امتیاز موضوع:
  • 73 رأی - میانگین امتیازات: 2.77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مرگ جاهلی
#1
Bug 
   پیامبر گرامی اسلام (ص) فرموده اند
من مات و لم یعرف امام زمانه مات میته جاهلیه  
هر کس امام زمان خود را نشناسد و بمیردبه مرگ جاهلیت مرده است (کماالدین وتمام النعمه شیخ صدوق)

  جاهلی یعنی چه ؟ شما جاهل را چگونه تعریف میکنید؟من به یک معنا . جاهل را دست خالی تعریف میکنم.وعرض میکنم .کسی که جاهل است یعنی  هیچ ندارد.و  هیچ نداند. ودر همین رابطه. بزرگی فرموده .کمال علم در کمال معرفت است.ویا امام صادق ( علیه السلام ) فرمایشی با این مضمون فرموده اند که علم وشناخت  است که انسان را به عمل وامی دارد.
پس اگر علم نداشته باشیم و امام زمان خود را نشناسیم و بمیریم به مرگ جاهلیت مرده و دست خالی از این دنیا خواهیم رفت. هر چند تمام عمرمان را به عبادت وکار های خیر گذرانیده باشیم.
حال بیائیم صادقانه کلاه خودمان را قاضی قرار دهیم وبه خودمان جواب بدهیم که واقعا چقدر امام زمان خودمان را می شناسیم ؟ وچه اندازه وقت برای شناخت مولایمان صرف کرده ایم . آیا جواب قانع کننده داریم و اگر کمی صادقانه تر موضوع را بررسی کنیم.آیا اصلا تاکنون بفکر افتادهایم که یک برنامه روزانه و مدونی برای شناخت اماممان داشته باشیم تا دست خالی از این دنیا رخت بر نبندیم؟ چگونه است برای زندگی چند صبا وموقت این دنیا شب وروزمان را بهم می دوزیم. ولی برای زندگی ابدی شوخی وار با موضوعات برخورد میکنیم آیا این ناشی از ضعف علم وناآگاهی نیست ؟چگونه است قبل از اینکه برای مسافرتی حرکت کنیم .همه چیز را بررسی میکنیم.تا دراین مسافرت کوتاه با مشکلی مواجه نشویم.
اما برای تهیه توشه مسافرتی که بازگشتی ندارد .کاهلی بخرج میدهیم!!!.
البته لازم به یادآوری است که منظور از شناخت امامزمان ( علیه السلام ) شناخت شناسنامه ای نیست.چون ما شیعه ها حداقل یک قدم از  پیروان دیگر  مذاهب جلوتر هستیم و درحد شناسنامه ای حضرت را می شناسیم .در اینجا منظور از شناخت .شناخت سیره  .شیوه و روش و آشنائی با خواسته های حضرت از ما شیعه ها می باشد.
خود  حضرت بقیه الله ارواحنا فداه در نامه ای  به شیخ مفید می نویسند : اگر شیعیان ما در انجام پیمانی که بر عهده ی آن ها بودیکدل بودند ،یمن دیدار ما از آن ها گرفته نمی شد... دیدار ما را از آنها باز  نمی دارد جز اعمالی که از آن ها صادر مشود و ما نمی خواهیم  . چنین اعمالی از آنها صادر شود. این توقیع شریف صریح است در این که مانع دیدار منحصر به گناهان است.   (احتجاج شیخ طبرسی :499/2)
پس برای اینکه در زندگی جاوید ابدی دست خالی نباشیم و تمام اعمال مان به باد فنا نرود.لازم است که امامزمان ومولا ومقتدایمان را بشناسیم .در احادیث با این مضمون وارد است کسی که امام زمان خود را نشناسد پیامبر صلواه الله علیه را نشناخته و کسیکه پیامبر(ص) را نشناسد خدای خود را نشناخته است .
ممکن است سوال شود راه شناخت چیست ؟ که انشاالله به شرط قید حیات در قسمت بعدی ودر حد بضاعت عرضه خواهد شد. برای رفع موانع ظهوراش صلوات .

  متین پور
پاسخ
 سپاس شده توسط ADMIN
#2
اوچرا نمی آید؟                   آیا تاکنون فکر کرده ایم که چرا امام زمان(عج) ظهور نمی کند؟ پاسخ در یک کلام .برای اینکه تا حالا نخواسته ایم!!!مثل همین سایت عوض اینکه نام مبارک حضرت در صدر برنامه هایش باشد .ولی اثری مخصوصا در صفحه اول از آن نیست !!!نام حافظ ودیگران هست اما  نام مبارک مهدی موعود دیده نمی شود!در بقیه جاها هم همینطور است!!!وقتی ما نمی خواهیم او چرا بیاید؟
او چرا نمی آید من مات ولم یعرف امام زمانه مات میتة جاهلیه
هرکس امام زمان خود را نشناسد وبمیرد به مرگ جاهلیت مرده است:>پیامبر اکرم (ص) (المعجم الکبیر جلد19 ص388)  
 برای تعجیل درفرج آقا امام زمان ارواحنا له الفدا ء صلوات 
پاسخ
#3
جناب اقای متین پور انشاالله به زودی رویه سایت تغییر پیدا می کند و برنامه های فرهنگی در صدر کار قرار می گیرد
اطلاعات بیشتر به زودی در اختیار کاربران فرار خواهد گرفت
از دوستان می خوام برای پربار تر شدن انجمن فعالیت خودشون رو کمرنگ نکنند
و من الله توفیق
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان