امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گرفتن عکس از پلاک خودرو
#1
دوربین هایی که به شکلی مناسب برای گرفتن اطلاعات پلاک خودرو نصب می شوند، تقریبا برای هر مکانی می توانند بسیار مفید باشند. با این حال، آنها نیاز به راه اندازی و جایگذاری صحیح دارند و باید به شکل مناسبی نصب شوند.در این مقاله ما به بهترین شیوه برای نصب و راه اندازی دوربین پلاک خودرو و همچنین مزایای بسیار آنها، اشاره خواهیم کرد.

عکس برداری از پلاک خودروها می تواند برای ردگیری و شناسایی حرکت یک خودرو مفید باشد. این عکس برداری هنگامی که حادثه ای و یا فعالیت مجرمانه ای رخ بدهد و تنها مشخصاتی از اتومبیل موجود باشد، بسیار مفید خواهد بود. حوادث متعددی رخ می دهد که در آن تنها اطلاعات قابل استناد و موجود که توسط شاهدان ارائه می شود، مشخصات خودرو می باشد. در صورتی که مشخصات خودرو بتواند ردگیری شود و با یک دوربین تشخیص پلاک تطبیق داده شود، معمولا می توان اطلاعات مربوط صاحب اتومبیل را به دست آورد.

همچنین در مواردی که بعضی از رانندگان با گارد ریل ها و یا در  ورودی امنیتی برخورد می کنند و نمی توان اطلاعات مناسبی از آنها تهیه نمود. این موضوع می تواند بسیار پرهزینه باشد و هزینه تعمیر خسارت آن بر عهده صاحبان املاک می افتد، چرا که راننده را نمی توان شناسایی کرد. این نوع از فعالیت های مجرمانه در بسیاری از مکان ها می تواند هرکسی را در نزدیکی آن دروازه قرار داشته باشد را در معرض خطر قرار دهد و به افراد بدون آنکه مورد شناسایی قرار بگیرند.
یکی از مکان هایی که این دوربین های مدار بسته می توانند قرار گیرند، محل هایی است که اتومبیل ها در نقطه ای متوقف می شوند و از آنجا می توان پلاک آنها را مشاهده کرد. برخی از دوربین های مدار بسته بسیار گران قیمت نیز وجود دارند که می توان با آنها پلاک خودروهایی که به سرعت عبور می کنند را نیز مورد شناسایی قرار داد با این حال بهترین راه برای حفظ یک بودجه معقول و اطمینان از ثبت عکس پلاک خودرو به شکل مناسب، آوردن خودروها به یک نقطه در یک مکان از پیش تعیین شده در نمای واضحی از دوربین مدار بسته است. این کار را می توان به سادگی با قرار دادن یک علامت توقف انجام داد. با این حال، ممکن است یک علامت توقف همیشه تضمین کننده توقف خودرو نباشد. قرار دادن یک گیت یا نگهبانی، تأثیر بیشتری در مجبور کردن خودروها به توقف کامل و اطمینان از ضبط با کیفیت بالاتر از تصویر پلاک را میسّر می سازد. عوامل دیگری نیز در نظر گرفته می شوند، مانند محلی که دوربین مدار بسته در رابطه با خورشید قرار می گیرد. دوربینی که جهت آن به سمت شرق باشد، ممکن است در هنگام روز نتواند عکس پلاک خودروها را ثبت کند و برعکس آن نیز، اگر در سمت غرب قرار گرفته شده باشد، در بعد از ظهر نمی تواند این کار را انجام دهد. برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض گسترده نور خورشید که می تواند بر تصاویر تأثیر بگذارد و به طور بالقوه به سنسورهای دوربین مداربسته آسیب وارد کند، شما باید منطقه سایه داری را برای توقف وسایل نقلیه و عکسبرداری از پلاک آنها، در نظر بگیرید.
شما باید همچنین حدود محل پلاک در وسایل نقلیه را در نظر بگیرید. در شهرهای مختلف مقررات مختلفی نیز در رابطه با آنها وجود دارد. به عنوان مثال در نیوجرسی، شما نیاز به نصب یک پلاک در جلو و در پشت خودرو دارید. در حالی که در فلوریدا شما تنها نیاز به یک پلاک در پشت وسیله نقلیه خود دارید. شما نبایستی تنها به آنچه در منطقه شما نرمال است توجه کنید، بلکه باید قوانین شهرهای دیگر و اتومبیل های آنها را هم در نظر بگیرید.

دوربین های تصویربرداری از پلاک خودروها باید از لنز فوکوس متغیر استفاده کنند تا عکس ها را از جایی که پلاک قرار دارد، ثبت کنند. این ممکن است نیاز به استفاده از تنظیم هایی برای گرفتن فوکوس درست از خودرو، داشته باشد.شما نیاز به بزرگنمایی کافی در یک شات دارید که پلاک خودرو خوانده شود. اما باید به اندازه کافی هم گسترده باشد تا پلاک هایی که ممکن است مکان متفاوتی داشته باشند را نیز در بر بگیرد. به عنوان مثال، برخی از وسایل نقلیه به خصوص کامیون های تجاری و مینی بوس شاسی بالاتری از دیگر خودروها دارند. در حالی که دیگر وسایل نقلیه، مانند خودروهای شاسی کوتاه، ممکن است پلاک هایی بسیار نزدیک به زمین داشته باشند. اگر دوربین مدار بسته خیلی نزدیک زوم کرده باشد، می تواند باعث شود عکسی از پلاک گرفته نشود.

همچنین توصیه می شود که برای هر خط ترافیکی از یک دوربین مدار بسته ثبت پلاک استفاده شود. چنانچه شما از خطوط ترافیکی متعددی که به داخل و یا خارج تأسیسات شما هدایت می شود، استفاده می نمایید، استفاده از تنها یک دوربین ثبت پلاک باعث می شود تا نمای مقابل دوربین توسط خطی که نزدیک تر به آن است مسدود شود. این باعث می شود تا شما تصاویری از پلاک خودروها نداشته و به جای آن بیشتر از کنار خودروها تصویر داشته باشید.
شما همچنین باید توجه کنید بعد از آنکه یک دوربین ثبت پلاک را نصب کردید، که چه اتفاقی می افتد. به عنوان مثال، شما ممکن است مایل به استفاده از یک دوربین ثبت پلاک که دارای قابلیت های مادون قرمز قوی باشد یا دارای لامپ های روشن کننده محیط باشد و یا از متوقف کننده اتومبیل در محیطی با نور کافی، استفاده کنید که خودش بر میزان نور مورد احتیاج نظارت می کند. داشتن یک متوقف کننده خودرو بدون آنکه دوربین به اشعه مادون قرمز مجهز باشد در یک محیط کم نور و تاریک، تصویری ایجاد نخواهد کرد و یا احتمالا تصاویری مبهم از خودرو بدون دیده شدن پلاک آن خواهید داشت.

یکی دیگر از کارهای مناسب، حصول اطمینان از ضبط تصاویر چه توسط DVR و چه توسط NVR همانگونه که سایر دوربین ها در تأسیسات شما عمل می کنند، می باشد. اطمینان پیدا کنید که زمان ها به شکل مناسبی برای تمام دوربین ها هماهنگ شده است. این کار از مشکلات تطبیق یک وسیله نقلیه با یک رویداد خاص جلوگیری می کند. اگر زمان برای روزها و یا حتی چند ساعتی خاموش باشد، شناسایی پلاکی خاص و وسیله نقلیه متعلق به آن برای روزها و یا حتی چند ساعتی خاموش باشد، شناسایی پلاکی خاص و وسیله نقلیه متعلق به آن برای زمانی مشخص، دچار مشکل خواهد شد.

در نتیجه، تنها به سادگی با نصب دوربین مدار بسته در محل ورود و داشتن انتظار تصاویری با کیفیت بالا از پلاک ها، کفایت نمی کند. در طراحی بایستی مراقبت های لازم در نظر گرفته شوند، جایی که خودرو متوقف می شود، جایی که دوربین مدار بسته قرار خواهد گرفت و چگونگی نورپردازی در محل عمومی رفت و آمد و محلی که دوربین باید آنجا را نشانه رود. استفاده از یک وسیله نقلیه در طول فرایند تطبیق شرایط، نتایج حاصل از آن را بهبود خواهد داد. تطبیق ها می توانند بعد از نصب، انجام گیرند.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بهترین محل برای قرار گرفتن دوربین مدار بسته کجاست؟ sam44 0 117 1394-6-10، 11:51 صبح
آخرین ارسال: sam44
  مینی دوربین دام برای داخل خودرو : novinmarketing 0 219 1393-10-6، 11:58 صبح
آخرین ارسال: novinmarketing

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان