امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معیارهای یک متخصص ارتودنسی دندان خوب چیست؟
#1
fjump 
بسیاری از افراد با مشکل نامرتبی دندان های خود مواجه هستند، که با مراجعه به یک متخصص ارتودنسی دندان خوب می توانند این مشکل را برطرف نمایند و ظاهر زیبایی را در دندان های خود ایجاد نمایند.

در دریافت بهترین نتیجه از ارتودنسی، مراجعه به یک متخصص ارتودنسی خوب دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد، زیرا یک متخصص ارتودنسی خوب می تواند با بهره گیری از تکنیک های جدید بهترین نتایج را برای شما به همراه آورد . در این مقاله در رابطه با معیارهای متخصص ارتودنسی خوب توضیحاتی داده می شود تا در این زمینه اطلاعات لازم را بدست آورید و با آشنایی با این معیار ها یک متخصص ارتودنسی خوب را انتخاب نمایید تا نتایج مطلوبی را دریافت نمایید .

معیار های متخصص ارتودنسی خوب

متخصص ارتودنسی خوب، پزشکی است که تخصص و دانش کافی در زمینه ارتودنسی داشته باشد، و بهترین نوع درمان را انتخاب نماید. درمان موفق بیمار و مشاهده نمونه کار های پزشک یکی از راه های شناخت متخصص ارتودنسی خوب می باشد. مشاهده عکس های قبل و بعد از درمان در انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب می تواند کمک بسیار شایانی کند در قسمت گالری سایت می توانید نمونه کارهای ارتودنسی دکتر صدرالدینی را مشاهده نمایید.

داشتن تجربه بالا یکی دیگر از خصوصیات مهم متخصص ارتودنسی خوب می باشد، داشتن چند سال تجربه کاری در زمینه ارتودنسی بسیار مهم می باشد.

شخصیت دکتر و وجدان اخلاقی از مهمترین معیار های یک متخصص ارتودنسی خوب می باشد، افرادی که خواهان ارتودنسی می باشند

از دیگر معیار های یک متخصص ارتودنسی خوب، دادن یک مشاوره خوب قبل از ارتودنسی می باشد تا متقاضی ارتودنسی در این زمینه اطلاعات لازم را بدست آورد و با دید باز اقدام به انجام این کار نماید.

در ادامه مطلب در رابطه با انواع ارتودنسی توضیحاتی داده می شود، تا با انواع روش های ارتودنسی آشنا شویدانواع ارتودنسی

ارتودنسی ثابت

همانطور که می دانید نامنظمی دندان ها مشکلی شایع در بین مردم می باشد که بهترین روش برای درمان آن مراجعه به یک متخصص ماهر ارتودنسی است. در صورتی که فرد بهترین نتیجه را خواستار باشد بهتر است که با یک متخصص ارتودنسی دندان خوب مشورت نماید. یکی از انواع ارتودنسی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد ارتودنسی ثابت است در این نوع ارتودنسی هدف اصلاح نامرتبی دندان ها و حرکت دندان ها در فضای مناسب است، با استفاده از این روش ارتودنسی بیمار به هیچ وجه نمی تواند دستگاه ارتودنسی را از روی دندان های خود بردارد، در ارتدونسی ثابت براکت ها بروی دندان چسبانده شده و ثابت می باشد یک سیم از بین براکت ها گذرانده می شود و با استفاده از کش های بسیار ریزی به براکت ها انداخته می شود. این نوع از ارتودنسی دارای مزایای بسیاری می باشد برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله ارتودنسی ثابت مراجعه نمایید و این مقاله را مطالعه کنید.


ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک همانند ارتودنسی ثابت برای درمان نامرتبی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد با این تفاوت که دستگاه این ارتودنسی را در صورت نیاز می توان از دهان خارج کرد، در این ارتودنسی بیمار باید بیشتر با متخصص ارتودنسی خود در ارتباط باشد تا نتایج بهتر و مطلوب تری را دریافت نماید، ارتودنسی متحرک از یک صفحه پلاستیکی همراه با سیم ساخته شده است که بروی دندان قرار داده می شود فشار وارده از این صفحه نامرتی های دندان را به مرور زمان اصلاح می کند.انواع ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک به این منظور مود استفاده قرار می گیرد که در زمان های مورد نیاز بتوان دستگاه ارتودنسی را از داخل دهان خارج کرد، ارتودنسی متحرک به دو دسته تقسیم می شود

ارتودنسی که برای تغییرات جزئی وضعیت قرار گیری دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد
ارتودنسی که در کودکان برای برطرف کردن مشکلات فکی مورد استفاده قرار می گیرد، در واقع این نوع از ارتودنسی برای درمان های تغییر رشد در کودکان مورد استفاده قرار می گیرد. زمان استفاده از این ارتودنسی دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد، در کودکانی که مشکلات فکی دارند حتما باید ارتودنسی دندان به موقع صورت گیرد تا بتوان نتایج دلخواه را دریافت کرد.

ارتودنسی متحرکی که برای برطرف کردن مشکلات جزئی دندان مورد استفاده قرار می گیرد در هر سنی بکار گرفته می شود اما ارتودنسی متحرکی که برای برطرف کردن مشکلات فکی مورد استفاده قرار می گیرد باید حتما در سنین پایین بکار گرفته شود زیرا در سنین بالا نمی توان نتایج دلخواه را برای برطرف کردن مشکلات فکی از ارتودنسی متحرک بدست آورد، در سنین بالا برای برطرف کردن مشکلات فکی بهترین گزینه جراحی فک می باشد.


پلاک های ارتودنسی متحرک

در بزرگسالان پلاک های متحرک ارتودنسی که مورد استفاده قرار می گیرد، تحت عنوان ارتودنسی نامرئی شناخته شده است. برخی از بزرگسالان که خواهان ارتودنسی دندان خود هستند نمی خواهند که دستگاه های ارتودنسی بروی دندان های آنها دیده شودپلاک های متحرک پلاستیکی شفافی گزینه مناسبی برای این افراد می باشد، اما باید توجه نمایید که این نوع از ارتودنسی دندان برای حرکات خفیف دندانی بکار گرفته می شود و مشکلات جزئی را می توان با استفاده از این پلاک ها برطرف کرد. پلاک های لاستیکی شفاف هر دو هفته باید تعویض گردند. پلاک های متحرکی که برای کودکان مورد استفاده قرار می گیرد، اکثرا به رنگ صورتی می باشند در نتیجه شفاف و همرنگ دندان محسوب نمی شود.


ارتودنسی لینگوال

افرادی که می خواهند دستگاه ارتودنسی آن ها قابل مشاهده نباشد بهترین گزینه برای این افراد ارتودنسی لینگوال می باشد زیرا در این نوع ارتودنسی دستگاه ارتودنسی در پشت دندان ها گذاشته می شود.


نتیجه گیری

یک متخصص ارتودنسی دندان خوب در زمینه ارتودنسی باید اصول علمی و موازین اخلاقی را کاملا رعایت کند و در زمینه ارتودنس دارای تجربه بالایی باشد و در طول درمان همراه با بیمار باشد تا بتوان نتایج مطلوبی را از ارتودنسی دریافت کرد.
از آنجاییکه مسائل مربوط به کولورکتال حساس هستند، اولویت اصلی پزشک متخصص فیستول ، ایجاد محیطی است که باعث راحتی و آرامش در بیماران می شود.
پاسخ
#2
براکت شفاف یا براکت سنتی

فروش مواد دندانپزشکی در کرج : براکتهای سنتی از فولاد زنگ نزن ساخته شده­اند. براکتهای فلزی بر روی دندانها محکم ­می­شوند، و براکتها با یک قوس فلزی بهم متصل شده­اند. قوس­های سیمی مختلفی برای قرار دادن دندانها در موقعیتهای مناسب استفاده شده است.

نوع برکتهای شفاف در مفهوم مشابه هستند، اما براکتها از سرامیک ساخته شده­اند، نه فلز. این سرامیک­ها سفاف هستند، بطوریکه درون دهان کمتر توجه جلب کنند. قوس اتصال دهنده هم ممکن است شفاف باشند تا براحتی با بقیه ترکیب شوند.این براکت­ها همانند براکتهای سنتی استفاده می­شوند، بطوریکه برای اکثر بیماران نیازمند به ارتودنسی قابل استفاده هستند. با این حال، این برکتهای شفاف نسبت به براکتهای سنتی گرانتر و ظریف­تر هستند. پزشک اورتودنس به شما اجازه می­دهد که تحت شرایط خاص کدام نوع را انتخاب کنید.
براکتهای شفاف
چه انتظاری می­رود

اگر شما براکت روشن را انتخاب کنید، ارتودنس شما باید براکت روشن را به مقابل دندان شما بچسباند. سیم رابط بر روی سطح مقابل براکت­ها قرار می­گیرد و سپس نوارهایی که بعنوان اتصال شناخته می­شوند براکتها را به سیم اتصال وصل می­کند.

هنگامی­که براکتها در محل خود ثابت شدند، شما می­توانید انتظار داشته باشید که یک بار در ماه یا در شش هفته ارتودنتیت خود را برای تنظیم آنها ملاقات کنید. اکثر افراد نیازمند نصب براکت­ها به مدت یک تا سه سال هستند، بیان شده توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا. هنگامی­که براکتها برداشته می­شوند از یک نگهدارنده برای حفظ دندانها در موقعیت تازه استفاده می­شود.
به حداقل رساندن آنها و تمیز نگه داشتن آنها

برای واضح نگهداشتن براکتها، مهم است که بخوبی ازآنها مراقبت شود. این اتصال دهنده­ هاکه اطراف براکت­ها را می­گیرند می­توانند بی­رنگ شوند، و این کار باعث می­شود که براکت­ها خوب بنظر برسند. برای تمیز نگهداشتن این اتصال­دهنده­ها، از خوردن غذاهای حاوی رنگدانه­های بسیار و نوشیدنی­هایی مانند قهوه، شراب قرمز، سس کاری و گوجه فرنگی جلوگیری شود. کشیدن سیگار همچنین باعث رنگی شدن اتصال­دهنده­ها می­شود، بنابراین اگر شما سیگاری هستید، قبل از نصب براکتها حتما آنرا ترک کنید. ارتودنتیست شما در هر بار اتصال­دهنده­ها را عوض کرده و تنگ­تر بجای آن قرار می­دهد.

مسواک زدن مرتب برای سلامت دهان شما مهم است، اما همچنین اینکار نقش مهمی در کمک برای مناسب به نظر آمدن براکتها دارد. زمانیکه تکه­های غذا بر سطح براکتها قرار می­گیرد، ممکن است توجه شما را برای مخفی کردن آن معطوف کند. برای کمک به شما برای ترکیب شدن براکتها با خنده­های شما، با دقت اطراف براکتها را بعد از غذا خوردن با مسواکهای زبر مسواک بزنید.

براکتهای فلزی سنتی نه تنها، تنها گزینه ممکن نیستند، بلکه برای شما بعنوان یک بزرگسال گزینه­های کم رنگ مختلف در دسترس هستند، که از جمله براکتهای شفاف هستند.
نیکان پارس ارائه دهنده برترین خدمات در زمینه فروش مواد دندانپزشکی در کرج و تجهیزات دندانپزشکی در کرج به شما مشتریان عزیز می باشد در صورت نیاز به اطلاع از قیمت ها با ما تماس بگیرید.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اهمیت درمان فیستول مقعد توسط یک پزشک متخصص فیستول reyhanorto 0 46 1397-4-13، 03:52 عصر
آخرین ارسال: reyhanorto
  22 روش درمان حساسیت دندان ها را بدانید leila992 0 168 1396-12-11، 01:42 عصر
آخرین ارسال: leila992
  درمان دندان درد عصبی یا الکی leila992 0 54 1396-12-2، 01:54 عصر
آخرین ارسال: leila992
  ارتودنسی چیست؟ nafasvalidi 0 65 1396-12-2، 10:15 صبح
آخرین ارسال: nafasvalidi
  هزینه ارتودنسی دندان zibaara 0 62 1396-11-28، 05:12 عصر
آخرین ارسال: zibaara
  بهترین قرص دندان درد قوی leila992 0 68 1396-11-26، 10:23 عصر
آخرین ارسال: leila992
  20 روش طرز تهیه دهانشویه خانگی برای سلامت دندان leila992 0 62 1396-11-23، 07:35 عصر
آخرین ارسال: leila992
  خون در مدفوع نشانه چیست و چه باید کرد؟ sarazamani 0 80 1396-10-25، 11:30 صبح
آخرین ارسال: sarazamani
  رشته پزشکی چیست؟ nopardazco 0 58 1396-10-21، 10:48 صبح
آخرین ارسال: nopardazco
  آیا کیست دندان خطرناک است؟ leila992 0 67 1396-10-5، 04:56 عصر
آخرین ارسال: leila992

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان