نیز از عبارت موضوعاتی است که کاربر د این تکنولوژی را در این زمینه بیش از پیش کرده . اقبال مسلمانان جهان به این تکنولوژی به گونه‌ایست که شاید قریب به 50% از کالاها این تکنولوژی، در همه جهان به تنهایی به قرآن اختصاص یافته.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان