امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 2.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

معرفی امامزمان(عج)توسط؛ پدر بزرگوارشان ؛به خواص؛

#1
سلام دوستان مهدی یاور....
در این روز حزن انگیز و شب فرخنده فرصت یافتیم تا باری دیگر با منتظَر موعودمان تجدید پیمان کنیم و یادی کنیم از روزی که امام عصرمان به ولایت رسید...
این فرصت مبارک را مغتنم میشمارم تا این روز مبارک را به تمام منتظران حضرتش تبریک بگویم.


چه جمعه ها که یک به یک غروب شد نیامدی
چه بغض ها که در گلو رسوب شد نیامدی
خلیل آتشین سخن، تبر به دوش بت شکن
خدای ما دوباره سنگ و چوب شد نیامدی
برای ما که خسته ایم و دل شکسته ایم، نه
ولی برای عده ای چه خوب شد نیامدی
تمام طول هفته را به انتظار جمعه ام
دوباره صبح، ظهر، غروب …


[تصویر:  Jamkaran_-_Aleyasin_ir_-_3.jpg]
امام در سن 5 سالگی یا نهایت 6 سالگی امامت را بعهده گرفت و در حین تصدی امامت کوچک ترین ائمه از نظر سن بود و این چیز غریبی نیست زیرا در میان پیامبران عیسی و یحیی در کودکی به پیامبری رسیدند و در میان ائمه هم امام جواد در سن 7 و یا 9 سالگی و امام هادی در سن 8 سالگی امامت را عهده دار شدند.
آغاز غیبت صغری پس از نماز خواندن بر پدر و اعلان  وجود:
امام در سال 260 که سال وفات پدرشان بود  بعد ازخواندن نماز بر پدر به غیبت صغری رفتند که حدود هفتاد سال طول کشید. شیخ صدوق نقل می کند از ابوالأدیان از ثقات اصحاب امام عسگری است که حضرت در ایام کسالتی که منجر به وفات شد یک روز مرا خواست و فرمود: این نامه ها را به شهرها ببر و 14 روز نخواهی بود وقتی برمی گردی از خانه من صدای شیون بلند است و مرا بر مغتسل می بینی . او می گوید:پرسیدم چه کسی جانشین شما خواهد بود؟فرمود: هر کس جواب نوشته ها ی مرا از تو مطالبه کرد. می گوید: عرض کردم بیشتر توضیح دهید. فرمود: هر کس برپیکر من نماز خواند و خبر داد در همیان چه چیزی است او جانشین من است.می گوید : روز پانزدهم برگشتم و دیدم که جنازه امام بر مغتسل است اما جعفر کذّاب کنار خانه ایستاده و شیعیان به او تسلیت می گویند در حالی که وضع او را می دانستم که صلاحیت تصدی امامت را ندارد. نزد او رفتم و تسلیت دادم او چیزی از من درخواست نکرد. در همین لحظه شخصی خارج شد و به جعفر گفت برادرت کفن شد بر او نماز بخوان او وارد خانه شد تا نماز بخواند ناگهان کودکی که چهره اش چون مهتاب بود رسید و رداء او را کنار زد و فرمود: تأخر یا عم فانا احق بالصلاه علی ابی. کنار برو من به نماز بر پدرم سزاوارترم.او کنار رفت  وآن کودک نماز خواند و هنگام عبور بر من فرمود: جواب نوشتارهائی که با توست به من بده به وی تقدیم کردم و بعد گروههائی آمدند بر جعفر وارد شدند و گفتند: با ما کتابها و اموالی است بگو نوشته ها از کیست و مالها چقدر است؟ او درماند و گفت: شما علم غیب می خواهید که ناگاه همان جوان خارج شد و فرمود: با شما کتب فلانی و فلانی است و همیانی همراه دارید که 1010 دینار در آن است.. من دیدم تمام علائم در وجود او دیده می شود.سپس وارد سرداب منزل شد سربازان حکومتی برای دستگیری حضرت به سرداب حمله بردند.فرمانده سربازان به یکی دستور داد تا وارد سرداب شود . امام را دستگیر نماید!!!او وارد سرداب شد و دید حضرت بر روی آب ایستاده و نماز می خواند.وارد آب شد تا بطرف امام (عج)برود اما آب اجازه نداد و او را بشدت لرزانید.(همانند برق گرفتگی) .به عقب برگشت و به فرمانده توضیح داد فرمانده به نفر دومی دستور داد تا وارد آب شود .او نیز با همین مشکل مواجه شد!!!فرمانده دستوردادسربازان در.دو طرف درب خروجی به صف به ایستند تا هنگام خروج امام(عج) او را دستگیر کنند!!!اما لحظاتی بعد درحالی که فرمانده خود نیز حضور داشت. امام ارواحناله الفداء از بین صف سربازان عبورکرده و تشریف بردند.بعد از دقایقی سربازان وقتی دیدند که فرمانده همچنان منتظر خروج امام است . به او گفتند امام که رفت چرا دستگیر نکردید.فرمانده گفت چرا نگفتید پاسخ دادند ما فکر کردیم خود شما هم می بینید .او گفت من که کسی را ندیدم.و از همین لحظه غیبت صغری شروع شد.

--------------************----------------
1ـ اثبات الهداه شیخ حر عاملی
پاسخ
#2
بنده هم به نوبه خدوم این عید و مناسبت بزرگ رو به همه تبریک می گم امیدوارم بتوانیم از سربازان اقا باشیم
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نابودی اسرائیل توسط ایرانی‌ها در پیشگویی‌های ۲۰۰۰ سال پیش ADMIN 0 152 ۱۳۹۹-۱-۶، ۰۶:۴۷ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
Video این کلیپ توسط بنده ودوستم ساخته شده است طلبه 3 1,180 ۱۳۹۴-۸-۱۸، ۰۷:۵۷ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
Video این کلیپ توسط من ودوستم ساخته شده است طلبه 0 950 ۱۳۹۴-۸-۱، ۰۴:۵۷ عصر
آخرین ارسال: طلبه
  ماجرای كسي‌ كه ‌توسط فرعون‌ مسلمان شد ADMIN 0 643 ۱۳۹۲-۱۱-۱۳، ۰۶:۱۳ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  مجموعه کلیپ های بی خواص ADMIN 0 1,346 ۱۳۹۲-۷-۲۸، ۰۹:۰۰ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
fjump معرفی سابت جهت دانلود کامل کتاب الفبای مهدویت parsa_282 9 9,689 ۱۳۹۲-۷-۳، ۰۷:۰۴ عصر
آخرین ارسال: سپیده
Bug دعوت نامه؛ برای؛منتظران ؛امامزمان؛ارواحناله الفداء؛ متین 0 891 ۱۳۹۲-۷-۱، ۰۴:۲۳ صبح
آخرین ارسال: متین
fjump آیا،غیبت منحصر، به امامزمان(عج)مهدی موعود،می باشد متین 3 947 ۱۳۹۲-۴-۳۱، ۱۱:۰۶ عصر
آخرین ارسال: متین
  رنگ سال 2012 را تعیین و معرفی شد ADMIN 0 1,356 ۱۳۹۰-۹-۲۵، ۰۴:۱۸ عصر
آخرین ارسال: ADMINکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان