امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چی بپوشیم تا کشیده تر به نظر برسیم
#1
یکی از راه های داشتن ظاهری جذاب ، قد بلند تر به نظر رسیدن است.اما خیلی از مواقع ، به طور ناخود آگاه با طرز لباس پوشیدنمان ، خود را کوتاه تر از آنچه هستیم نشان میدهیم و این در حالی است که امروزه خیلی از افراد خوش تیپ ، با دانستن چند اصل ، آگاهانه تر میپوشند تا بلند تر و جذاب تر به نظر برسند. در ادامه به ذکر اصولی میپردازیم که با رعایت آنها میتوانید مطمئن باشید که حداقل چند سانتی متر کشیده تر از آنچه هستید به نظر میرسید:

صاف بنشینید و بایستید : عادت کنید سرتان را بالا نگه دارید و کمرتان را صاف کنید ، این عادت به سادگی همواره شما را در کشیده ترین حالتی که هستید نشان میدهد.یادتان باشد وقتی سرتان را پایین می اندازید و خم مینشینید ؛ با ظاهری بد و کوتاه تر از آنچه هستید به نظر خواهید رسید.

یکدست و یکرنگ بپوشید : وقتی برای مثال رنگ پیراهن و شلوارتان متفاوت از هم است ، در دید دیگران ، بدنتان را به دو قسمت کوچک تقسیم کرده اید و این باعث کوتاه تر به نظر رسیدن شما میشود اما لباس هایی با رنگ یکدست ، شما را بلند تر به نظر میرساند.

از پوشیدن لباس های گشاد خودداری کنید، این لباس ها شما را پهن و کوتاه به چشم می آورد.بهترین حالت پوشیدن لباس هایی دقیقا به اندازه تنتان است.

لباس هایی با جنس زمخت و سنگین ، شما را کوتاه تر نشان میدهد و برعکس لباس هایی با جنس سبک به کشیده نشان دادن شما کمک میکند.

لباس های دارای نقش و نگارهای شلوغ و طرح های برجسته ، شما را کوتاه تر به نظر می آورد.

کفش هایی همرنگ شلوار و دامنتان بپوشید.اگر قسمت ساق پا و کفشتان یک رنگ باشد، تفکیک کردن آنها برای چشم سخت میشود و در نتیجه پاها بلند تر دیده میشوند.بنابراین توصیه میشود اگر لباس کوتاه بر تن دارید ، کفشتان را همرنگ پوستتان انتخاب کنید، نه لباستان و اگر لباس یا شلوار بلند بر تن دارید ، کفشتان را همرنگ لباس یا شلوارتان انتخاب کنید.

توجه داشته باشید ، اگر شلوار میپوشید ،بهتر است شلوارتان روی کفشتان قرار بگیردبه طوری که جورابتان کاملا پنهان شود.

کفش هایی با کفی های ضخیم یا لژهای پنهان استفاده کنیدو یا کفش پاشنه دار بپوشید.

از پوشیدن کفش های پاشنه تخت با حجم خیلی کم و ظاهری بسیار ظریف ، مانند کفش های عرسکی خودداری کنید . چراکه این کفش ها پاهای شما را کوچک تر نشان میدهد و به طور کلی شما را ریز تر به نظر می آوردو تمرکز را از پاهای شما برمیدارد و در نتیجه پاهایتان کوچک تر دیده میشود.برعکس کفش هایی با حجم بیشتر و اندازه درشت تر انتخاب کنید، این کار پاهای شما را درشت تر به نظر می آوردو در نتیجه پاهایتان بیشتر دیده میشود.توجه کنید زیاده روی در این کار به شیک بودن ظاهر شما آسیب میزند.

رنگ های تیره فرد را لاغرتر و کشیده تر به نظر میرساند.

اگر می خواهید لباس دکمه دار بپوشید ، لباس های با دکمه ی کم تر را انتخاب کنید تا جلب توجه را از بالاتنه ی کوتاه ، از بین ببرید.

شلوار کوتاه نپوشید : قد شلوار در بهترین حالت باید موازی با بند کفشتان قرار بگیرد . تا زدن دمپای شلوار و یا شلوار های دمپا پاکتی هم با ایجاد خط افقی بالای مچ پایتان ، پاها را کوتاه تر نشان میدهد.

شلوار ها و دامن های راسته و بدون پیله و چین هم به کشیدگی قد شما کمک میکند و برعکس مدل های چین دار و پیله دار شما را پهن و کوتاه نشان میدهد.

هر چه قد شلوار و یا دامن از بالاتر شروع شود ، چشم به خطا شروع لگن را از همان جا میبیند و در نتیجه پاها کشیده تر به نظر میرسند، بنابراین پوشیدن شلوارهای فاق بلند توصیه میشود.

تعادل وزن هم همیشه به کشیده به نظر رسیدن شما کمک میکند. اندام های چاق ، ظاهر را پهن تر و کوتاه تر نشان میدهد ،از طرف دیگر لاغری بیش از حد هم شما را ریز نقش و جثه ی شما را کوچک تر به نظر می آورد و در نتیجه کوتاه قد تر به نظر میرسید.داشتن وزن متعادل با شانه هایی دارای کمی عضله ، شما را بلند تر جلوه میدهد.

در یک قانون کلی ، وقتی چشم آنچه را که میبیند ، از بالا به سمت پایین کشیده شده باشد ،نا خودآگاه طول را بیشتر از عرض تشخیص میدهد و در نتیجه ، قد بلند تر دیده میشوید. در همین راستا توصیه میشود:

لباس های راه راه عمودی و لباس هایی با طرح های باریک و کشیده بپوشید، این نوع لباس ها شما را بلند تر به نظر میرسانند و برعکس لباس هایی با طرح های افقی و یا چهار خانه شما را پهن تر و کوتاه تر نشان میدهد.

یقه هفت بپوشید ، این نوع یقه ها ، گردنتان را بلند تر نشان میدهد و همچنین به کشیده تر به نظر رسیدن شما کمک میکند.

زیورآلات بلند استفاده کنید، گردنبندها و گوشواره های بلند ، شما را کشیده تر جلوه میدهد.

دامن هایی بپوشید که طول آنها بلند تر از عرض آنها باشد؛ مانند دامن های ماکسی. و دامن های پفی که عرض بدنتان را بیشتر مورد توجه قرار میدهند ، کنار بگذارید.

کروات باریک ، تمرکز را بر طول بدنتان قرار میدهدو شما را بلند تر نشان میدهد و از این نظر بهتر از کروات های پهن و پاپیون است.

کمربند ها باید باریک باشند چراکه هرچه کمربند پهن تر باشد ، خط افقی واضح تری ایجاد میکند و در نتیجه ،قد ، کوتاه تر به نظر میرسد.

موهای کوتاه داشته باشید ، موی بلند باعث پوشیده شدن گردن و شانه های شما میشود و این امر باعث میشود گردنتان بلند به نظر نرسد و همچنین سر و بدنتان به صورت یک بخش به چشم می آید و کوتاه تر به نظر میرسید.

آقایان بهتر است موهای دو طرف سرشان را کوتاه تر و موهای قسمت بالای سرشان را بلند تر نگه دارند.این کار چند سانتی متری به قد شما اضافه میکند.

خانم ها بهتر است در مجالس رسمی ، موهای خود را روی شانه ها نریزند و آنها را شنیون کنند تا گردنشان کشیده تر به نظر برسد و قسمت سرشان به وضوح از قسمت بدنشان جدا دیده شود و در نتیجه قد بلند تر دیده شوند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان