امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 2.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

چرا تصویر امام و رهبری در آمریکا ممنوع است؟

#1
نگاه کردن اثر دارد
نگاه کردن نیز، نوعی خوردن است و آثاری دارد. از خبرنگار آمریکایی پرسیدند، ما تصویر شخصیت‌های شما مثل، رئیس جمهور و وزیر را در تلویزیون نشان می‌دهیم شما چرا عکس امام یا مقام معظم رهبری را در تلویزیون خودتان نشان نمی‌دهید؟ خبرنگار آمریکایی گفت: ما کلاً نهی شده ایم از اینکه این عکس‌ها را اینجا نشان بدهیم. چون مردم به شدت تحت تأثیر نگاه ایشان قرار می‌گیرند.
آن زمان که پوتین رئیس جمهور روسیه به دیدن رهبر انقلاب آمده بود، وقتی برگشت، گفت: من اینجا مسیح را دیدم. پس دیدن اثر دارد. در روایات داریم که نگاه کردن به عالِم و حتی نگاه کردن به درِ خانه ی عالِم عبادت است. نگاه کردن به پدر و مادر عبادت است. چرا نگاه کردن به پدر و مادر عبادت است؟
چون انسان ولی­ نعمت خود و کانون محبت را می ­بیند. در روایت داریم، انسان وقتی که با مهربانی به پدر و مادرش نگاه کند، یا پدر و مادر با مهربانی به بچه نگاه کنند، یا زن و شوهر با مهربانی به هم نگاه کنند، این نگاهِ با محبت، باعث می‌شود که شخص تغذیه ی روحی شود. وقتی که خورد و تغذیه شد، گناهان به وسیله این خوردن، از وجود انسان خارج می‌شود.
در روایت داریم همین که زن و شوهر دست هم را با مهربانی می‌گیرند: «تَساقَطَت ذُنُوبُهُما مِن خِلالِ أصابِعِهِمِا= گناهان شان از لای انگشتان آنها می‌ریزد». در روایت داریم، خداوند وقتی که به انسان بچه می‌دهد، این بچه هدیه ی خداست. پس انسان باید زیاد بچه را ببوسد.
این دستورات بیانگر این است که یک ارتباط هست بین لب ما و صورت بچه که بوسیدن او موجب بروز یک اتفاق است که در نفس انسان می‌افتد. بوسیدن رحمت می‌آورد. شباهت به اسم رحمان خدا را می‌آورد. دهان انسان 32 دندان دارد، اما دهان روحش بینهایت دندان و دهان دارد که به وسیله ی آنها می خورد. «حس و خیال و وهم و عقل و فوق عقل» ما که دائماً در حال دریافت و تغذیه و خوردن هستند، در حقیقت دهان روح هستند. انسان هیچ لحظه ­ای از دریافت معاف نیست.
گفتیم که رابطه دنیا با آخرت، مثل رحم مادر با دنیاست و جنین در هیچ لحظه ای از دریافت معاف نیست. ما هم در رحم دوم که دنیاست، دائماً داریم با شنیدنی‌ها دریافت می کنیم. شما الان یک چیز خوب می‌شنوی و اثر خوبی هم روی تو می‌گذارد. حال جایی می‌روی و یک چیز بد که اثر بدی دارد می‌بینی یا می‌شنوی، در نتیجه آثار آن شنیده‌های خوب از بین می‌رود. 
استاد محمد شجاعی/سایت منتظران منجی
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  +50 جمله قصار از امام خامنه ای درباره جنگ نرم شهدا و انقلاب ADMIN 5 73 ۱۳۹۹-۶-۶، ۰۵:۳۷ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  سخنانی از امام خمینی که کمتر شنیدید ADMIN 22 143 ۱۳۹۹-۶-۲، ۰۳:۱۶ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  خاطرات جالب محافظ امام خمینی ADMIN 0 119 ۱۳۹۹-۳-۱۷، ۰۸:۲۵ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  روایت کاملی از عزل منتظری تا رهبری حضرت آقا ADMIN 0 76 ۱۳۹۹-۳-۱۷، ۰۵:۴۷ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  نقش امام خامنه ای در حل چالش ها ADMIN 0 90 ۱۳۹۹-۲-۲۸، ۰۵:۱۷ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  جملاتی که امام خمینی هرگز نگفتند ADMIN 0 113 ۱۳۹۹-۱-۱۹، ۰۷:۴۸ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  روایتی جالب از دیدارهای امام خامنه ای با خانواده شهدای ارامنه ADMIN 3 750 ۱۳۹۳-۱۰-۲۴، ۰۶:۳۲ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  پيام حضرت امام ‏خميني بمناسبت شهادت دكتر چمران ADMIN 0 556 ۱۳۹۳-۸-۱۶، ۰۶:۰۸ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  نامه ی عاشقانه امام خمینی ADMIN 0 1,167 ۱۳۹۱-۳-۱۵، ۰۳:۰۸ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  بیانات مقام معظم رهبری در مورد بسیج ADMIN 2 4,605 ۱۳۹۰-۸-۲۸، ۰۴:۰۹ عصر
آخرین ارسال: ADMINکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان