امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وصیت نامه شهید حاج محمدابراهیم همت
#1
وصيت نامه شهيد حاج محمد ابراهیم همت شهدا
وصيت نامه شهيد «حاج محمد ابراهیم همت»
  • 0

  • [img=32x0]https://shamiim.ir/Content/img/SocialNetwork/telegram.png[/img]

  • 10

  • 1398/8/18
[img=375x0]https://shamiim.ir//Uploaded/Files/DefaultFolder/1398830135445766_%D9%87%D9%85%D8%AA_C.jpg[/img][مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.]در دومين وصيت نامه بجامانده از خود نوشته است: خويشتن را در قفس محبوس مي بينم و مي خواهم از قفس به در آيم.سيمهاي خاردار مانعند.من از دنياي ظاهر فريب ماديات و همه آنچه كه از خدا بازم مي دارد متنفرم.
به تاريخ 59/10/19 شمسي ساعت 10:10 شب چند سطري وصيت نامه مي نويسم : هر شب ستاره اي را به زمين مي کشند و باز اين آسمان غم‌زده غرق ستاره است ، مادر جان مي داني تو را بسياردوست دارم و مي داني که فرزندت چقدر عاشق شهادت و عشق به شهيدان داشت.
مادر، جهل حاکم بر يک جامعه انسانها را به تباهي مي کشد و حکومت هاي طاغوت مکمل هاي اين جهل اند و شايد قرنها طول بکشد که انساني از سلاله پاکان زائيده شود و بتواند رهبري يک جامعه سر در گم و سر در لاک خود فرو برده را در دست گيرد و امام تبلور ادامه دهندگان راه امامت و[مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.] است.
مادرجان، به خاطر داري که من براي يک اطلاعيه امام حاضر بودم بميرم ؟ کلام او الهام بخش روح پرفتوح اسلام در سينه و وجود گنديده من بوده و هست. اگر من افتخار شهادت داشتم از امام بخواهيد برايم دعا کنند تا شايد خدا من روسياه را در درگاه با عظمتش به عنوان يک شهيد بپذيرد ؛ مادر جان من متنفر بودم و هستم از انسانهاي سازش کار و بي تفاوت و متاسفانه جواناني که شناخت کافي از اسلام ندارند و نمي دانند براي چه زندگي مي کنند و چه هدفي دارند و اصلا چه مي گويند بسيارند. اي کاش به خود مي آمدند.
از طرف من به جوانان بگوئيد چشم شهيدان و تبلور خونشان به شما دوخته است بپاخيزيد و اسلام را و خود را دريابيد نظير [مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.] ما در هيچ کجا پيدا نمي شود نه شرقي - نه غربي؛ اسلامي که : اسلامي ... اي کاش ملتهاي تحت فشار مثلث زور و زر و تزوير به خود مي آمدند و آنها نيز پوزه استکبار را بر خاک مي ماليدند.
[img=300x0]https://www.beytoote.com/images/stories/religious/hhr90.jpg[/img]وصيت نامه شهيدحاج محمد ابراهيم همت
مادر جان، جامعه ما انقلاب کرده و چندين سال طول مي کشد تا بتواند کم کم صفات و اخلاق طاغوت را از مغز انسانها بيرون ببرد ولي روشنفکران ما به اين انقلاب بسيار لطمه زدند زيرا نه آن را مي شناختند و نه باريش زحمت و رنجي متحمل شده اند از هر طرف به اين نو نهال آزاده ضربه زدند ولي خداوند، مقتدر است اگر هدايت نشدند مسلما مجازات خواهند شد .
پدر و مادر ؛ من زندگي را دوست دارم ولي نه آنقدر که آلوده اش شوم و خويشتن را گم و فراموش کنم علي وار زيستن و علي وار شهيد شدن, حسين وار زيستن و حسين وار شهيد شدن را دوست مي دارم شهادت در قاموس اسلام كاري‌ترين ضربات را بر پيكر ظلم، جور،شرك و الحاد مي‌زند و خواهد زد.
ببين ما به چه روزي افتاده ايم و استعمار چقدر جامعه ما را به لجنزار کشيده است ولي چاره اي نيست اينها سد راه انقلاب اسلاميند ؛ پس سد راه اسلام بايد برداشته شودند تا راه تکامل طي شود مادر جان به خدا قسم اگر گريه کني و به خاطر من گريه کني اصلا از تو راضي نخواهم بود. زينب وار زندگي کن و مرا نيز به خدا بسپار ( اللهم ارزقني توفيق الشهادة في سبيلک) .
و السلام؛
محمد ابراهيم همت
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ماجرای شناسایی پیکر شهید همت ADMIN 0 0 ۱۳۹۸-۱۲-۱۸، ۱۱:۲۹ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  شهید چمران که بود ؟ ADMIN 4 798 ۱۳۹۷-۱۲-۸، ۱۰:۳۸ عصر
آخرین ارسال: hossein7807
Star سجده شهید بین زمین و آسمان ADMIN 1 921 ۱۳۹۴-۱۰-۲۵، ۰۹:۵۲ صبح
آخرین ارسال: sq-etrat
  شهید محمد بروجردی sq-etrat 0 390 ۱۳۹۴-۸-۱، ۰۶:۰۷ عصر
آخرین ارسال: sq-etrat
  شهید ۲۱ ساله‌ای که گناهانش را مکتوب می‌کرد ADMIN 0 508 ۱۳۹۳-۱۰-۲۲، ۰۶:۱۷ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
Rainbow این شهید، ایرانی نیست ! / عکس ADMIN 0 783 ۱۳۹۳-۱۰-۲۲، ۰۶:۲۰ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  شوخ طبعی یک شهید ایرانی تا لحظه ی آخر ADMIN 0 663 ۱۳۹۳-۱۰-۱۵، ۰۷:۳۸ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  پیش گویی عجیب شهید اندرزگو ADMIN 0 563 ۱۳۹۳-۹-۱۸، ۰۶:۰۷ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
Heart دست نوشته ای از شهید احمدرضا احمدی رتبه نخست کنکور پزشکی ADMIN 0 423 ۱۳۹۳-۸-۳۰، ۰۱:۳۴ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  نامه به دلیل زیاد بودن حقوق! ADMIN 0 467 ۱۳۹۳-۸-۱۵، ۱۲:۴۸ عصر
آخرین ارسال: ADMIN

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان