امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لیمینت و چاپ رول
#1
چهارنظرکیفیت وچهار نظرارزش،آلومینیوم کاربردی‌ترین فلزبعدازآهن است وتقریبأدرتمامی بخش‌های صنعت دارای اهمیت می‌باشد.وقتی آلومینیوم رادرخلاءتبخیرکنند،پوششی تشکیل می‌دهدکه هم نور مرئی وهم گرمای تابشی رامنعکس می‌کند. این پوشش هالایه نازک اکسیدآلومینیوم محافظ رابوجودمی‌آورندکه همانند پوششهای نقره خاصیت خودرا ازدست نمی‌دهند.
این محصول در صنایع بسته‌بندی (قوطی‌ها،فویلو...) مورد استفاده قرار می گیرد. کارخانه ما از این محصول برای درب بندی مواد غذایی استفاده نموده و آن را به صورتهای زیر عرضه می کند:
لاک شده:
1. مناسب برای ظروف PS مناسب برای سیل حرارتی بر روی ظروف ساخته شده از پلی استایرین
2. مناسب برای ظروف PPمناسب برای سیل حرارتی بر روی ظروف ساخته شده از پلی پروپیلن

لمینت شده:
1. لمینت با CPP مناسب برای ظروف PP (لید های مناسب برای بسته بندی محصولاتی که حالت اسیدی دارند مانند: ترشیجات، کشک، پنیر UF و دوغ لیوانی)
2. لمینت با PE مناسب برای ظروف PE (لید های مناسب برای بسته بندی لبنیات که در ظروف پلی اتیلنی (PE) بسته بندی می شوند.)
3. لامینه فویل آلومینیومی با پلی اتیلن و پلی استر به صورت سه لایه قابل لامینه شدن با یك لایه پلی آمید یا پلی استر متالایز به صورت چهار لایه بسته به نیاز مشتری
4. ناگفته پيداست كه بخش عمده‌اي از بار فعاليت روزنامه‌های كشور بر دوش چاپخانه هاست و به نسبت كاهش و افزايش روزنامه‌ها مسئوليت چاپخانه‌ها نيز كم و زياد می‌شود و رونق كار آنها نيز همچنين. اين مسئوليت عمدتا بر دوش چاپخانه‌هايي است كه دستگاه چاپ رول دارند زيرا اين ماشين‌ها توانايي چاپ روي کاغذ هايي با گراماژ کمتر از 90 گرم در متر مربع را دارند و حتي ميتوانند روي کاغذ‌های با گرماژ 35 گرم در متر مربع نيز عمليات چاپ را انجام دهد، همچنين در چاپ رول امکان چاپ روي کاغذ‌های گلاسه، تحرير و کاهي وجود دارد. در ايران حدودا 42 چاپخانه بزرگ و كوچك مجهز به ماشين رول وجود دارد كه البته همه آنها روزنامه چاپ نمي‌كنند بلكه بخشي از اين چاپخانه‌ها تنها سفارشات ماهنامه‌ها و فصل‌نامه‌ها را می‌پذيرند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان