امتیاز موضوع:
  • 67 رأی - میانگین امتیازات: 2.99
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

یکصد گیاه معجزه گر

#1
Rainbow 
[تصویر:  193205521147551093179153214268418420157.jpg]
از ابتدای تاریخ انسان دردمند همواره دنبال کشف گیاهان و راه هایی بوده است که او را از عوارض بیماری ها نجات دهد،امروز نیز علم گیاه درمانی با سرعت عجیبی به پیش می رود و می تواند راه گشای بسیاری از بیماری ها و دردهای بشر باشد.
کتاب یکصد گیاه معجزه گر تألیف دکتر خوش بین ، کتاب مفیدی است که درهای شناسایی علم گیاه درمانی و معجزه مصرف ریشه و ساقه و برگ و گل و میوه و دانه، دسته ای از گیاهان مهم دارویی را به روی هموطنان و فارسی زبانان باز نموده است .کتابهای زیادی درباره گیاهان دارویی و خواص و دامنه کاربرد آنها به زبان فارسی تهیه و تألیف گردیده اند ولی اکثر آنها یا ترجمه شده و یا توسط افراد غیر متخصص نوشته شده اند که گاهی هیچ پایه و اساس علمی و نشانه ای از طب سنتی ندارند. مجموعه یکصد گیاه معجزه گر توسط محققی متخصص در رشته تغذیه و گیاه درمانی و معتقد به طب سنتی و مهمتر از همه توسط استادی به رشته تحریر در آمده که قسمت مهمی از زندگیش صرف تعلیم و تربیت متخصصین گیاه درمانی شده و بقیه آن به درمان و مداوای بیمارانی اختصاص یافته است.
دراین صورت، تردیدی در کیفیت علمی این مجموعه نفیس نبوده و مطالب آن می تواند با اطمینان کامل مورد استفاده قرار گرفته و موثر واقع گردد. کتاب حاضر در چهار جلد با بیانی بسیار ساده و در عین حال با محتوای علمی و مستند که نیازی به تعبیر و تفسیر اضافی ندارد تهیه و تدوین گردیده است .
نگارنده درمجموعه حاضر ضمن ارایه تاریخچه مختصری از گیاه درمانی (معرفی کوتاه 750 نوع گیاه دارویی ترکیبات شیمیایی گونه های دارویی خواص طبی و مضرات گیاه از جلد اول تا سوم ) به اخلاط چهارگانه پرداخته و سپس ویژگی های بیماری هایی مانند اسم زخم معده و کم خونی را بیان و شیوه درمان انها را بررسی کرده است. در پایان توصیه های پزشکی مربوط به موضوعاتی مانند تنفس صحیح و الرژی ارایه شده و بعد برخی گیاهان دارویی مانند سویا و نارنج معرفی شده اند.
مشخصات کتاب
یکصد گیاه معجزه گر
نویسنده : سهراب خوش بین
موضوع : گیاه درمانی - روش های طبیعی
پیش گیری و درمان بیماریها به همراه فهرست الفبایی امراض
ان الله مع الصابرین
پاسخ اخطار


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان