امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

کنترل رایانه با موبایل + آموزش

#1
با اتصال گوشی هوشمند به کامپیوتر شخصی، می توان از آن به عنوان کیبورد و ماوس و ریموت کنترل استفاده کرد که با چند مرحله ی ساده انجام می شود.
کیبورد و ماوس همیشه بهترین راه های ارتباط با کامپیوتر شخصی نیستند. در برخی مواقع، کاربردهای خاصی از کامپیوتر انتظار دارید و شاید از PC برای کارهایی به جز کارهای روزمره ی پردازشی استفاده کنید. برخی افراد از کامپیوتر شخصی به عنوان مدیاسنتر استفاده می کنند و شاید مینی کامپیوتر را به عنوان دستگاه تلویزیون هوشمند به تلویزیون قدیمی خود متصل کرده باشند. در چنین مواقعی، می توان با استفاده از گوشی هوشمند به عنوان کیبورد و ماوس و ریموت کنترل تجربه ی جالبی با PC شکل داد.
برای کنترل کامپیوتر شخصی با گوشی هوشمند، به ترکیب دو اپلیکیشن نیاز دارید که یکی از آن ها روی گوشی هوشمند و دیگری روی کامپیوتر شخصی نصب می شود. درواقع، شما ترکیبی موسوم به Unified Remote دارید. اپلیکیشن موجود در گوشی به اپلیکیشن سرور متصل می شود که روی PC نصب کرده اید. این ارتباط امکان می دهد دستورهای کیبورد و ماوس هرگونه کنترل از راه دور را به کامپیوتر ارسال کنید.
Unified Remote از تمامی سیستم  عامل های مرسوم کامپیوتر و گوشی هوشمند پشتیبانی می کند
برخی اپلیکیشن  ها و سرویس های آنلاین امکانات اختصاصی برای کنترل عملکرد کامپیوتر شخصی ازطریق گوشی هوشمند دارند. به عنوان مثال، یوتیوب و VLC سرویس های اختصاصی دارند که این کار را ممکن می کند. البته راهکار آن ها جامع نیست و تجربه ی کاملی فراهم نمی کند. قطعا راهکاری ایدئال امکان می دهد از گوشی هوشمند به عنوان کیبورد و ماوس کامپیوتر استفاده کنید تا کنترل همه ی بخش ها به آسانی انجام شود. از میان اپلیکیشن های موجود، Unified Remote تجربه ی کاملی ارائه می کند. در نسخه ی رایگان این اپلیکیشن، می توان قابلیت های متعددی در ارتباط با کامپیوتر شخصی تجربه کرد.
نسخه ی رایگان اپلیکیشن Unified Remote امکان استفاده از گوشی هوشمند به عنوان ماوس و کیبورد را فراهم می کند. همچنین، می توانید برخی کنترل های لازم برای هدایت محتوای رسانه ای را با همین اپلیکیشن انجام دهید. اپلیکیشن مذکور برای سیستم عامل های اندروید و iOS و ویندوزفون دردسترس قرار دارد. با استفاده از آن می توان کامپیوترهای شخصی مجهز به ویندوز و مک و لینوکس را کنترل کرد. درنتیجه، تمامی دستگاه های هوشمند کنونی و سیستم  عامل های مرسوم در این اپلیکیشن پشتیبانی می شوند. اپلیکیشن مذکور قابلیت اتصال به کامپیوتر ازطریق وای فای یا بلوتوث را دارد.
نصب اپلیکیشن سرور روی کامپیوتر شخصی
همان طور که گفته شد، سیستم ارتباط گوشی هوشمند با کامپیوتر شخصی به دو اپلیکیشن نیاز دارد. ابتدا باید سرور Unified Remote را روی کامپیوتر شخصی نصب کنید. بسته به سیستم عامل خود، ویندوز یا مک یا لینوکس،  اپلیکیشن سرور را از وب سایت رسمی Unified Remote دانلود کنید. مراحل نصب سرور تفاوت چندانی با نصب اپلیکیشن های دیگر ندارد. در ویندوز، درایور ورودی نیز همراه با اپلیکیشن نصب می شود که امکان کنترل کامپیوتر را به Unified Remote می دهد.
پس از نصب و راه اندازی اپلیکیشن در کامپیوتر شخصی، به تنظیمات خاصی نیاز ندارید. به هرحال، اگر تصمیم گرفتید در اپلیکیشن پیکربندی ایجاد کنید، پس از راه اندازی آن، از بخش اعلان  های سیستم عامل روی آیکن کلیک راست و Manager را انتخاب کنید. مراحل نصب در مک و لینوکس هم تفاوت چندانی با ویندوز ندارند.
نصب اپلیکیشن کنترل روی یک یا چند گوشی هوشمند
برای کنترل کامپیوتر شخصی با گوشی هوشمند، باید اپلیکیشن کنترل را روی گوشی خود نصب کنید. ابتدا بسته به سیستم عامل، اندروید یا iOS یا ویندوزفون، اپلیکیشن را دریافت و نصب کنید. پس از راه اندازی، با پیامی رو به رو می شوید که باید گزینه ی I have installed the server را در آن انتخاب کنید. اپلیکیشن سپس شبکه را اسکن می کند تا کامپیوتری مجهز به سرور پیدا کند. درنتیجه، باید کامپیوتر و گوشی هوشمند به شبکه وای فای مشترکی متصل باشند. پس از پیداشدن سرور، فهرستی از ریموت کنترل  های موجود به شما نمایش داده می شود که باید نمونه ی مدنظر خود را از بین آن ها انتخاب کنید.
گزینه ی Basic Input در اپلیکیشن موبایل امکان می دهد از نمایشگر گوشی هوشمند به عنوان ترک پد ماوس برای کامپیوتر شخصی استفاده کنید. این کاربرد خصوصا برای کامپیوترهایی بسیار کارامد است که به عنوان مدیاسنتر در خانه ها و دفاتر استفاده می شوند. قطعا استفاده از گوشی هوشمند برای کنترل نشانگر در این کامپیوترها، آسان تر از ماوس خواهد بود.
از قابلیت های دیگری که ترک پد روی گوشی هوشمند ارائه می کند، می توان به کاربردهای مرسوم همچون یک بار لمس برای انتخاب یا اسکرول کردن به کمک دو انگشت اشاره کرد که در ترک پد های لپ تاپ مرسوم هستند. در همان پنجره ی Basic Input، می توانید با انتخاب گزینه ی کیبورد در پایین و سمت چپ صفحه، کیبورد گوشی هوشمند را فراخوانی کنید. سپس با تایپ کردن روی کیبورد، متن در فیلد متنی انتخاب شده در کامپیوتر شخصی نوشته می شود.
قابلیت های ریموت کنترل دیگر در گوشی هوشمند نیز کارایی مناسبی دارند. به عنوان مثال، بخش ریموت موسوم به File Manager امکان می دهد فایل های کامپیوتر را ازطریق گوشی هوشمند یا تبلت مدیریت کنید. ریموت دیگر به نام Keyboard، کیبورد کاملی در اختیار کاربر قرار می دهد. این ریموت برای استفاده از دکمه هایی همچون Windows بسیار مفید است که در کیبورد گوشی هوشمند وجود ندارند.
یکی از ریموت های کاربردی این اپلیکیشن، Media نام دارد که برای کنترل پخش محتوای رسانه ای در کامپیوتر شخصی بسیار کاربردی است. با استفاده از صفحه ی این ریموت، می توانید کار هایی همچون کاهش و افزایش حجم صدا و جابه جا کردن زمان و توقف و شروع پخش را انجام دهید. ریموت موسوم به Power هم امکان می دهد قابلیت هایی همچون خاموش و روشن کردن، بارگذاری مجدد، حالت خواب و هایبرنیت را در کامپیوتر شخصی انجام دهید.
نسخه ی رایگان Unified Remote امکان می دهد چند ریموت دیگر را هم با استفاده از آیکن Plus در اپلیکیشن به فهرست ریموت ها اضافه کنید. به عنوان مثال، ریموتی به نام Start وجود دارد که امکان اجرای اپلیکیشن ها از منو استارت سیستم عامل را به شما می دهد. ریموت Task Manager برای مدیریت فرایندهای درحال اجرا استفاده می شود و ریموت VLC نیز به صورت اختصاصی کنترل محتوای رسانه ای را در اپلیکیشن VLC ممکن می کند.
ریموت کنترل های دیگر در اپلیکیشن Unified Remote پولی هستند. ارائه ی بخش های پولی در چنین اپلیکیشن هایی کاملا مرسوم است و به نوعی هزینه های توسعه ی بخش رایگان را پوشش می دهد. به هرحال، اگر به کنترل های خاص و شخصی سازی شده برای کامپیوتر شخصی نیازی ندارید، لازم نیست هزینه ی اضافه پرداخت کنید.
مراحل گفته شده نشان داد کنترل کامپیوتر شخصی با گوشی هوشمند دشواری های چندانی ندارد. قطعا اپلیکیشن های دیگری هم برای ارتباط گوشی و کامپیوتر شخصی توسعه یافته اند؛ اما ظاهرا هیچ کدام قابلیت های کامل و همه جانبه ای همچون Unified Remote ارائه نمی کنند. فراموش نکنید این اپلیکیشن برای تمامی سیستم  عامل های مرسوم دردسترس قرار دارد و تقریبا هر گوشی هوشمندی را به هر کامپیوتر شخصی متصل می کند. اپلیکیشن Unified Remote امکان می دهد بیش از یک دستگاه را به عنوان ریموت کامپیوتر شخصی انتخاب کنید؛ درنتیجه، چند نفر در خانه یا محل کار، تنها با اتصال گوشی هوشمند به کامپیوتر اصلی امکان کنترل آن را خواهند داشت.
منبع: زومیت.
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار


موضوعات مرتبط با این موضوع…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  موبایل های صا ایرانرا بشناسید ADMIN 2 33 ۱۳۹۹-۷-۲، ۰۸:۳۳ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  بهترین زبان های برنامه نویسی موبایل elecomco 0 118 ۱۳۹۹-۶-۹، ۰۱:۱۱ صبح
آخرین ارسال: elecomco
  قاب یا کاور و گارد گوشی موبایل ؛ یک استایل جدید بسازید. niloofarmajdi 0 76 ۱۳۹۹-۴-۲، ۰۸:۳۶ صبح
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  چگونه اعتیاد به موبایل را کم کنیم؟ ADMIN 0 92 ۱۳۹۹-۳-۵، ۱۲:۰۸ عصر
آخرین ارسال: ADMIN
  چگونه سرعت رایانه را افزایش دهیم؟ ADMIN 0 76 ۱۳۹۹-۳-۱، ۰۱:۱۱ صبح
آخرین ارسال: ADMIN
  آموزش تعمیرات پرینتر vidaa1 0 105 ۱۳۹۴-۱۰-۴، ۰۲:۲۴ عصر
آخرین ارسال: vidaa1
  آموزش تعمیر فتوکپی vidaa1 0 109 ۱۳۹۴-۱۰-۴، ۰۲:۲۴ عصر
آخرین ارسال: vidaa1
  آموزش تعمیرات پرینتر vidaa1 0 94 ۱۳۹۴-۱۰-۴، ۰۲:۲۴ عصر
آخرین ارسال: vidaa1
  مواردی چند از پیشرفت های صنعت کنترل تردد sam44 0 88 ۱۳۹۴-۶-۲۸، ۰۴:۲۲ عصر
آخرین ارسال: sam44
  سیستم کنترل تردد و کاربردهای آن در نهاد ها و سازمان های مختلف mahnaz33 0 110 ۱۳۹۴-۵-۳، ۰۵:۳۶ عصر
آخرین ارسال: mahnaz33

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان