امتیاز موضوع:
  • 30 رأی - میانگین امتیازات: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وقتی ناخواسته مسلمان شده ام !
#1
Information 
[rtl][تصویر:  10727_50608.jpg][/rtl]
رهروان ولایت ـ انسان گاهی باخود فکر میکند که چطور این همه ملت به خود می بالند که مسلمان هستیم درحالیکه این مسلمان شدن ناخواسته است چون از پدر ومادری مسلمان زاده شده اند بالطبع آنها هم شدند مسلمان، حال آنکه اگر در سرزمینی دیگر متولد میشدم از والدینی غیر مسلمان شاید وضعیت با حال فرق میکرد.
خلاصه اینکه مسلمان بودنم را مدیون پدر ومادرم هستم واگر کسی اشکال کند به اینکه اصلا ما نمیخواستیم مسلمان باشیم که اینهمه احکام اسلامی طوقی باشد برگردن ما.
و اشکال دیگر اینکه اگر حق انتخاب داشتیم دینی غیر از اسلام انتخاب میکردیم وشاید هم اصلا پایبند به دینی نمی شدیم.
[rtl]
[/rtl]
در جواب باید گفت که درست است که انسان در بدو تولد و دوران کودکی قدرت تشخیص و انتخاب دین حق را ندارد اما این حرف هم درست نیست که محیط و خانواده حاکم بر فرد هستند وتصمیمات او بلکه این عوامل تاثیر گذارند برانتخاب وتصمیم گیری نه حاکم. وقتی انسان بالغ شد و حق انتخاب داشت اینجاست که حق تحقیق وانتخاب دارد و میتواند و باید دینی را برگزیند که در جواب کسی که از او پرسید چرا این دین را برگزیدی پاسخش این نباشد که چون پدرم مسلمان بود مسلمان شدم حال اگر کسی تحقیق نکرده دین پدرش را انتخاب کرد«وَ إِذا قيلَ لَهُمْ تَعالَوْا إِلى‏ ما أَنْزَلَ اللَّهُ وَ إِلَى الرَّسُولِ قالُوا حَسْبُنا ما وَجَدْنا عَلَيْهِ آباءَنا أَ وَ لَوْ كانَ آباؤُهُمْ لا يَعْلَمُونَ شَيْئاً وَ لا يَهْتَدُونَ و هنگامى كه به آنها گفته شود به سوى آنچه خدا نازل كرده، و به سوى پيامبر بياييد مى‏ گويند آنچه از پدران خود يافته ايم، ما را بس است. آيا اگر پدران آنها چيزى نمیدانستند، و هدايت نيافته بودند (باز از آنها پيروى میكنند)» [مائده آیه104]  این همان پاسخ مشرکان مکه است.
در انتخاب دین تقلید معنا ندارد بلکه جای تحقیق است بله ممکن است پدری به حق تحقیق کرده و فرزندش هم بالطبع او اسلام رابرگزید نه با اجبار وبه خاطر ژن پدرش بلکه به خاطر تحقیق او مسلمان شد، 
اصلا فرض را براین بگیریم که دین اکثر مسلمین تقلیدی است سوال می پرسیم اشکال متوجه دین است یا متوجه دینداران؟؟
[rtl]
[/rtl]
خدای متعال که ادیان آسمانی را بوسیله پیامبرانش نازل کرد به این مساله آگاه بود و هست که ملاک پذیرفتن دین این نیست که در کجا و از چه والدینی متولد شده بلکه ملاک پذیرفتن با دلیل است واگر هم نپذیرفتن است آنهم با دلیل و اگر انسان در کودکی تابع دین پدر مادرش است چون تا قبل بلوغ تکلیفی ندارد.
پس این حرف که پدرم مسلمان بود و من نا خواسته مسلمانم اشتباه است اگر انسان واقعا به این نتیجه برسد که الدین عند الله غیر الاسلام است (نه به خاطر فرار از احکام و دستورات اسلام ) خب همان رابرمیگزیند ودر قیامت هم درپیشگاه احدیت زبان بسته نیست، اما ذکر این نکته لازم است که اگر کسی بدون هوا و هوس و به دور از تعصب تحقیق کند یقینا به دین خاتم میرسد.
[rtl]
[/rtl]
http://www.jonbeshnet.ir/news/50608
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  پروفسور محمد لگنهاوزن چگونه مسلمان شد ADMIN 0 909 1390-2-10، 07:13 عصر
آخرین ارسال: ADMIN

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان