امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ویژگی های یک سایت خوب

#1
نکته*های مهم و اصل*های اولیه* ای که در [مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.]* باید در اولویت قرار دهید تا بازدیدکنندگان بیشتری ترغیب شوند در وب سایت تان بمانند و اشتیاق داشته باشند که محتوا و مطالب آن را دنبال کنند عبارتند از:

۱) سرعت بارگذاری بالای وب
وب*سایت شما باید در مدت زمان اندکی بارگذاری شود و بیننده و بازدیدکننده* را منتظر نگذارد، زحمتی که شما برای زیبایی سایت تان می*کشید همه زمانی موثر خواهد بود که سرعت بارگذاری سایت خود را بالا ببرید تا تعداد بیشتری از افراد توانایی دیدن و استفاده کردن از سایت شما را داشته باشند. به*طور کلی طراحی سایت شما باید برای وب بهینه*سازی شده باشد و لود شدن آن بیشتر از ۱۵ ثانیه طول نکشد. از [مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.] هم غاقل نشوید.

۲) مسیریابی واضح و آسان
بعد از اینکه بازدیدکنند*ه*ای به سایت شما وارد شد، سایت شما باید توانایی این را داشته باشد که بازدیدکننده و مخاطب را به بخش*های مختلف سایت، هدایت کند. لازمهٔ این کار، داشتن نوار مسیریابی واضح و گویااست. لینک*های مهم را در مکان مناسب قرار دهید. ترجیحاً نوار مسیریابی را در بالای سایت بگذارید تا در معرض دید باشد و به*آسانی قابل دسترسی باشد. بالای سایت، محلی است که کاربر به محض ورود به سایت، آنجا را نگاه می*کند. از منوهای خود در بخش*های راست یا چپ سایتتان استفاده کنید؛ تا حد امکان تمامی صفحه*ها، عناوین و اطلاعات سایتتان را به این منو*ها و نوار مسیریابی پیوند دهید. شما هرگز نمی*دانید که کدام*یک از اطلاعات موجود در سایت شما، توجه کاربران و بازدیدکنندگان را جلب خواهد کرد؛ پس طوری همه چیز را بچینید که مخاطب دسترسی* آسانی به همهٔ اطلاعات شما داشته باشد. این امر تاثیر مهی در [مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.] شما دارد.


یکی از [مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.] سرعت بالای آن است.
[تصویر:  home-office-595476_640.jpg]

3) پشتیبانی از تمامی رزولوشن*های صفحه*های نمایش
امروزه کامپیوترهایی با رزولوشن*های مختلف وجود دارند. صفحه*های نمایش بزرگ، متوسط، کوچک و متنوع. دامنهٔ این صفحه*ها از ۶۴۰x۴۸۰ شروع و حتی به بیشتر از ۱۰۲۴x۷۶۸ می*رسد. وظیفهٔ شما به*عنوان طراح سایت این است که سایت خود را برای تمام این رزولوشن*ها طراحی و قابل دسترسی کنید. طراحی سایت شما باید به*گونه*ای باشد که در تمام این صفحات با رزولوشن*های مختلف، به*خوبی به نمایش در آید. مفید*ترین انتخاب برای رسیدن به این مهّم رعایت این نکته است که سایت خود را با «واحد درصد» طراحی کنید، نه با «پیکسل».

4) قابلیت نمایش در همه مرورگر*ها
[مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.] شما باید به*گونه*ای باشد که در تمامی مرورگرهای موجود و رایج به*خوبی به نمایش درآید. سایت خود را در مرورگرهای متفاوت امتحان کنید. تنها به یک یا دو مرورگر اکتفا نکنید، تا زمانی*که از درستیو قابل اجرا بودن طراحی سایت خود در اکثر مرورگر*ها مطمئن شوید. یک [مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.] در همه مرورگرها نمایش داده می شود.

5) فونت خوانا و حرفه*ای
طراحی سایت شما باید به*گونه*ای باشد که در تمامی مرورگرهای موجود و رایج به*خوبی به نمایش درآید. سایت خود را در مرورگرهای متفاوت امتحان کنید. تنها به یک یا دو مرورگر اکتفا نکنید، تا زمانی*که از درستیو قابل اجرا بودن [مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.] خود در اکثر مرورگر*ها مطمئن شوید.

6) وجود فضای خالی سفید در طراحی سایت
استفاده بیش از حد از عکس*های بزرگ، فونت*های رنگی، و پشت زمینه سبب شلوغ شدن سایت شما می*شود و بازدیدکننده را گیج می*کند؛ پس سعی کنید تا سادگی را حفظ کنید. از فضاهای خالی به*خوبی استفاده کنید تا هم چشم کاربران خسته نشود، و هم محتوای شما به خوبی از فضای خالی و گرافیک سایت، جدا و متمایز شود تا بتوان آن*را خواند.
دقت داشته باشید که فضای خالی به معنی فضایی با رنگ سفید نیست. می*توانید از هر رنگی استفاده کنید. دراصل به معنای فضای خالی از متن، عکس و... است.
این نکته هم مهم است که در رنگ*های مورد استفاده خود، محدودیتی قائل شوید. برای طراحی سایت حرفه*ای، بیشتر از ۲ تا ۴ طیف رنگ استفاده نکنید. از رنگ*های متفاوت صرفاً برای برجسته کردن اطلاعات داخل سایت استفاده کنید.

7) لینک*های مخرب و معیوب را چک کنید
قبل از بارگذاری سایت در وب، لینک*های معیوب آن*را چک کنید و از درست بودن عملکرد و آدرس مقصد آن*ها اطمینان حاصل کنید.

8) در انتخاب قالب سایت دقت کنید
قالب*ریزی سایت یکی از فازهای مهم در فرآیند توسعه وب و طراحی سایت است. قالب در واقع** همان ستون و چارچوب*های دیداری یک وب*سایت و ساختار پایه*ای لایه*های آن است. این دقیقاً** همان فاکتوری است که تفاوت*های سایت*ها را برجسته می*کند. ایدهٔ اصلی آن است که طراحی سایت را در عین سادگی انجام دهید و با رنگ*های جیغ و بافت شلوغ آن*را پر نکنید. در این*صورت کاربران می*توانند به*راحتی اهمیت اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند و اهمیت جای*گیری مؤلفه*های مختلف را در طراحی سایت، درک می*کنند. اگر هم می خواهید [مهمان ها نمیتوانند لینک های موجود در پیام ها را ببینند. لطفا از اینجا ثبت نام کنید تا بتوانید لینک ها را ببینید.] بکنید آن هم قواعد خاص خودش را دارد.

9) پیوستن به شبکه*های اجتماعی را از یاد نبرید
کانال*ها و شبکه*های اجتماعی مورد استفاده توسط برند شما باید به آسانی دور هم جمع شوند تا حضور آنلاین شما را ترویج و تثبیت کند. در جاهایی که عقلانی است و فکر می*کنید که مفید است، شبکه*های اجتماعی را وارد ماجرا کنید. لینک*های شبکه*های اجتماعی که در آن*ها عضو هستید را به خوبی و آشکارا در طراحی سایت خود قرار دهید. بیشتر توصیه می*شود که این لینک*ها و دکمه*های شبکه*های اجتماعی را در بالای سایت، پایین و یا در امتداد کناره*های صفحه خانه/اصلی قرار دهید. همچنین می*توانید لینک*ها و دکمه*های شبکه*های اجتماعی را نیز در نوار مسیریابی سایت قرار دهید، که در آن صورت کاربران قادر خواهند بود تا از هر صفحه*ای در سایت، به شبکه*های اجتماعی شما، متصل شوند.

رعایت نکته*های بالا سایت شما را با تغییرات مثبت روبه*رو خواهد کرد که شیرینی*اش را احساس خواهید کرد.

آیا چنین سایتی را می خواهید. برای سفارش طراحی سایت با ما تماس بگیرید. ما مشاوران صادق و امینی هستیم.
پاسخ اخطار


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ویژگی های جدید پیام رسان messaging ADMIN 0 31 ۱۳۹۹-۵-۱۸، ۰۲:۰۵ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  برترین سایت‌خای ایران کدامند؟ ADMIN 0 54 ۱۳۹۹-۴-۲۸، ۰۳:۵۰ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  سایت گرداب را بهتر بشناسیم ADMIN 0 54 ۱۳۹۹-۲-۱۷، ۰۲:۱۷ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  آیکون های متحرک برای طراحی سایت nooshin88 0 76 ۱۳۹۴-۱۱-۱۷، ۰۴:۰۱ عصر
آخرین ارسال: nooshin88
  طراحی سایت رسپانسیو چگونه طراحی است؟ atena9568 0 76 ۱۳۹۴-۱۱-۶، ۱۲:۳۷ عصر
آخرین ارسال: atena9568
  آیا طراحی سایت برای وکلا لازم است؟ fereshteh1902 0 70 ۱۳۹۴-۱۱-۵، ۰۲:۲۸ عصر
آخرین ارسال: fereshteh1902
  طراحی وب سایت مراکز تجاری maryamimani 0 52 ۱۳۹۴-۱۱-۴، ۰۴:۵۸ عصر
آخرین ارسال: maryamimani
  تاثیر سئو سایت روی تبلیغات گوگل maryamimani 0 73 ۱۳۹۴-۱۰-۲۷، ۰۴:۳۶ عصر
آخرین ارسال: maryamimani
  صفحه اصلی سایت باید چگونه باشد؟ elena943 0 69 ۱۳۹۴-۱۰-۲۳، ۰۱:۴۹ عصر
آخرین ارسال: elena943
  اصول طراحی سایت شرکتی elena943 0 92 ۱۳۹۴-۱۰-۲۲، ۰۱:۱۹ عصر
آخرین ارسال: elena943

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان