امتیاز موضوع:
  • 23 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قيمت مغز خانم ها؟؟؟!!
#1
بالاخره دكتر وارد شد ، با نگاهي خسته ، ناراحت و جدي .
دكتر در حالي كه قيافه نگراني به خودش گرفته بود گفت :
"متاسفم كه بايد حامل خبر بدي براتون باشم ,تنها اميدي كه در حال حاضر براي عزيزتون باقي مونده، پيوند مغزه ."
"اين عمل ، كاملا در مرحله أزمايش ، ريسكي و خطرناكه ولي در عين حال راه ديگه اي هم وجود نداره,
بيمه كل هزينه عمل را پرداخت ميكنه ولي هز ينه مغز رو خودتون بايد پرداخت كنيناعضا خانواده در سكوت مطلق به گفته هاي دكتر گوش مي كردن ,بعد از مدتي بالاخره يكيشون پرسيد :" خب , قيمت يه مغز چنده؟";
دكتر بلافاصله جواب داد :

"5000$ براي مغز يك مرد و 200$ براي مغز يك زن ."


موقعيت نا جوري بود , أقايون داخل اتاق سعي مي كردن نخندند و نگاهشون باخانمهاي داخل اتاق تلاقي نكنه , بعضي ها هم با خودشون پوز خند مي زدند !
بالاخره يكي طاقت نياورد و سوالي كه پرسيدنش آرزوي همه بود از دهنش پريد كه :


"چرا مغز آقايون گرونتره ؟ "

دكتر با معصوميت بچگانه اي براي حضار داخل اتاق توضيح داد كه :
" اين قيمت استاندارد مغزه !
ولی مغز خانمها چون استفاده ميشه، خب دست دومه وطبيعتا ارزونتره
چیزهایی که دست کم می گیریم ,کسی دیگر برای به دست آوردنشان راز و نیاز می کند
Atamalek
پاسخ
#2
ضمن عرض سلام خدمت خدمت جناب  sarah و تقدیر از مطلب قشنگشون.
خب این مطلب بیان شده از باب مزاح بود اما واقعیت اینه که طبق گفته دانشمندان مغز زن 2 هسته ای عمل میکنه اما مغز آقایون نه!
مثلا:  مردها وقتی دارن یک کار انجام میدن در همون حین کار دیگری رو نمی تونند انجام بدن چون مغزشون هنگ میکنه.
اما خانومها در یک آنِ واحد هم غذا درست می کنند و هم با تلفن حرف می زنند و در همو حین هم به فرزندشون املاء میگن و این قدرت مغز خانمها رو می رسونه و خانمها باید به اندازه دو برار آقایون از خدا ممنون و متشکر باشند.
البته نکات زیادی درباره خانمها وجود داره که بابت اونها باید شکر گزار خداوند کریم باشند.
مثلا: آقایون بایید در مسجد حضور پیدا کنند و در نماز جماعت شرکت کنند تا خداوند به آنها اجر نماز جماعت مسجد را بدهد اما خانمها اگر به خاطر اینکه چشم نا محرم به آنها نیفته و در منزل نماز بخوانند خداوند ثواب نماز جماعت مسجد را بهشون عطا می کنه.
و از این قبیل زیاد هست.
پس مغز خانم ها قیمتش بالاتره


                         اَلَم یَعلَم بِاَنَّ اللهَ یَرَی

                      ( آيا او نمي‏داند كه خداوند همه اعمالش را مي‏بيند؟! )

                                              سوره علق آیه 14
پاسخ
 سپاس شده توسط ADMIN ، جوینی 91 ، sarah ، ~~sara~~
#3
سلام.صميمانه تشكر مي كنم از نظرتون جناب محمدي پور. البته ديدگاه شما خيلي خوبه اما مورد تاييد خيلي از افراد جامعه نيست. به هرحال ممنون از توجهتون.
چیزهایی که دست کم می گیریم ,کسی دیگر برای به دست آوردنشان راز و نیاز می کند
Atamalek
پاسخ
#4
ضمن عرض سلام مجدد
البته اینکه شما فرمودید ( مورد تایید خیلی از افراد جامعه نیست) این  شاید به تعداد محدودی از آقایون برگرده که اونها هم مقصر نیستند چون در این زمینه اطلاعاتی ندارند
حالا به این 10 تفاوت بین مغز مردان و زنان دقت کنید خیلی جالبه:


[rtl][sup]هر چند بين زنان و مردان تفاوت‌هاي ظاهري به چشم مي‌خورد، ولي در عين حال کارشناسان دريافته‌اند که تفاوت‌هايي در ساختار مغزي و شيوه واکنش اين دو جنس در برابر رخدادها وجود دارد. پس بار ديگر که همسر، دوست يا پدر و مادرتان به شما تذکر دادند که چطور بايد کاري را انجام مي‌داديد، در اين صورت به اين ده فرق اساسي بين زن و مرد رجوع کنيد.[/sup][/rtl]


[rtl][sup]1- روابط انساني
زنان تمايل دارند به نحو کارآمدتري با ديگران ارتباط برقرار کنند و توجه خويش را به يافتن راه‌حل مفيد گروهي، حل و فصل مسايل و کاربرد نشانه‌هاي غيرکلامي همچون لحن، هيجان و همدردي معطوف نمايند. در حالي که مردها بيشتر تمايل دارند كه وظيفه‌شناس، کم‌حرف‌ و منزوي‌تر باشند. مردان از حيث درک هيجاناتي که آشکارا به زبان نمي‌آيند، با اشکال مواجه مي‌‌شوند و حال آن‌که زنان معمولا هيجانات و نشانه‌هاي عاطفي را احساس مي‌کنند. اين تفاوت‌ها مشخص مي‌سازند که چرا زنان گاهي از لحاظ ارتباط دچار مشکل‌اند و چرا دوستي‌هاي مردانه و زنانه با هم متفاوت‌اند.
2- مغز سمت چپ در سنجش با هر دو نيمکره مغز
مردها گرايش دارند در نيمکره چپ مغز پردازش کنند در صورتي که زن‌ها مي‌توانند از هر دو نيمکره به خوبي استفاده كنند. اين تفاوت مشخص مي‌سازد که چرا مردان معمولا از لحاظ فعاليت‌هاي ناشي از نيمكره چپ قوي هستند و از چشم‌انداز وظيفه‌شناسي به مشکل‌گشايي راه مي‌يابند، اما زنان معمولا گره مشکلات را خلاقانه‌تر حل مي‌کنند و هنگام ارتباط، از احساسات، آگاه‌ترند.
3- توانايي‌هاي رياضي
ناحيه‌اي از مغز موسوم به بخش آهيانه‌اي تحتاني (آي‌پي‌ال) معمولا در مردان به‌ويژه در سمت چپ، به طرز بارزي بزرگ‌تر از زنان است. تصور مي‌شود اين بخش از مغز بر قدرت ذهني رياضي نظارت مي‌کند و شايد روشن مي‌سازد که چرا مردها اغلب بهتر از زنان از عهده حل مسايل رياضي برمي‌آيند. جالب است بدانيد اين همان ناحيه مغز اينشتين است که معلوم شد به طرز غيرعادي بزرگ است. در ضمن بخش آهيانه‌اي تحتاني (آي.پي‌.ال) اطلاعات حسي را آمايش مي‌کند و طرف راست بزرگ‌تر مغز زنان، به آنها كمك مي‌کند که متوجه مسايلي مانند گريه شبانه کودکشان شوند.
4- واکنش نسبت به فشار رواني (استرس)
مردان در مقابل شرايط تنش‌زا، از خود واکنش "ستيز يا گريز" نشان مي‌دهند. در حالي که به نظر مي‌آيد زنان در رويارويي با چنين اوضاعي، استراتژي "تمايل و دوستي کردن" را در پيش مي‌گيرند. روان‌شناسي به نام "شلي ايي‌تيلر" بعد از اين‌که متوجه شد زن‌ها موقع مواجه شدن با فشار روحي از خود و فرزندانشان مراقبت کرده و پيوندهاي استوار گروهي به وجود مي‌آورند، عبارت "تمايل و دوستي کردن" را وضع کرد. چرايي اين واکنش‌هاي ناهمانند، ريشه در هورمون‌ها دارد. هنگامي که همه دچار فشار رواني مي‌شوند، هورمون "اکسي‌توسين" آزاد مي‌‌گردد. با اين وصف، "استروژن" معمولا "اکسي‌توسين" را افزايش داده و به آرامش منجر مي‌شود. در صورتي که "تستوستروني" که مردها موقع بروز فشار روحي توليد مي‌کنند، اثرات "اکسي‌توسين" را مي‌کاهد.
5- زبان
دو بخش از مغز که عهده‌دار زبان بوده، در زنان بزرگ‌تر از مردان است به يک دليل که زن‌ها، به‌خصوص در موضوعات وابسته به زبان برتر از مردان هستند. علاوه بر اين، مردان معمولا فقط زبان را در نيمکره اصلي آماده مي‌کنند، حال آن‌که زنان در هر دو نيمکره به اين امر مي‌پردازند. اين تفاوت در صورت بروز سکته مغزي، كمي مصونيت به وجود مي‌آورد. امکان دارد زنان بتوانند از ضايعه‌اي که سکته مغزي به نواحي زباني وارد مي‌کند، کاملا بهبود يابند، ولي شايد مردها از اين امتياز محروم بمانند.
6- زن‌ها، داراي دستگاه حاشيه‌اي (کناري) عميق و بزرگ‌تري نسبت به مردها هستند که سبب مي‌شود بيشتر با احساساتشان تماس داشته و قادر باشند آنها را بهتر بر زبان آورند و رشته پيوند با ديگران را محکم‌تر سازند. به خاطر همين توانايي ارتباطي است که آنها بيش از مردها مي‌توانند از بچه‌ها مراقبت كنند.
7- اندازه مغز
قاعدتا مغز مردان 11-12 درصد بزرگ‌تر از مغز زنان است. اين گوناگوني وزن مطلقا ارتباطي به هوش ندارد، بلکه تنها بيانگر تفاوت جسمي بين زنان و مردان است. مردها به سلول‌هاي عصبي بيشتري نياز دارند تا توده عضلاني بزرگ‌تر و اندازه بدني حجيم‌تر را مهار کنند و از همين روست که معمولا داراي مغز بزرگ‌تري هستند.
8- درد
ديدگاه‌هاي زنان و مردان در مورد درد با هم فرق مي‌کند. پژوهش‌هاي به عمل آمده حکايت از آن دارد که هنگام درد نياز زن‌ها به مورفين بيش از مردهاست. از طرفي زنان بيشتر از مردان درد را بر زبان مي‌آورند. آن قسمت از مغز که در طي درد فعال مي‌شود، بادامک ناميده مي‌شود و پژوهندگان دريافته‌اند که بادامک راست در مردان و بادامک چپ در زنان فعال است. بادامک راست با آن بخش‌هايي از مغز که اعمال خارجي را مهار مي‌کند، مرتبط‌تر است در حالي که بادامک راست با کنش‌هاي داخلي ارتباط فزون‌تري دارد. شايد بر اثر همين تفاوت است که زن‌ها درد را شديدتر از مردها احساس مي‌کنند.
9- توانايي فضايي
معمولا قدرت‌هاي فضايي مردها چشمگيرتر است و آنها قادرند شکل يا پويايي‌اش را از نظر ذهني مجسم كنند. متخصصان کشف کرده‌اند که مغز زنان داراي ناحيه آهيانه‌اي ضخيم‌تري است که مانع از چرخش ذهني اشيا در جهت توان فضايي مي‌شود.
10- آسيب‌پذيري در برابر نابساماني‌ها
از آن‌جايي که زنان و مردان دو نيمکره مغز را به شكل متفاوتي به کار مي‌برند، بعضي اختلالات وجود دارند که مردان و زنان به شيوه‌هاي گوناگوني در معرض آنها قرار مي‌گيرند. مردها بيشتر دچار مشکلات زباني‌اند. اگر زنان چنين وضعي را داشته باشند به احتمال زياد به جبران آن مي‌پردازند و از سويي ديگر بيشتر مستعد اختلالات خلقي نظير افسردگي و اضطراب‌اند. همچنين ابتلاي مردها به اختلال کم‌توجهي و بيش‌فعالي بيش از جنس مخالف است.

مردها به سلول‌هاي عصبي بيشتري نياز دارند تا توده عضلاني بزرگ‌تر و اندازه بدني حجيم‌تر را مهار کنند و از همين روست که معمولا داراي مغز بزرگ‌تري هستند [/sup]
[/rtl]

منبع :http://movafaghiat.com


                         اَلَم یَعلَم بِاَنَّ اللهَ یَرَی

                      ( آيا او نمي‏داند كه خداوند همه اعمالش را مي‏بيند؟! )

                                              سوره علق آیه 14
پاسخ
#5
آقای محمدی شما حرفاتون برا ما سنده البته درباره ی مغز زن خدمتتون عرض کنم از دیدگاه روانشناسی(رشته خودم روانشناسیه)
خانما نیمکره ی چپ مغزشون بیشتر فعالیت داره برا همینه که ارتباطات کلامی،کارهای ظریف و هوش فضایی شون بهتر عمل میکنه و همو مطلبتون که چند هسته ای هم هست اما آقایون نیمکره ی راست مغزشون فعال تره برا همینه که ریاضیاتشون،حرکات درشت شون و مهارت هاشون بیشتره
توی علم روانشناسی هر عملی که انجام میدیم یه نقطه و جایگاه خاصی رو مغز داره که بعضی از این کارها میوفته رو نمیکره راست و بعضی هاشون رو نمیکره چپ و کلی توضیح دیگه که در حوصله بنده نیست که تمامشو بنویسم با عرض پوزش
منبع معرفی میکنم برید بخونید کتاب روانشناسی هیلگارد -فصل ساخت و کار مغز
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  معنی بسیار خنده دار و مرموز برخی کلمات خانم ها Gharibe 0 277 1394-1-29، 11:41 صبح
آخرین ارسال: Gharibe
  تفاوت خرید کردن دختر خانم ها و آقا پسرها Gharibe 0 315 1394-1-29، 11:40 صبح
آخرین ارسال: Gharibe
Tongue دختر خانم ها ناراحت نشن فقط جهت خنده ! ADMIN 11 2,932 1391-1-1، 11:01 عصر
آخرین ارسال: mohashemi
Tongue اثر خانم ها بر جامعه ADMIN 0 816 1390-4-27، 10:45 عصر
آخرین ارسال: ADMIN

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان