امتیاز موضوع:
  • 19 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چقدر در طول روز آب بخوریم؟ علائم و عوارض کم آبی بدن
#1
یک سوال مهم: در طول روز چقدر آب بخوریم؟ تشنگی یعنی بدن به آب نیاز دارد، پس به صدای بدن گوش دهید و قبل از اینکه احساس تشنگی به شما دست دهد آب مورد نیاز بدن را تأمین کنید. اگر به اندازه کافی آب به بدن نرسد، گذشته از اینکه عصبی و بد اخلاق می‌شوید، عوارض دیگری هم در انتظار شما خواهد بود! کمبود آب بدن می تواند موجب احساس افسردگی، خستگی، کاهش اشتها، افزایش غلظت خون، کاهش ظرفیت کارایی و فعالیت بدن شود. پس بهتر است قبل از اینکه دچار این مشکلات شوید، با علم ورزش همراه شوبد و بررسی کنید که به اندازه کافی می نوشید یا نه؟
در طول روز چقدر آب معدنی بخوریم لاغر شویم
در طول روز چقدر آب معدنی بخوریم لاغر شویم
در روز چقدر آب بخوریم تا سلامت باشیم؟
۱- دهان خشک

این مورد کاملاً آشکار به نظر می‌رسد، هر زمان که شما احساس چسبندگی دردهان‌تان داشتید، مشخص است که به مایعات نیاز دارید. اما اگر به فکر نوشیدنی‌های شیرین هستید، یک راه حل موقتی است که باعث مشکل بزرگتری می‌شود. نوشیدن آب باعث روان شدن ترشحات دهانی در غشاء و پوست دهان و گلو می‌شود، که باعث ایجاد رطوبت دهان با ترشحات بزاق برای مدت طولانی خواهد شد.

۲- پوست خشک

پوست بدن بزرگترین ارگان بدن است، بنابراین به هیدراته بودن ( آب رسانی ) نیازمند است. در حقیقت پوست خشک از اولین علائم بی‌آبی کامل بدن است که می‌تواند باعث ایجاد مشکلات بزرگ تر شود.کمبود آب یعنی کمبود عرق که باعث می‌شود بدن نتواند آلودگی های درون خود را در طول روز رفع کند. اگر می‌خواهید مواد زائد را دفع کنید، اولین کار شما مصرف آب است.

۳- همیشه خیلی احساس تشنگی می کنید

ما پیش از این دهان خشک را بررسی کردیم اما تشنگی فراتر از دهان خشک می‌باشد. تشنگی یعنی بدن به آب نیاز دارد، پس به صدای بدن گوش دهید و قبل از اینکه احساس تشنگی به شما دست دهد آب مورد نیاز بدن را تأمین کنید.

۴- چشمان خشک

تا کنون مشخص شده که نوشیدن آب تأثیری بیشتری روی دهان و گلو دارد.کمبود مصرف آب باعث می‌‌شود، چشمان قرمز، خشک و ورم و کند. چون با کمبود آب بدن، مجرای اشک خشک می‌شود. حقیقت این است که این شرایط می‌تواند، بیشتر به چشمان شما آسیب برساند، مخصوصاً اگر در طول روز چشم‌تان را لمس می‌کنید.

۵- کاهش توده عضلانی

شاید تعجب کنید که بخشی از عضلات بدن را آب تشکیل داده است. پس یعنی آب کمتر برابر است با توده عضلانی کمتر. نوشیدن آب قبل، حین و بعد از تمرینات ورزشی نه فقط بدن شما را راحت و پر آب نگاه می‌دارد، بلکه آب را به قسمت های مناسب بدن می‌رساند و شانس پیشرفت التهاب و درد که با تمرینات و استفاده از وزنه مرتبط است را کاهش می دهد.

۶- درد مفاصل را تجربه می کنید

غضروف‌های بدن و دیسک‌ها ۸۰ درصدشان از آب تشکیل شده است. اگر آب کافی مصرف نکنید، غضروف ‌ها و دیسک‌ها آسیب پذیر می‌شوند و درد را تجربه خواهید کرد. با هیدراته نگه داشتن بدنتان مطمئن می‌شوید که مفاصل بدن می‌تواند سالم باشد و به درستی کار کند، به نحوی که شوک ناشی از ضربات ناگهانی مانند: دویدن، پریدن و یا افتادن ناگهانی را جذب کنند.

۷- احساس سستی و خستگی می کنید

زمانی که بدن دچار کم آبی می‌شود، از خون، آب را قرض می گیرد که باعث افزایش غلظت خون می‌شود. کمبود آب در خون نیز منجر به کاهش اکسیژن در کل بدن می‌شود که در نتیجه خواب آلودگی و خستگی کامل را به دنبال خواهد داشت.

به یاد داشته باشید، در شرایطی که بدن با کمبود آب مواجه است، قهوه نمی تواند گزینه مناسبی باشد.

۸- بیمار می‌شوید یا بیماری شما طولانی می‌شود

نوشیدن آب به مقدار کافی باعث می‌شود تا سموم از بدن خارج شود. یعنی ارگان‌های داخلی بدن تلاش می‌کند تا مواد زائد را از بدن بیرون کنند، اما وقتی بدن آب مورد نیاز برای این کار را نداشته باشد، درست کار نمی‌کند. در نتیجه ارگان‌های بدن از آب ذخیره شده در قسمت های مختلف بدن مانند خون استفاده می‌کنند که می‌تواندپیامدهای بدی داشته باشد، گذشته از این وقتی سموم بدن دفع نشود و بیمار نیز باشد، پروسه بیماری شما طولانی تر می شود.

۹- مشکلات گوارشی

در مورد ترشحات درگلو و دهان صحبت کردیم که چطور نگهداری آن با جذب آب باعث می شود، غشاء و پوست آن‌ها عملکرد مناسبی داشته باشد. این شرایط برای تمام سیستم گوارشی به کارمی رود. بدون جذب آب قدرت ترشحات در معده کاهش پیدا خواهد کرد و به اسید معده اجازه داده می‌شود به ارگان های داخلی بدن آسیب‌های بزرگی وارد کند. یعنی باعث سوزش معده و سوء هاضمه می‌شود.

۱۰- کاهش دفع ادرار

باورکنید یا نه، اگر در طول روز ۴ تا ۷ بار به سرویس بهداشتی مراجعه نکنید، احتمالاً به اندازه کافی آب نمی نوشید. اگر رنگ ادرار زرد تیره باشد، یعنی بدن اشاره می‌کند که کمبود آب دارید. در شرایط وخیم کمبود آب می‌تواند، باعث عفونت مجرای ادرار شود. در حالت عادی رنگ ادار باید زرد روشن و یا شفاف باشد.

۱۱- یبوست

همان طورکه گفتیم جذب آب مناسب به روان شدن سیستم گوارشی شما کمک خواهد کرد. یبوست نشانه‌ای از کم آبی مزمن است. یکی از وظایف اصلی روده بزرگ برداشتن آب اضافی از مدفوع است به طوری که مدفوع بیش از حد شل نباشد و از طرف دیگر آب برای عبور راحت مواد از روده لازم است، هنگامی که بدن آب کافی مصرف نمی‌کند، مدفوع سخت می‌شود، چرا؟ چون بدن مقداری از آن را با کم کردن آب مدفوع جبران می کند و همین کار را برای دفع آن سخت می کند که منجر به یبوست خواهد شد.

۱۲- پیری زودرس

کمبود آب، روند دفع سموم از طریق پوست را کند می کند؛ از این رو پوست به انواع بیماری‌ها از جمله پسوریازیس، التهاب، پیری زودرس، چین و چروک و تغییر رنگ مستعد می شود. آب برای حفظ رطوبت پوست و رسیدن مواد مغذی لازم به پوست مهم است. کمبود آب، باعث خشکی، کشیدگی و پوسته پوسته شدن پوست می‌شود که به فرد ظاهر مسن می‌دهد. پوست خشک حالت ارتجاعی کمتری دارد و به چین و چروک مستعد‌تر است. همچنین میزان آب بدن که بطور طبیعی در بدن وجود دارد با افزایش سن کاهش پیدا می کند. پس یعنی هر چقدر ما پیرتر می‌شویم، باید با آگاهی بیشتر مصرف آب را افزایش دهیم.

این مطلب را خواندید و تا کنون این را دریافتید که برای ما مشخص شد که چقدر آب رسانی به بدن حیاتی و مهم است. اگر روی این مطلب تمرکز کنید، چه در حال کار، ورزش و حتی استراحت، آب بنوشید، خیلی خوش شانس هستید! اگر فکر می‌کنید به اندازه کافی آب نمی‌نوشید، همین الان یک لیوان آب میل کنید.

منبع : تصفیه آب خانگیhttp://osmahabco.com/
پاسخ
#2
تعیین اینکه شما واقعاً به چه دستگاهی برای تصفیه آب نیاز دارید و یا اینکه کدام نوع دستگاه تصفیه آب برای شما بهترین گزینه است، ممکن است امر دشواری باشد. اگرچه انتخاب استفاده از یک دستگاه تصفیه آب خانگی و یا صنعتی بستگی به مورد دارد، اما باید این عوامل را در فرآیند انتخاب محصول در نظر داشته باشید.


نیاز به کاهش آلودگی آب توسط دستگاه آب تصفیه کن
همه ی محصولات ممکن است تحت تأثیر گروه های یکسانی از آلاینده ها قرار نداشته باشند. اگر شما آلاینده ی خاصی را در آب مورد نظرتان شناسایی کرده اید که موجب نگرانی شما شده است، از راهنمای مربوط به انتخاب آلاینده ی NSF برای شناسایی روش های کاهش آن آلاینده های خاص، استفاده کنید.

اگر مطمئن نیستید که چه نوع آلاینده ای در آب مورد نظرتان وجود دارد، باید یک رونوشت از گزارش کیفیت آب، از سوی تأمین کننده ی آب بدست آورید. اگر در منطقه شما انجام این کار میسر نیست و یا این که یک چاه خصوصی در اختیار دارید، باید آب را آزمایش کنید. با مشخص شدن نوع آلاینده های موجود، می توانید سیستم تصفیه آبی را انتخاب کنید که بتواند نگرانی های عمده شما را در مورد کیفیت آب برطرف نماید.راهنمای انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی

کدام دستگاه آب تصفیه کن برای مصارف خانگی بهتر است؟
انواع مختلفی از دستگاه های تصفیه آب برای مصارف خانگی وجود دارد:

دستگاه های خانگی یا سیستم هایی که در محل ورودی نصب می شوند (EOP) ، معمولاً تمام یا اکثر آب ورودی به خانه را تصفیه می کنند. این دستگاه ها معمولاً پس از کنتور آب (آب شهری) یا مخزن ذخیره تحت فشار (آب چاه) نصب می شوند. دستگاه سختی گیر آب، نمونه ای از یک سیستم (EOP) می باشد.

سیستم هایی که در محل استفاده نصب می شوند (POU) ، معمولاً آب را در محل مصرف مانند سینک آشپزخانه، یخچال و یا دوش تصفیه می کنند. برخی از آن ها می توانند بر روی لوله نصب شوند در حالی که برخی دیگر آب منشعب از شیر آب را فیلتر می کنند. نکات زیر در مورد سیستم های معمولی POU می توانند به شما در تعیین بهترین دستگاه متناسب با نیاز شما یاریتان کنند:

بطری های آب شخصی شامل یک بطری با قابلیت استفاده مجدد به همراه یک فیلتر داخلی می باشد. این بطری دارای یک درپوش فشاری یا یک نی است و برای استفاده فردی طراحی گردیده است.

در فیلترهای پارچی از نیروی گرانش برای جاری کردن آب از میان فیلتر استفاده می شود. بیش تر محصولات این گروه، پارچ های استیل هستند و معمولاً نسبت به سیستم های دیگر ظرفیت کم تری دارند (یعنی کم تر از گالن را می توانند فیلتر کنند).

فیلترهای قابل نصب بر روی شیر آب، به انتهای شیر استاندارد موجود در سینک آشپزخانه متصل می شوند. وقتی که در نظر دارید از آب آشامیدنی فیلتر شده استفاده کنید، یک تغییر دهنده مسیر، آب را به درون سیستم هدایت می کند. این فیلترها نمی توانند با اغلب شیرهای خاص مورد استفاده قرار گیرند، مثلاً شیرهایی که خروجی آن ها حالت پاشش دارد.

فیلترهای قابل نصب بر روی کنتور، بر روی کنتور و سپس سینک آشپزخانه قرار می گیرند و از طریق یک شلنگ با قطر کم به انتهای شیر آب موجود در سینک آشپزخانه متصل می شوند. آب تصفیه شده معمولاً از طریق فواره موجود در دستگاه تصفیه آب توزیع می گردد.

سیستم های plumbed-in بر روی لوله نصب می شوند و همه ی آب جاری در لوله را فیلتر می کنند. به غیر از فیلترهای دوشی، اغلب سیستم های قابل نصب بر روی لوله، فقط برای نصب بر روی لوله های آب سرد در نظر گرفته می شوند.

سیستم هایی که مخصوص شیرهای مجزا هستند، مشابه با سیستم های plumbed-in در زیر سینک نصب می شوند. با این حال، آب فیلتر شده از طریق یک شیر کوچک تر ثانویه به جای شیر اصلی آشپزخانه در دسترس قرار می گیرد.

فیلترهای مخصوص یخچال، آب و یخ موجود در یخچال را تصفیه می کنند و دارای دو نوع هستند، یک مدل در هنگام ساخت یخچال نصب می شود و دیگری بعد از خرید یخچال بر روی آن نصب می گردد.

استانداردهای مربوط به فن آوری محصول

هفت استاندارد NSF/ANSI دستگاه های تصفیه آب خانگی را پوشش می دهند:

فیلتراسیون (NSF/ANSI 42 , NSF/ANSI 53) – آلاینده ها با به دام افتادن در منافذ فیلتر و یا از طریق جذب و یا شکسته شدن توسط بستر موجود در سیستم، کاهش می یابند. در فیلترهای کربنی از این فن آوری برای فیلتر کردن آب استفاده می شود.

سختی گیرهای آب (NSF/ANSI 44) – سختی گیرهای آب که از رزین تبادل کننده کاتیونی استفاده می کنند و با کلرید سدیم یا کلرید پتاسیم احیا می شوند، برای کاهش سختی از آب (مانند کلسیم و منیزیم اضافی) تحت این استاندارد قرار می گیرند. این مواد معدنی با یون های سدیم یا پتاسیم، بر حسب نوع گلوله های سختی گیر استفاده شده، جایگزین می شوند.

ضدعفونی کردن با استفاده از اشعه ماورای بنفش (NSF/ANSI 55) – این سیستم ها از اشعه ماورای بنفش برای ضدعفونی کردن آب (سیستم های کلاس A) و یا پاکسازی آب از باکتری heterotrophic (غیر بیماری زا) (سیستم های کلاس B) استفاده می کنند.

سیستم های اسمز معکوس (NSF/ANSI 58) – ماهیت جریان آب در سیستم های اسمز معکوس به گونه ای است که آب از طریق یک غشای نیمه تراوا، از سمت محلول غلیظ تر به طرف محلول رقیق تر عبور می کند. اکثر سیستم های اسمز معکوس دارای فیلترهایی هستند که قبل یا بعد از غشاء قرار می گیرند.

دستگاه تقطیر (NSF/ANSI 62) – این سیستم ها آب را تا رسیدن به نقطه جوش گرم می کنند و سپس بخار آب را جمع آوری کرده و با متراکم کردن آن بسیاری از آلاینده ها، به ویژه فلزات سنگین را برطرف می کنند. برخی از آلاینده هایی که به سرعت به گاز تبدیل می شوند، همچون مواد شیمیایی آلی فرار، می توانند با بخار آب منتقل شوند.

فیلترهای دوش (NSF/ANSI 177) – این سیستم ها به سردوشی های خانگی که بر روی لوله ها قرار دارند، متصل می شوند و برای کاهش سطح کلر در آب دوش طراحی می گردند.

سیستم های تصفیه برای آلاینده های پدید آمده (NSF/ANSI 401) – سیستم هایی که تحت پوشش این استاندارد قرار می گیرند شامل انواع مختلفی از سیستم های قابل نصب در محل مصرف (POU) و یا قابل نصب در محل ورودی (POE) هستند که برای کاهش تا 15 آلاینده ی پدیدار شده در آب آشامیدنی در نظر گرفته می شوند.

استاندارد NSF برای دیگر قابلیت های مربوط به کاهش آلاینده ها، تحت پروتکل های آزمایشی متعددی، آزمون هایی را نیز دربرمی گیرد از قبیل پروتکل P231 NSF برای خالص سازی های میکروبیولوژیکی و پروتکل P72 NSF/JWPA برای کاهش ید.
نکات مهم در تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه
دستگاه های تصفیه آب خانگی نیاز به تعمیر و نگه داری منظم برای انجام بهره برداری مؤثر دارند. از دستورالعمل های موجود در کتابچه راهنما را که همراه با سیستم تصفیه آب تان ارائه شده است، پیروی نمایید تا اطمینان حاصل کنید که سیستم شما مطابق با دستورات سازنده ی آن کار می کند. فیلترهای کارتریج، ممبرین های اسمز معکوس و دیگر موارد را به طور منظم بر اساس توصیه سازنده عوض کنید.

اطلاعات مربوط به سیستم های تصفیه آب خانگی مورد تأیید استاندارد NSF را جستجو نمایید.

سیستم اسمز معکوس 3MTM برای فیلتراسیون آب آشامیدنی به تهیه ی آبی زلال تر با مزه ی بهتر، با استفاده از فیلتراسیون اسمز معکوس کمک می کند. 3MRO401 دارای فیلتر چند مرحله ای، با فیلترهای جداکننده ی رسوب و مزه و بوی کلر برای حفاظت بهتر مدول غشائی، ممبرین اسمز معکوس بهداشتی و دارای حفاظ و نیز فیلتر کربن بلاک بعد از آن، برای داشتن جریان بهتر از شیر اختصاصی است.

نیروی این سیستم توسط فشار خطوط لوله خانگی تأمین می شود – به انرژی الکتریکی نیازی ندارد. این سیستم به صرفه جویی در مصرف آب کمک می کند، وقتی که مخزن ذخیره پر می شود سیستم خاموش می گردد و دوباره روشن می شود تا مخزن پر شود. فیلترها به آسانی عوض می شوند – با پیچاندن تعویض می شوند و هیچ آلودگی ایجاد نمی کنند.


راهنمای انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی
مشاوره خرید بهترین دستگاه تصفیه آب
نکات مهم در انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی
مشخصات آب تصفیه کن مناسب و استاندارد
توصیه های قبل از خرید تصفیه آب خانگی
جلد سوم کتاب روش های نوین تصفیه آب
تصفیه آب واتر تک, تصفیه آب خانگی watertek
پاسخ
#3
خیلی ممنونم
واقعا عالی و مفید بود
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بهبود رفع افتادگی سینه با لیفت بالا کشیدن:راه روش،عوارض و نرخ hassankm 0 23 1395-5-5، 04:41 عصر
آخرین ارسال: hassankm
  علائم هموروئيد mona39 1 90 1394-8-10، 03:29 عصر
آخرین ارسال: sq-etrat
  علائم هموروئید mona39 0 78 1394-8-4، 01:37 عصر
آخرین ارسال: mona39
Heart وقتی استرس داریم چه بخوریم؟ ADMIN 0 832 1390-3-1، 10:59 صبح
آخرین ارسال: ADMIN

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان