امتیاز موضوع:
 • 14 رأی - میانگین امتیازات: 2.79
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
مهاجرت از جوملا به وردپرس
#1
جوملا یکی از سیستم های مدیریت محتوای پرطرفدار هست و البته بحثی نداریم که بهتر از وردپرس هست یا بدتر ، این مطلب رو برای عزیزانی مینویسم که متقاعد شدند که به وردپرس مهاجرت کنند.
بی بی کیش قدم اول در انتقال سایت از جوملا به وردپرس ایجاد یک وردپرس در هاست جدید یا ساب دامین در هاست فعلی و درکل راه اندازی یک سایت وردپرس کاملا پاک هست !
پس از نصب وردپرس افزونه FG Joomla to WordPress را نصب و فعال کنید.
پس از نصب افزونه به بخش ابزار > درون ریزی بروید و از ابزارهای موجود ابزار Joomla (FG) را انتخاب کنید.
حالا شما با صفحه ای مانند صفحه زیر روبرو می شوید ؛

[تصویر: joomla-importer-wordpress1.png]
سیسمونی حالا مطابق عکس اطلاعات مورد نظر از دیتابیس سایت جوملای خود و پورت میزبان را مشخص کنید.
برای بدست آوردن اطلاعات دیتابیس سایت جوملای خود به داشبورد جوملای خود را مراجعه کنید و از طریق بخش سرور Global Configuration » Server اطلاعات میزبان را بدست آورید.همچنین این اطلاعات را می توانید از طریق فایل configuration.php موجود در روت سایت جوملای خود بیابید.
[تصویر: joomla-db-settings-1.png]
پس از ارائه پایگاه داده های خود، ” Behavior” را انتخاب کنید. اگر می خواهید فایل های رسانه ای مانند تصاویر را از جوملا به وردپرس وارد کنید اطمینان حاصل کنید که گزینه ی Force media import را تیک زده اید. در نهایت بر روی گزینه ی “Import content from Joomla to WordPress” کلیک کنید.
[تصویر: import-joomla-wordpress-1.png]
این افزونه یک اسکریپت اجرا و شروع به انتقال مطالب شما از جوملا به وردپرس خواهد کرد. بسته به اینکه چه مقدار مطالب داشته باشید، روند انتقال ممکن است طول بکشد. پس از اتمام عملیات بایستی با پیامی مشابه پیام زیر مواجه شوید ؛
[تصویر: joomla-import-success.png]
فروش سیسمونی هنگامی که همه ی مطالب خود را از جوملا به وردپرس منتقل کردید، گام بعدی این است که تمام لینک های داخلی خراب شده را تعمیر کنید. به سمت پایین صفحه ی منتقل دهنده ی جوملا (FG) حرکت کنید و بر روی دکمه Modify internal links کلیک کنید.
[تصویر: joomla-wordpress-internal-links.png]
و تمام !
امیدوارم این مطلب مفید واقع شده باشد
پیروز باشید.

[url=http://wp-tools.ir/wp-content/uploads/2014/12/joomla-importer-wordpress1.png][/url]
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان