امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مبلمان راحتی (1)

#1
مبلمان راحتی (۱)
همان قدر که خیلی از ما نمی توانیم حتی یک روز با نداشتن یک گوشی اسمارت فون سر نماییم ، خانه های مان هم دچار تحول اساسی نسبت به خانه های پدر و مادرهای مان شده اند؛ تحولی که حالا بیشتر از ۱۰ سال است باعث شده نتوانیم کمتر خانه ای را بدون مبلمان تصور نماییم . گرچه کلمه مبلمان شامل همه عناصر موجود در یک اتاق پذیرایی یا نشمین می شود ولی ما و شما خوب می دانیم که وقتی از مبلمان حرف می زنیم از یک ست یا مجموعه ای از مبل حرف می زنیم که قرار است تنها و مهم ترین عنصر محل نشستن در خانه های مان باشد؛ محلی که بیشتر لحظه های مان در خانه را روی آنها می گذرانیم و اگر دوست شان نداشته باشیم و موقع نشستن روی شان احساس راحتی نکنیم، خانه مان یک خانه دوست داشتنی نخواهد بود.
پس اگر در فکر تغییر بخشی یا همه مبلمان خانه تان هستید یا حس می کنید مبلمان تان چیزی کم دارد به نکات این راهنمای خرید دقت  نمایید تا در خانه تان روی مبل هایی بنشینید که دل تان نخواهد آنها را به این زودی ها عوض کنید.
مبلمان راحتی مبلمان راحتی (1)- آرمه مبلمان راحتی
مبلمان راحتی
فقط راحتی مهم نیست قبل از خرید
این موضوع که اندازه مبل خانه باید متناسب با اندازه فضایی باشد که قرار است مبل ها را در آنجا بچینیم، موضوع آنقدر باشد مهمی
است که اگر موقع خرید فراموشش کنید به محض ورود مبل به خانه حتما گرفتار خواهید شد. اگر در خانه کوچکی زندگی می کنید باید به این موضوع تناسب بیشتر دقت کنید چون هر چند سانتی متر اضافه در یک خانه کوچک باعث می شود که بعد از چیدن مبل ها جایی برای رفت و آمد نداشته باشید.
مبل هایی که دسته های بزرگی دارند برای خانه ها و فضاهای نشیمن یا پذیرایی بزرگ تر و مبل هایی که جمع وجور ترند برای نشیمن
های کوچک یا خانه های کوچک مناسب هستند. حواس تان به اندازه ورودی خانه هم باشد؛ مبلی نخرید که نتوانید آن را از در خانه یا راهروی منتهی به اتاق نشیمن تان رد کنید.
موضع مهم بعدی هم کارآیی مبل هاست. قبل از خرید مبل باید بدانید قرار است آن را در اتاق پذیرایی یا نشیمن قرار دهید یا گوشه
یک اتاق کار یا مطالعه. مسلما شکل و جنس مبلی که قرار است رویش لم بدهید و تلویزیون تماشا کنید با مبلی که قرار است در اتاق پذیرایی بگذارید، متفاوت است.

وقت خرید مبل با در نظر گرفتن همه نکات قبل، حتما روی مبل بنشینید و فنرهای نشیمنگاه آن را تست نمایید . نشیمن گاه مبل نباید
آنقدر سفت باشد که چوب و فنر زیر آن را حس کنید و نه آنقدر نرم که جای بدن تان در آن فروبرود و باقی بماند. به فضای پشت مبل دست بزنید تا توخالی نباشد. به شکل دوخت نوارها و درز تشک های مبل هم دقت کنید تا تمیز دوخته شده و چسب خورده باشند. حواس تان به روکش مبل ها هم باشد؛ روکش هایی با جنس نامرغوب زود ساییده می شوند و از بین میروند.

کمل ها را می توانید با رنگ دیوار پشت شان، با رنگ پرده های خانه یا با رنگی که برای دکوراسیون کلی خانه انتخاب کرده اید، ست کنید. لازم نیست خانه تان یک رنگ باشد؛ پس در انتخاب رنگ مبل هم خلاقیت به خرج دهید. درباره هماهنگی رنگ ها با هم کمی مطالعه کنید تا خوش رنگ ترین مبل به خانه تان بیاید.
پاسخ اخطار


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان