امتیاز موضوع:
  • 90 رأی - میانگین امتیازات: 2.97
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مکالمۀ معکوس (Reverse Speech) چیست؟

#1

مکالمۀ معکوس (Reverse Speech) چیست؟


مکالمۀ معکوس به معانی پنهان در صحبت های وارون شدۀ ما می پردازد. این پدیده ابتدا در اوایل دهه ۸۰ با معکوس کردن موسیقی راک اند رول و عبارات حیرت آور آن به شهرت رسید. از آن زمان تحقیق های دقیق تری روی آن انجام شد و امروزه می دانیم که در مورد تمام مکالمات روزمره ما صدق می کند و این امر از اواخر دهه ۹۰ در امریکا به یک اصطلاح روزمره تبدیل شده است.

اگر مکالمات ضبط شدۀ انسان به طور برعکس پخش شود، عباراتی که معمولاً کوتاه و در رابطه با کلام گفته شده هستند شنیده می شوند. کاشف این امر دیوید جان اوتز (David John Oates) مکالمه معکوس را این طور توصیف می کند که فرایند زبان در واقع دو مرحله ایست، مستقیم و برعکس. هنگامی که مغز در حال ساختن صوت مکالمات ماست، آن را طوری شکل می دهد که دو پیام هم زمان فرستاده می شوند. یکی از آن ها مستقیم و عادی ست، که جملات ذهن خودآگاه است، و دیگری معکوس است، که عبارات ذهن نا خودآگاه است.این عبارات معکوس در واقع حقایق را دربردارند. قسمتی از مغز ما که حالت تقریباً قفل شده ای دارد از تمام حقایق آگاه است. این عبارات معکوس می توانند حقایق نا گفته در مکالمات و پنهان شده در دروغ ها و همچنین انگیزه های ناگفته، نقشه های پنهانی و دلایل بیماری ها و معضلات را بیان کنند. همچنین می توان از این امکان برای دست یافتن به اطلاعات مضاعف در مشاغل مختلف و رقابتی و بازجویی ها سود جست. در ایالت اورگون (Oregon) از این روش در بازجویی های جنایی استفاده شده و نتایج آن توسط تست DNA در یک مورد ثابت شده است.

همچنین ثابت شده کودکان از ۳ ماهگی تا ۱۳-۱۴ ماهگی به صورت معکوس شروع به حرف زدن می کنند در حالی که ما متوجه صحبت کردن آن ها نمی شویم.

وب سایت مرجع: [مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.]

در این وب سایت شما نمونه هایی از صحبت کردن معکوس بچه ها ، همچنین مکالمات افراد سیاسی و مشهور و برخی ترانه هایی را که معکوس شده اند می توانید پیدا کنید.

دانلود برنامه مکالمه معکوس : [مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.]

البته این بحث مخالفینی هم داره که میتوانید نظراتشان را در اینجا بخوانید. [مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.]

و مطلبی دیگر در رابطه با این موضوع(مهم)

اسب تراوا

اسب تراوا ماجرای اسبی چوبین است که با استفاده از آن، قلعه شکست ناپذیری که با محاصره و جنگ سقوط نمی کرد، به تسخیر دشمن در آمد. داستان از این قرار است که سربازان دشمن، قلعه ای را که مدتها در محاصره قرار داده بودند، پس از مدتها جنگیدن نا امید شده و برای تسخیر آن نیرنگی را طراحی کردند. آنها اسبی چوبین ساختند و آنرا در بیرون قلعه گذاشتند و خود عقب نشینی نموده و وانمود کردند که از ادامه ی حمله منصرف شده و به احترام مقاومت مدافعین قلعه، اسبی چوبین را به آنها هدیه کرده اند.مدافعین قلعه مفتون زیبایی و عظمت اسب چوبین شدند و آنرا به داخل قلعه برده و مشغول جشن و سرور و پایکوبی گردیدند. اما نیمه شب که آنها مست و سرخوش در خواب بودند، سربازانی که از قبل در دل اسب چوبین پنهان شده بودند از درون آن بیرون آمده و دروازه ی قلعه را گشودند و دشمن که در این فاصله با استفاده از تاریکی شب خود را به قلعه رسانیده بود، وارد شده و با غافلگیر کردن مدافعین و قتل عام آنها، قلعه را به تسخیر خود درآوردند.آن چه که در جهان هستی وجود دارد و انسان به نحوی با آن سرو کار دارد، شعوری بر آن حاکم است و در پشت آن، شعور دیگری نهفته است که در بعضی مواقع ممکن است همان اسب تراوا باشد. به عبارت دیگر همانطور که ماده، ضد ماده و انرژی، ضد انرژی وجود دارد؛ شعور، ضد شعور نیز جزیی از اجزای جهان هستی می باشند. لذا همواره ما در معرض شعور و ضد شعور قرار داریم که بسیار هوشمندانه عمل می کند.ذهن انسان پیچیدگی های بسیار زیادی دارد و از فــــ.ـــلـــ.ـــــتـــــــــ.ـــــــــــــرهای محافظ بسیار قوی برخوردار می باشد. فــــ.ـــلـــ.ـــــتـــــــــ.ـــــــــــــر عقلی راه ورود هر گونه اطلاعاتی را که با باورهای ما و منطق مغایرت داشته باشد می بندد. ذهن قادر است اطلاعاتی را که به آن می رسد مورد پردازش دقیقی قرار بدهد حتی اگر وارونه باشد. در ستاد مرکزی ذهن، محدودیتی برای فهم زبانهای مختلف نیست و هر مطلبی به هر زبانی برای این ستاد قابل فهم بوده و به کار گرفته می شود. این سطح از ذهن جزیی از ناخودآگاهی بوده، که ما به آن واقف نیستیم ولی اثرات آن بر روی عملکردهای انسان ظاهر می شود.

با استفاده از همین اصل، شبکه منفی، کلیه اطلاعات غلط خود را به ستاد مرکزی ذهن انسان می رساند و رفتار او را تحت تاثیر قرار داده و تمایلات او را به سمت دلخواه هدایت می کند. شعر و موسیقی نیز می توانند به عنوان اسبهای چوبین مورد سوء استفادۀ شبکه منفی قرار گرفته و در حد بسیار گسترده ای در این رابطه به کار گرفته شود. زیرا در حالت عادی ذهن انسان اجازه ی عبور به بسیاری از اطلاعات را نمی دهد. برای مثال اگر ما بشنویم که « به‌ شیطان گوش بده » شدیدا مقاومت منفی نشان خواهیم داد و از آن اجتناب می کنیم. اما اگر همین دستور در معکوس شعر آهنگی قرار داشته باشد، از آنجا که ما با کمال میل آن ترانه را گوش می دهیم اطلاعات نابجای پشت آن مانند اسب تراوا وارد قلعه وجودی ما شده و در فرصت مناسب اثر خود را به جای خواهد گذاشت. جالب اینجاست که معکوس شعری که شنیده می شود هیچ ارتباطی به خود شعر ندارد که اگر شعر را معکوس بنویسیم به آن دسترسی پیدا کنیم. نکته دیگر این که انجام این کار به کمک تکنیک امکان پذیر نیست و این کار در حد یک اعجاز می باشد.

با آرزوی توفیق الهی
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  علائم قطعی ظهور چیست؟ ADMIN 1 93 ۱۳۹۹-۷-۱۴، ۰۱:۰۰ عصر
آخرین ارسال: alialiali
  فواید سنگ فیروزه نیشابور چیست ؟ royka 0 542 ۱۳۹۶-۷-۴، ۱۲:۲۹ عصر
آخرین ارسال: royka
  عمامه طلبه ها نشانه از چیست ؟ ADMIN 0 561 ۱۳۹۳-۱۰-۹، ۰۶:۴۴ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
Heart علت سرخی رنگ پرچم امام حسین (ع) چیست؟ ADMIN 0 818 ۱۳۹۲-۸-۳، ۰۱:۲۰ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  مدل گوشی شما چیست؟ شیطانی یا الهی ؟ ADMIN 15 3,780 ۱۳۹۱-۲-۴، ۱۰:۲۰ عصر
آخرین ارسال: Gharibe
  مهم ترین وظایف شیعیان در عصر غیبت چیست ؟ ADMIN 1 1,268 ۱۳۹۰-۱۱-۱۹، ۰۶:۵۵ عصر
آخرین ارسال: هادی
  جن چیست شریعت حکیمی 2 2,024 ۱۳۹۰-۱۱-۱۹، ۰۵:۵۰ عصر
آخرین ارسال: هادیکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان